Stiklo profilitas – inovatyviems fasadams kurti


Pastato drabužis – fasadas – turi būti ne tik funkcionalus, dinamiškas bei kokybiškas, bet ir estetiškas, išvaizdus, traukiantis dėmesį. Kaip sukurti tobulą kūrinį, kuriame derėtų ir stilius, ir aukšta kokybė? Anot UAB „Heliopolis“ specialistų, naudojant stiklo profilitą, tai įmanoma.

Lietuvoje ir užsienyje

Daugiau nei 20 metų sėkmingai dirbanti įmonė UAB „Heliopolis“ yra sukaupusi ventiliuojamųjų fasadų parinkimo, projektavimo ir jų tiekimo patirtį. „Heliopolis“ aktyviai veiklą vykdo ne tik Lietuvoje. Minėtini pavyzdžiai Lietuvoje – įgyvendinti projektai su LAMBERTS LINIT stiklo profilitu Kėdainių ir Šiaulių arenose, Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, „Lietuvos pašto“ logistikos centre (Kauno r.), UAB „Elektrokomplektas“ gamybos ir administraciniame pastate. Be vykdomų, įgyvendintų projektų mūsų šalyje, įmonė sėkmingai bendradarbiauja su užsienio valstybėmis, projektai vykdomi Tolimuosiuose rytuose – Kazachstane, taip pat Skandinavijoje. Įmonė ypač didžiuojasi ypatingu projektu „Kv. Hörnan“, realizuotu Švedijoje, kur buvo pagrindinė LAMBERTS LINIT stiklo profilito tiekėja lietuvių statybos rangos įmonei UAB „Staticus“.

Anot „Staticus“ Verslo procesų vystymo grupės vadovo Andrejaus Kovalenkino, „Staticus“ stiprybė yra gebėjimas įgyvendinti netradicinius architektų sumanymus. Taip pat svarbu nepamiršti ir sistemos LEAN vertės, gebėjimo numatyti ir valdyti rizikas, įgūdžiai, patirtis. „Esminė mūsų stiprybė, siekiant aukščiausios kokybės standartų, – unikalios šių priemonių ir metodų kombinacijos ir jų sinergija. O kasdienėje veikloje vadovaujamės principais, kad kokybę kuria ne instrukcijos, nurodymai ir aprašymai, o patys žmonės“, – pasakoja A. Kovalenkinas.

Projektas „Kv. Hörnan“

Vienas naujausių ir įdomiausių įmonių „Heliopolis“ ir „Staticus“ bendrų projektų – objektas „Kv. Hörnan“ Švedijoje – nustebino puikiais rezultatais.

„Pirminė projekto vizija, pavaizduota projekto vizualizacijoje, ir realiai įgyvendintas projektas – kone identiški. Projekto pradžioje detaliai atrinktos elementų gamybos medžiagos nesikeitė ir įgyvendinimo etape. Pagrindinis pastato akcentas buvo LAMBERTS LINIT gamintojo „Low Iron“ grūdinti, raštuoti U formos stiklai. Horizontaliai apdailai buvo naudotos medžiagos iš kompozicinės plokštės su specialia paviršiaus tekstūra“, – pasakoja Raimondas Grėbliauskas, projektų vadovas Skandinavijos rinkai. „Staticus“ projektų vadovas taip pat priduria, kad elementų konstruktyvas buvo gamintas pagal specialų užsakymą. LAMBERTS LINT stiklus gamintojas daro specialius, pagal iš anksto suderintus užsakymus, ir tik du kartus per metus. Todėl jiems tiekti buvo skirtas labai didelis dėmesys. „Prieš teikiant užsakymą buvo vizituota gamykla. Gamintojas aprodė, kaip ir kur stiklas yra gaminamas, sandėliuojamas, pjaustomas, grūdinamas. Kad stiklas į cechą Lietuvoje būtų pristatytas sėkmingai ir saugiai, reikėjo tiesioginio ir glaudaus gamintojo (LAMBERTS LINIT), medžiagos tiekėjo (UAB „Heliopolis“) ir stiklo pirkėjo (UAB „Staticus“) bendradarbiavimo. Rangovo ceche profilitas buvo sumontuojamas į atskirus fasado elementus su kitomis apdailos detalėmis ir šie visiškai surinkti elementai buvo pristatomi į objektą Švedijoje. Beje, garantijos išorinių sienų medžiagoms suteikiamos ne mažiau kaip 10 metų“, – teigia R. Grėbliauskas.

Verta paminėti, kad moderniam pastatui projektuoti pasirinkta modeliavimo programa „Revit 3D“, siekiant užtikrinti, kad visi elementinio fasado mazgai bei elementų jungimo vietos būtų matomos 3D erdvėje, o visi sprendimai būtų priimti projektavimo metu, taip išvengiant papildomo darbo statybų aikštelėje.

Stiklo profilitas – funkcionalumui ir modernumui užtikrinti

Bene visuose ypatinguose projektuose naudotas LAMBERTS LINIT stiklo profilitas, nors ir sudėtingas techniniu aspektu, išsiskiria unikaliomis savybėmis, kurios šį pasirinkimą daro populiarų ir efektyvų, palyginti su kitomis fasadų pasirinkimo galimybėmis. „Mūsų įmonė didžiuojasi visomis parduodamomis ventiliuojamųjų fasadų medžiagomis, tačiau LAMBERTS LINIT stiklo profilitą išskirtume kaip labiausiai techniškai sudėtingą medžiagą iš visų turimų fasado sprendimų“, – pasakoja UAB „Heliopolis“ projektų vadovas Rolandas Tukanas ir įvardija, kad stiklo profilitas yra išskirtinė, itin mėgstama architektų medžiaga, leidžianti įgyvendinti įvairiausius sudėtingus architektūrinius sprendimus.

Taip pat svarbu, kad stiklo, kaip architektūrinės, fasadinės medžiagos, populiarumas pastaruoju metu itin auga. Architektūrinių sprendinių tendencijos rodo, kad naudodami stiklą architektai sukuria modernius ir funkcionalius pastatus, kuriuose puikiai jaučiasi dirbantis personalas.

Kokybiški, aplinkai draugiški fasadai

Renkantis fasado medžiagą itin svarbus yra kokybės ir ilgalaikiškumo kriterijus, kurį dažniausiai lemia partnerio pasirinkimas. Šimtametė gamintojo patirtis, gaminant konkrečią fasado medžiagą ir esami įgyvendinti pavyzdžiai Lietuvoje bei užsienyje yra puikiausias medžiagos ilgalaikiškumo ir kokybės įrodymas. Kaip ir dauguma inovatyvių įmonių, „Heliopolio“ specialistai didelį dėmesį skiria ne tik aukštai darbo kokybei bei efektyvių medžiagų tiekimui, bet ir siekia tausoti žmogaus ir gamtos harmoniją. Žaliosios energijos, perdirbamo stiklo naudojimas, aplinkos išteklių tausojimas ir oro taršos mažinimas – pagrindiniai kriterijai, kuriais remdamasi LAMBERTS LINIT gamina savo produkciją.

Beje, pasak „Staticus“ technikos direktoriaus Vaido Kazlausko, mūsų šalyje kaina daro įtaką ir pastatų stiliui, ir kokybei. Šiuo aspektu turime ko pasimokyti iš, pavyzdžiui, Skandinavijos bei Didžiosios Britanijos rangovų, suvokiančių, kad kokybė ir efektyvūs sprendiniai nėra pigūs, tačiau ilgalaikiai ir draugiški aplinkai.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų