160 metų senumo Klaipėdos pastate baigiama įrengti išskirtinių konstrukcijų automobilių muziejų

2022 m. rugsėjo 1 d.

Jokūbas Baltrukonis.

jokubas@structum.lt

Prieš daugiau nei 160 metų pastatytuose buvusio Klaipėdos Dujų fabriko pastatuose gimsta unikalus projektas. Pagal architektų studijos „Altitudės“ viziją aštuonkampiuose pastatuose įrenginėjamas senovinių automobilių muziejus ir tai tik stambaus konversijos projekto pradžia.

 

Neįprastos formos pastate veiks apvalus automobilių liftas. Liftas suteiks galimybę keisti automobilių ekspozicijas, dėl to atvykstantiems muziejaus lankytojams neatsibos eksponatai.

Šiuo metu buvusio Dujų fabriko teritorijoje yra išlikę du statiniai – į saugomų paveldo objektų sąrašą įtrauktos aštuonkampės dujų saugyklos. Likusioje fabriko teritorijoje planuojama statyti naujus pastatus.

Architektų studijos „Altitudės“ architektė Gerda Antanaitytė portalui Structum.lt teigia, jog šiuo metu rengiamas teritorijos projektas naujos statybos pastatams. „Tikimės šiemet gauti statybos leidimą, bet žiūrėsime kaip seksis – teritorija komplikuota ir priklausanti paveldui“, – teigia G. Antanaitytė.

Architektė neslepia – iki šiol ji nieko panašaus nėra dariusi.

automobiliu muziejus klaipedos duju fabrikas altitudes

„Kai pradėjome kurti šią idėją, mums tai buvo didelis iššūkis. Pastato geometrija nestandartinė – aštuonkampis pastatas, didelė erdvė ir daugiau nieko. Tarsi norėjosi ją pabrėžti ir neįrengti perdangų. Sukome galvas, kaip padaryti, kad būtų įdomu lankytojams ir automobiliams liktų pakankamai vietos.

Kadangi tai paveldosaugos pastatas, nėra taip, kad viską statai nuo nulio – turi prisiderinti visus matmenis. Kai buvo rengiamas darbo projektas, buvo baisu, kad tas „lego“ susidėliotų, nes jeigu būtų pasitaikę neatitikimų, tai labai brangiai kainuotų.

Užsakovo noras buvo, kad automobilių tilptų kuo daugiau. Tačiau nesinorėjo aukoti erdvės arba ekspozicinės idėjos vardan kiekio. Daug maketavome, žaidėme su projektu virtualioje realybėje, atlikome 3D skanavimą. Tai buvo ilgas procesas, kurio metu kartais net pati suabejodavau, ar tai gali virsti realybe. Tačiau, kai buvo įmontuotos pirmosios automobilių lifto konstrukcijos, pamačiau, kaip tai atrodys ir tada pasidarė smagiau“, – kalbėjo G. Antanaitytė.

 

automobiliu muziejus klaipedos duju fabrikas altitudes

 

Buvusio Klaipėdos Dujų fabriko teritorija priklauso uostamiesčio verslininkui Augustinui Jankevičiui.

„Su užsakovu bendraujame gana senai – nuo galimybių studijos rengimo. Jis kreipėsi, kad panagrinėtumėme Dujų fabriko teritoriją. Buvo kilę įvairiausių minčių, ką tose „aštuonkampėse bačkose“ daryti.

Kadangi pats teritorijos savininkas yra automobilių kolekcionierius, jis sakė, kad norėtų, jog Klaipėdoje atsirastų klasikinių automobilių mėgėjų vieta, kur jie galėtų susiburti ir eksponuoti savo automobilius. Taip ir sugalvojome įrengti automobilių keltuvą – kad būtų galima nesudėtingai keisti ekspozicijas. Tai muziejui suteiks dinamišką funkciją ir lankytojams nepabos vis tie patys automobiliai“, – teigė pašnekovė.

Anot architektės, sudėtingiausia dalis automobilių muziejaus projekte jau yra baigta.

„Karkasas jau baigtas, reikia sudėti perdangas, turėklus, laiptus, netrukus prasidės vidaus įrengimo darbai, apšvietimas ir pan.“, – sakė G. Antanaitytė.

 

Projekto autoriai: Andrius Laurinaitis, Gerda Antanaitytė, Aurimas Baužys

Projekto vadovas: Rolandas Rakevičius

Konstruktorius: Kęstutis Rimkus

 

automobiliu muziejus klaipedos duju fabrikas altitudes automobiliu muziejus klaipedos duju fabrikas altitudes automobiliu muziejus klaipedos duju fabrikas altitudes automobiliu muziejus klaipedos duju fabrikas altitudes

automobiliu muziejus klaipedos duju fabrikas altitudes

 

Bendra Klaipėdos dujų fabriko komplekso konversijos vizija

klaipedos duju fabrikas altitudes klaipedos duju fabrikas altitudes

klaipedos duju fabrikas altitudes

klaipedos duju fabrikas altitudes

klaipedos duju fabrikas altitudes klaipedos duju fabrikas altitudes

klaipedos duju fabrikas altitudes

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/09/STRUCTUM-soninis-baneris-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2022 rugsėjo 1

Dalia

Super projektas! Net kelis kartus peržiūrėjau- vienas malonumas buvo “vaikščioti’ ir tyrinėti.
Šis objektas tikrai papuoš Klaipėdos miestą. Šaunuolė Gerda!

 

2022 rugsėjo 1

Ramune

SUPPER!

 

2022 rugsėjo 2

Aleksas

Super!!!

 

2022 rugsėjo 4

kas savininkai

Kas savininkai, akcinnkai neskelbiama. GALIMAI skambios pavardės.

 

2022 rugsėjo 5

indrė

Smagus ir netikėtas projektas, nustebino! Džiugu jog Klaipėdoje atgija kultūra, laukiame atidarymo.

 

2022 rugsėjo 5

Renata

Kaip gera matyti atgimstant senus ir apleistus, pamirstus objectus. Nuo vaikystes laiku su smalsumu stebejau siuos raudonu plytu, unikalios formos pastatus.
Laukiu artimesnio susitikimo.
Dekoju uz tai.

 

2022 rugsėjo 5

Sandra

Įspūdingas projektas !!!

 

2022 rugsėjo 5

Dainius

Super!!! Lauksiu atidarymo👏