Įspūdingiausi 3D spausdintų tiltų projektai


3D spausdinimo technologijos tobulėja žaibo greičiu. O naujausi 3D spausdinimo būdu sukurti tiltai yra dar vienas šios inovacijos svarumą statybos ir inžinerijos pramonės pokyčiams įrodantis stebuklas. Pastaraisiais metais ypač padaugėjo 3D spausdintuvu pagamintų tiltų projektų. Nors pirmieji tokie projektai sukurti dar 2016 metais, dabar daugelyje šalių šioms jungiamosioms konstrukcijoms statyti naudojama adityvioji gamyba.

 

Pėsčiųjų takas, pagamintas naudojant 60 proc. mažiau medžiagų

Nors atrodo sunku patikėti, šis projektas yra realybė. Tiksliau sakant, būtent Gento universitetas įgyvendino iniciatyvą adityviosios gamybos būdu sukurti pėsčiųjų taką, kuriam reikėtų mažiau medžiagų ir kuris darytų mažesnį poveikį aplinkai. Vykdydamas projektą Gento universitetas bendradarbiavo su Vertico ir Technion – Izraelio technologijų institutu, kad sukurtų pėsčiųjų tiltą, kuris nėra labai įspūdingas savo dydžiu, tačiau įspūdingas estetiniu požiūriu, o ypač stulbinantis tuo, kad pasižymi optimizuota topologija. Tam jie naudojo savo betoninį 3D spausdintuvą, kuriuo galima spausdinti 4,5 x 2 x 2,5 m dydžio apimtimis, ir specialiai šiam tikslui sukurtą medžiagą. Taip bendrovė siekia sumažinti išmetamo CO2 kiekį ir padidinti produktyvumą statybų sektoriuje.

 

3d spausdinimas tiltai

3d spausdinimas tiltai

3d spausdinimas tiltai

3d spausdinimas tiltai

 

3D spausdintuvu spausdinamų tiltų kūrimo palengvinimas

Ciuricho ETH architektams kartu su „Zaha Hadid Architects“ pavyko sukurti pėsčiųjų tiltą „Striatus“, kuris, bendradarbiaujant su „Incremental3D“, buvo pagamintas naudojant unikalų 3D spausdinimo procesą. „Striatus“ – tai 12 x 16 metrų ilgio nesutvirtintas tiltas, kuris buvo įrengtas Venecijos parke. Jis yra tarptautinės architektūros parodos dalis ir susideda iš kelių atskirų dalių, kurios leidžia lanksčiai ir lengviau jį surinkti bei išardyti. Naudojant technologiją, betonas klojamas ne sluoksnis po sluoksnio horizontaliai, kaip įprasta, o tam tikrais kampais, todėl tiltui nereikia jokio papildomo sutvirtinimo.

 

Vartai į 2024 metų Olimpines žaidynes

Kaip žinote, Paryžiaus mieste 2024 metais vyks kitos olimpinės žaidynės. Prancūzijos sostinė jau ruošiasi priimti sportininkus ir atletus, taip pat rūpinasi organizavimu, kad visi renginiai vyktų geriausiomis sąlygomis. Tačiau kalbama ne tik apie renginius – būtina sutvarkyti ir erdves, kad jose tilptų visi lankytojai, kurie atvyks palaikyti savo mėgstamos komandos. Būtent šiomis aplinkybėmis didelė įmonių grupė („Freyssinet“, „Lavigne & Cheron Architects“, „Quadric“, „XtreeE“, „LafargeHolcim“) sukurs 40 metrų ilgio pėsčiųjų taką, kurio visa danga bus atspausdinta 3D spausdintuvu. Jis turi būti įrengtas Pleyel rajone, kuris buvo pasirinktas olimpiniam ir parolimpiniam kaimeliui įkurdinti.

 

3d spausdinimas tiltai

3d spausdinimas tiltai

 

Pirmasis pasaulyje 3D spausdintas plieninis tiltas

Amsterdame, Nyderlanduose, liepos viduryje atidarytas pirmasis pasaulyje trimate (3D) spausdinimo technologija pagamintas plieninis tiltas. Nors tokia tilto statyba pati savaime yra fantastiškas konstrukcinis laimėjimas, jis veiks kaip gyva laboratorija, leisianti mokslininkams tirti, kaip ateityje įgyvendinti dar sudėtingesnius architektūros objektus. 12 metrų ilgio tilto konstrukciją iš 4,9 t nerūdijančiojo plieno sluoksnis po sluoksnio atspaudė pramoniniai robotai, spausdinimas truko 6 mėnesius. O svarbiausia – tai pirmas pasaulyje išspausdintas tiltas, kuriam buvo sunaudota apie 1,3 tūkst. km vielos.

Tačiau tai niekis, palyginti su ketveriais metais, kurių mokslininkams prireikė ištirti ir patvirtinti tokio objekto galimybes. Tilto dizainą sukūrė „Joris Laarman Lab“. Nyderlandų kompanijos MX3D valdomas tiltas buvo spausdinamas Londono karališkajame koledže. Anot Olandijos 3D spausdinimo technologijų kompanijos MX3D dizainerio Joriso Laarmano, šis nerūdijančiojo plieno tilto projektas įrodys, kad 3D spausdinimas įžengia į didelių ir ilgalaikių objektų pasaulį, išlaikydamas neribotų formų galimybes, kuriant iš plastiko, metalo, betono ir kitų medžiagų.

Tiltas spausdintas pasitelkus šešių ašių robotinę ranką. Dauguma 3D spausdintuvų, įskaitant ir tuos, kurie spausdina metalą, dažniausiai gali dirbti tik ribotoje erdvėje, bet MX3D robotas nėra ribojamas spausdinti tik už save mažesnius objektus. MX3D atliko daugybę bandymų vidaus ir lauko sąlygomis. Užtikrintas tilto saugumas ir kokybė, tačiau dar planuojama atlikti daugiau bandymų.

 

3d spausdinimas tiltai


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų