Plėtra gamyklos „Hella“ darbo nesustabdė


Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje užbaigta tarptautinės automobilių elektronikos komponentų gamintojos „HELLA Lithuania“ gamyklos plėtra. Pirmasis gamyklos statybos etapas buvo įgyvendintas 2018 metais. Tada 11 tūkst. m2 ploto gamyklos pastatas Kauno LEZ teritorijoje iškilo per rekordiškai trumpą laiką – mažiau nei per dešimt mėnesių. Rekonstruojant gamyklą, išplėstos gamybos ir sandėliavimo patalpos bei dvigubai padidintas keturių aukštų administracinis korpusas, taip pat padidintos privažiavimo bei automobilių aikštelės.

Objektas: Vokietijos automobilių elektronikos komponentų gamykla „Hella“

Adresas: Oro Parko g. 6, Karmėlava, Kauno r.

Objekto paskirtis: gamybinės ir administracinės paskirties pastatas

Vystytojas: UAB „Hella Lithuania“

Architektas: UAB „Bendrieji statybų projektai“ (architektas Ramūnas Grubinskas)

Projektuotojai: UAB „Bendrieji statybų projektai“ (projekto vadovė Justina Jankauskienė)

Pagrindinis statybos rangovas: UAB „Veikmės statyba“

Plotas: 22 000 m2

Statybų pradžia: 2020 m.

Statybų pabaiga: 2021 m.

UAB „HELLA Lithuania“ atstovas Justas Jurgaitis nurodė, kad gamyklos rekonstrukciją paskatino nauji tikslai: „Įgyvendinamiems naujiems projektams reikia naujų gamybinių patalpų. Be to, automobilių pramonėje keliami labai dideli kokybės reikalavimai, tad daug dėmesio skirta tam, kad būtų įrengtos produkcijos testavimo laboratorijos naujos patalpos, kurioms keltas pagrindinis reikalavimas – tiksli klimato kontrolė. Kadangi daugėjant projektų, daugėja ir administracijos darbuotojų, prireikė plėsti ir biuro patalpas.“

Rekonstrukcijos procese aktyviai dalyvavęs užsakovas numatė labai tikslius reikalavimus pastato plėtrai, remdamasis jau realizuotų „Hella“ gamyklų patirtimi visame pasaulyje. Gamyklos sklypą Kauno LEZ teritorijoje sudaro 89 297 m2. Šiuo metu, įgyvendinus du statybos etapus, įsisavinta pusė teritorijos. Po gamyklos rekonstrukcijos gamyklos komplekso pastatų plotas padidintas daugiau nei dvigubai – nuo 11 000 iki 22 000 m2.

Keturių aukštų administracinio pastato pirmajame aukšte įrengtas beveik 1 000 m2 techninis centras su modernia laboratorija ir 44 kompiuterizuotomis darbo vietomis. Čia bus atliekami gaminamos produkcijos klimatiniai ir mechaniniai bandymai, technologijų testavimas, numatyta kokybės patikros zona. Kituose administracinio pastato aukštuose patalpos skirtos biurui. „Kol kas darbo vietos įrengtos tik viename, antrajame, biurų pastato aukšte, o kitus du aukštus įsirengsime atsižvelgdami į komandos augimą“, – sako J. Jurgaitis. Biuro patalpos pritaikytos dideliam darbuotojų skaičiui ir dinaminei kaitai: suprojektuotos 245 kompiuterizuotos darbo vietos, pirmajame etape jų buvo 152.

Profesionaliai suvaldytas sudėtingas projektas

Automobilių elektronikos komponentų gamyklos rekonstrukcija turėjo būti įvykdyta ne tik greitai, bet ir kokybiškai, todėl įgyvendinti „Hella“ antrojo etapo projektą buvo patikėta patyrusiai ir profesionaliai statybų generalinei rangovei UAB „Veikmės statyba“, kuri pirmajame šio projekto etape atliko statybos darbus. „Dabar, kaip ir pirmajame etape, projektą įgyvendinome ambicingais terminais“, – sako bendrovės komercijos  vadovas Romas Dagilis.

Jis pabrėžia, jog, be įprastai svarbaus uždavinio atlikti darbus kokybiškai, saugiai ir laiku, buvo itin svarbus nepriekaištingas darbų planavimas, kad pastatų rekonstrukcijos metu būtų užtikrintas nepertraukiamu režimu 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę veikiančios gamyklos darbas. Tai pavyko įgyvendinti kruopščiai planuojant darbus statybų aikštelėje ir proaktyviai valdant rizikas. „Hella“ veikiančios automobilių elektronikos komponentų gamybos linijos – labai jautrios tiek oro kokybei, tiek vibracijoms. Todėl darbui buvo parinkta statybos technika ir įranga, užtikrinanti mažas vibracijas ir neturinti įtakos jautrios elektronikos komponentų gamybos įrangos veikimui, taip pat pritaikyta neįprasta darbų vykdymo technologija ir eiliškumas.

Po rekonstrukcijos 20 metrų aukščio, keturių aukštų gamyklos pastato plotas siekia 22 127,74 m2, tūris – 209 234 m3.

Sėkmingai išplėtus pastatus, kurių konstrukciniai sprendimai buvo formuojami atsižvelgiant į lankstų erdvių naudojimą bei plėtros galimybę, taip pat sėkmingai sumontuotos gamybos procesams reikalingos technologinės sistemos: suspausto oro, oro drėkinimo, technologinės įrangos aušinimo ir technologinio šaldymo. Įrengtos elektronikos elementų gamybos patalpų specifinius reikalavimus atitinkančios grindys, vidaus transportui pritaikyti šliuzai, o visa konstrukcija, detalės ir elementai pritaikyti patalpose palaikomiems viršslėgiams. Įrengtose specialios paskirties techninio centro laboratorijos patalpose sumontuotos tikslios klimato kontrolės valdymo sistemos bei tekstiliniai ortakiai su laminariniu srauto paskirstymu.

Projekte ypatingas dėmesys buvo skirtas sandarumą užtikrinančioms detalėms ir kelti išskirtiniai gaisro saugos reikalavimai, kuriems įgyvendinti pastatuose sumontuotos Vokietijos gaisrinės saugos standartą (VdS) atitinkančios gaisrinės saugos sistemos.

Didelio objekto statybos aikštelėje darbų įkarštyje vienu metu dirbo 30 subrangovų įmonių ir 200 darbininkų. Tačiau generaliniam rangovui pavyko užtikrinti ne tik puikią darbų kokybę bei išvengti perdarymų, bet ir užtikrinti darbų saugą, taikant „Veikmės statybos“ projektų valdymo sistemą, sujungiančią ne tik projektų valdymo, planavimo, modernius komunikacijos ir rizikų kontrolės įrankius, bet ir trijų lygių kokybės patikros sistemą. Pritaikytas darbų organizavimas ir specialių priemonių pasitelkimas pandemijos metu padėjo suvaldyti riziką bei išvengti susirgimų.

„Džiaugiamės galėję vėl prisidėti prie grįžusio kliento plėtros ir pateisinę visus iškeltus tikslus bei lūkesčius“, – sako R. Dagilis.

Uždavinys projektuotojams – sklandžiai sulieti du etapus į vieną visumą

Gamyklos plėtros projektą rengusi UAB „Bendrieji statybų projektai“ ir jį įgyvendinęs generalinis rangovas „Veikmės statyba“ sutartinai tvirtina, kad didžiausias iššūkis buvo taip suprojektuoti ir įgyvendinti antrąjį gamyklos statybos etapą, kad nebūtų sutrikdytas nepertraukiamai visą parą veikiančios gamyklos darbas, kuris pagal užsakovo reikalavimus statybų metu nesustojo.

Antrasis plėtros etapas buvo projektuojamas atsižvelgiant į pirmajame etape nustatytas gaires. Kaip pasakojo projektuotojai, esminė užduotis, projektuojant gamyklos „Hella“ plėtrą, buvo prisitaikyti prie pirmajame statybos etape numatytų sprendinių, išlaikyti objekto vientisumą. Gamybinė pastato dalis išplėsta pristatant gamybos ir pakavimo patalpą, produkcijos sandėliavimo patalpas bei techninio aptarnavimo bloką.

Siekiant pratęsti pirmo etapo pastato fasadų sprendinius, atkartotas langų, vitrinų, įėjimų į pastatą vietų ritmas. Naudotos tos pačios fasadų apdailos medžiagos. Išorės sienoms panaudotos daugiasluoksnės plokštės su mineralinės vatos užpildu, stogas šiltintas mineraline vata.

Sklandžiai suliejant du statybos etapus į vieną visumą, stogo, sienų mazgai buvo išspręsti taip, kad, prie veikiančios gamyklos dalies prijungiant kito etapo dalį, nebūtų pažeista stogo danga arba sienos ir nenutrūktų gamyklos technologinis procesas. Gamybinėse patalpose dėl technologinių ypatumų oras privalo būti nuolat drėkinamas, todėl svarbu buvo išvengti pavojaus, kad perteklinė drėgmė kondensuosis ant pastato stogo konstrukcijų, esant net menkam peršalimui. Tad buvo itin atidžiai sprendžiami stogo mazgai (įlajų, ortakių sandarinimas ir kt.), užtikrinant, kad nebūtų šilumos tiltelių.

UAB „Bendrieji statybų projektai“ projekto vadovė Justina Jankauskienė teigė, kad didelis iššūkis projektuotojams buvo prisitaikyti prie pirmo etapo sprendinių ir atitinkamai išplėsti esamas erdves, suvaldant gaisrinės saugos, taip pat ir dūmų šalinimo bei evakuacijos reikalavimus.

Statinio gamybos patalpos išskirtinės tuo, kad yra labai tikslūs gamybos patalpų oro švaros, drėgmės parametrų reikalavimai, todėl turėjo būti labai detaliai suprojektuotos inžinerinės sistemos. Gamybos ir pramonės paskirties pastatui su administracinėmis patalpomis vėdinti, vėsinti ir orui drėkinti suprojektuoti atskiri oro ruošimo įrenginiai. Patalpose, kuriose kelti aukštesni reikalavimai švaros klasei, numatytos sudėtingos oro filtravimo recirkuliacinės, patalpos santykinės drėgmės ir temperatūros palaikymo, oro viršslėgio sistemos, kad oras iš mažiau švarių patalpų ir lauko nepertekėtų į švarias patalpas.

Administraciniame pastate didžioji dalis darbo vietų išdėstytos atviro biuro principu. Antrajame pastato aukšte bus įrengta 100 vietų auditorija, kurią mobili pertvara leis atskirti į dvi patalpas po 50 vietų. Trečiajame ir ketvirtajame pastato aukštuose numatytos uždaro ir atviro tipo biuro erdvės.

Užsakovui UAB „HELLA Lithuania“ buvo svarbu, kad interjere būtų naudojamos medžiagos, didinančios darbo patalpų akustinį komfortą – kabamosios lubos, atitinkama grindų danga ir akustinės sienutės tarp darbo vietų. Biuro darbuotojams užtikrintos komfortiškos ir jaukios darbo sąlygos: patalpos apšviestos natūralia šviesa, erdvėje integruotos įvairių dydžių poilsio ir pasitarimų erdvės bei izoliuotos tylaus susikaupimo zonos. Pietinėje, rytinėje ir vakarinėje pastato pusėje langai apsaugoti nuo prikaitinimo. Atsižvelgiant į saulės apšviestumą ir vėjo stiprumą, žaliuzės pakeliamos ir nuleidžiamos automatiniu valdymu. Poilsio ir pietų pertraukėlių metu darbuotojai gali susiburti patogiose virtuvėlėse. Gamyklos teritorijoje darbuotojams jau įrengta sporto aikštelė, greta numatoma pasodinti parką.

Adaptuotos vėdinimo sistemos ir efektyvi tikslios kontrolės bei šaldymo įranga

Įvertinus sėkmingą pirmojo gamyklos statybų etapo patirtį, antrame etape buvo nuspręsta taip pat pasirinkti UAB „NIT“ tiekiamus vėdinimo, oro kondicionavimo ir šaldymo, tikslios kontrolės produktus, kurių gamintojai – gerai pasaulyje žinomos ir patikimos įmonės. Gamyklos „Hella“ pastatai labai dideli ir juose akcentuojami skirtingi poreikiai, tad, kaip ir pirmajame etape, reikėjo daug ir įvairios komplektacijos įrenginių.

UAB „NIT“ prisidėjo prie projekto įgyvendinimo, tiekdama kompanijos „Euroclima“ (Austrija) gaminamus naujausios kartos oro tiekimo ir šalinimo įrenginius „ZHK INOVA“, kurie buvo adaptuoti pagal užsakovo poreikius, bei kompanijos „Aermec“ (Italija) tikslios kontrolės oro kondicionierius „P“ ir tylesnės versijos šaldymo agregatus „NRL-F“.

Gamybos ir pramonės paskirties pastate su administracinėmis patalpomis įrengti vėdinimo įrenginiai „ZHK“ su rotaciniais šilumogrąžiais, kurie ne tik grąžina šilumą ar šaltį, bet ir kontroliuoja oro drėgmę, užtikrindami komfortišką patalpų mikroklimatą visus metus. Oro ruošimo įrenginiai sukomplektuoti su energetiškai efektyviais EC tipo ventiliatoriais, didžiausio pasaulyje filtrų gamintojo „Camfil“ filtrais, recirkuliacinėmis, vandeninėmis šildymo, freoninėmis arba vandeninėmis vėsinimo sekcijomis ir gamykliniais triukšmo slopintuvais. Oro tiekimo ir šalinimo įrenginiai pagaminti ir sertifikuoti pagal energiją tausojančią programą, EN 13053:2006, turi „Eurovent“ sertifikatą ir yra pritaikyti dirbti lauko sąlygomis.

Techninio centro patalpoms technologiškai reikalingai santykinei drėgmei ir temperatūrai palaikyti pasiūlyti „Aermec“ tikslios kontrolės oro kondicionieriai „PX“, kurių galia parinkta pagal patalpoje išsiskiriančios šilumos kiekį nuo įrangos, dirbančių žmonių skaičiaus bei šilumos, patenkančios per atitvaras.

Taip pat pristatyti keli „Aermec“ tylesnės versijos šaldymo agregatai „NRL-F“ su sistema „Free-Cooling“. Tokia šaldymo mašina ne tik veikia tyliau nei įprasta, bet ir gali sutaupyti iki 45 proc. kompresoriuje suvartojamos elektros energijos. Taip pat sistema su dviem kontūrais išlieka maksimaliai patikima ir efektyvi, net esant dalinėms apkrovoms, ir užtikrina tolesnę veiklą net tada, jei vienas iš dviejų kontūrų nustotų veikti, tai nesukeltų gamyklai jokių didesnių nepatogumų.

Įrenginiams valdyti sumontuotos automatikos spintos su specializuotais vėdinimo sistemų valdikliais ir kitais reikalingais komponentais (pavyzdžiui: temperatūros jutikliai, dažnio keitikliai).

Vėdinimo ir vėsinimo įrenginiai turi įdiegtus „Modbus“ ir „BACnet“ protokolus, kurie leidžia integruoti įrangos valdymą į pastato valdymo sistemą.

Įgyvendinti moderniausi šildymo ir vėdinimo sprendimai

Didelę dalį gamyklos „Hella“ inžinerinių sistemų įrengė beveik 15 metų patirtį inžinerinių paslaugų sferoje turinti UAB „Lakmalit“. Įmonės komanda sumontavo pastato šildymo, vėdinimo ir vėsinimo įrangą, taip pat vandentiekio, nuotėkų ir kitas santechnines sistemas bei įrangą tiek gamybinėse, tiek administracinio korpuso patalpose.

Tačiau, kaip pasakoja „Lakmalit“ projekto vadovas Vytautas Grigaliūnas, įgyvendinti modernius inžinerinius projekto sprendimus nebuvo lengva. Tarp pagrindinių užsakovo reikalavimų buvo nepriekaištinga darbo kokybė ir trumpi darbo terminai. Bet vykdyti statybą nepertraukiamai veikiančioje gamykloje nėra paprasta. „Pagrindiniai sunkumai kilo dėl to, kad reikėjo prijungti naujas vėdinimo ir santechnikos sistemos prie veikiančios gamyklos dalies sistemų, nemažai laiko prireikė suderinti leidimus patekti į gamyklą, tad darbo planavimas buvo sudėtingas, o suplanavus ir pradėjus vykdyti darbus, paaiškėdavo, kad projektas ne visada atitinka realybę. Tad žaibiškai tekdavo susiderinti kitus sprendinius ir atlikti darbą,“ – pasakojo įmonės atstovas.

Pasak V. Grigaliūno, įdomiausia buvo montuoti santykinės drėgmės ir temperatūros palaikymui technologiškai reikalingas septynias tikslios kontrolės oro kondicionierių kameras techninio centro patalpoms, prijungiant jas prie freono linijų. Ant stogo buvo sumontuotos 5 administraciniam korpusui ir 2 techniniam centrui skirtos vėdinimo kameros, 2 dūmų šalinimo sistemos ir 3 viršslėgio ventiliatoriai.

Patys didžiausia ir sunkiausi įrenginiai, pasitelkus 120 tonų kėlimo galios kraną, užkelti ir sumontuoti ant gamyklos pastato stogo. Tuo metu oro pritekėjimo šachtose komandai teko dirbti ant pastolių – nuo ketvirtojo aukšto palubės iki pirmojo aukšto. Todėl itin svarbus buvo žmonių saugumas, nelaimingų atsitikimų prevencija.

Bendrovei „Lakmalit“ tokios apimties projekto įgyvendinimas nebuvo naujiena, o sutelkus visas pajėgas, vienu metu objekte dirbo 30 ŠVOK ir santechnikos sistemų montuotojų.

Itin tinkamas pasirinkimas didelio ploto stogams

Gamykloje „Hella“ įrengta vakuuminė lietaus vandens surinkimo sistema „Geberit Pluvia“ itin gerai pritaikoma daugeliui sutapdintų stogų, o ypač naudinga ją įrengti ant didesnio ploto stogų, nes jos pajėgumai, palyginti su tradicine savitakine sistema, yra kur kas didesni ir ji veiksmingai bei patikimai šalina vandenį nuo stogo, net esant itin smarkioms liūtims.

Rekonstruojamos „Hella“ pastato dalies bendras stogo plotas yra 8 400 m2. Pasirinkus sistemą „Geberit Pluvia“, visas lietaus vanduo nuo jo surenkamas tik dviem lietaus nuotekų stovais. Minimalus stovų skaičius leidžia sutaupyti resursų, įrengiant lauko tinklus, bei efektyviai surenkant vandenį nuo pastato stogo.

Gamyklos pastatą sudaro dvi dalys – gamybinės paskirties ir administracinis korpusai. Gamybinio pastato stogo plotas – apie 7 350 m2 ir jame sumontuotos 37 „Geberit Pluvia“ sistemos stogo įlajos. Administracinės pastato dalies stogo plotas – 1 050 m2, jame vandeniui surinkti panaudotos 6 įlajos. Didesnis „Geberit Pluvia“ sistemos pralaidumas suteikia galimybę naudoti mažiau stogo įlajų.

Ši sistema taip pat itin naudinga tokio tipo pastatams dėl to, kad pastogėje montuojamiems vamzdynams nereikia nuolydžio, taip taupomas pastato tūris. Palyginti su savitakine pastato lietaus nuotekų sistema, sifoninei sistemai reikia žymiai mažiau vamzdynų ir jie kur kas mažesnio skersmens, tad ją lengviau montuoti. „Geberit Pluvia“ sistemą sudaro didelio pajėgumo įlajos, vamzdynai, jungtys ir  laikikliai. Išmanaus projektavimo dėka sukuriama saugi, didelio pajėgumo vakuuminė lietaus nuotekų sistema.

Didelėje dalyje gamyklos „Hella“ patalpų buvo itin svarbu įrengti patvarias ir kokybiškas grindis, kurios būtų ne tik ilgalaikės, atsparios bei atlaikytų didelį žmonių srautą, bet ir estetiškai atrodytų.

Pastato gamybiniame korpuse ir laboratorijos patalpose grindims įrengti pasirinkta gamintojo „Tarkett“ ruloninė „iQ“ tipo danga „Toro SC“, kuri yra laidi elektros krūviui, turi itin geras eksploatacines savybes ir estetiškai atrodo.

Kokybiška ir estetiška grindų danga

UAB „Vaineta ir partneriai“, prekiaujanti interjero ir eksterjero apdailos medžiagomis, tiekė objektui „Tarkett“ pagamintą konduktyvinę vinilinę grindų dangą, kuri panaudota įrengti grindis gamyklos „Hella“ gamybinio pastato korpuse ir naujos testavimo laboratorijos patalpose. Bendrovės direktorius Neividas Biriukovas pasakoja, kad vienas pagrindinių užsakovo reikalavimų buvo pasiūlyti tokias medžiagas, kurios būtų kokybiškos, atsparios intensyviam dėvėjimui ir ilgalaikės.

Švariose patalpose, laboratorijose, operacinėse ir rentgeno patalpose naudoti skirta vinilinė „iQ“ tipo grindų danga „Toro SC“ yra laidi elektros krūviui. Geresnės elektros krūvio laidumo savybės pasiekiamos dėl to, kad juodosios anglies dalelės išdėstytos per visą dangos sluoksnį, o apatinis jos pagrindas padengtas grynos anglies sluoksniu. „iQ“ tipo dangos yra ypač tvirtos ir labai atsparios nusidėvėjimui, dėmėms bei nusitrynimui, todėl tinkamos eksploatuoti visose intensyvaus judėjimo patalpose.

Iš viso antrajame „Hella“ gamyklos plėtros etape šios populiaraus stiliaus šviesiai pilkos spalvos akmens imitacijos dangos įrengta apie 5 000 m2. Tinkamai parinktos dangos grindys yra ne tik praktiškos, bet ir atrodo gražiai bei šiuolaikiškai.

UAB „Vaineta ir partneriai“ direktorius N. Biriukovas priduria, kad gamyklos „Hella“ rekonstrukcijos projekte dalyvauta tikrai sėkmingai, įmonės komanda džiaugiasi galėjusi prisidėti prie svarbaus tarptautinio investuotojo gamyklos plėtros projekto bei profesionaliai įgyvendinusi projekto užsakovo ir projektuotojų užduotis taip, kaip sumanyta.

Profesionalumas užtikrina darbo kokybę

Kad grindys būtų kokybiškos, reikia ne tik puikias eksploatacines savybes turinčios ir estetiškai atrodančios dangos. Itin svarbus ir profesionalus grindų įrengimas.

Ruloninę iQ tipo dangą „Toro SC“ gamyklos „Hella“ patalpose paklojo ir grindis įrengė 15 metų patirtį sukaupusi specializuota liejamųjų polimerinių ir kitokių grindų dangų pardavimo bei įrengimo UAB „Top decor“. Įmonės direktorius Egidijus Dilba sako, kad didžiausias iššūkis įrengiant šias grindis buvo trumpi darbų atlikimo terminai. Daugiau kaip 4 000 m2 ploto grindis reikėjo įrengti per dvi savaites, o naudojamoms medžiagoms ir atliekamiems darbams buvo taikyti itin aukšti kokybės reikalavimai.

Pasak E. Dilbos, įrengiant vinilines grindis, neužtenka tik suklijuoti ruloninę dangą. Prieš tai reikia atlikti dar keturias operacijas ir paruošti tinkamą pagrindą: būtina sušiaušti betoną, ant kurio bus klojama danga, įrengti epoksidinį drėgmės nepraleidžiantį sluoksnį ir dar vieną – savaime išsilyginantį sluoksnį. „Top decor“ vadovas akcentuoja, kad daug rangos įmonių išgąsdina darbui numatyti trumpi terminai, nes ypač ilgai užtrunka pramoninio betono šiaušimo procesas. „Kadangi mūsų įmonės pagrindinė veikla – liejamų polimerinių grindų dangų įrengimas, mums, galintiems pasitelkti sukauptą patirtį, pavyko sėkmingai atlikti darbą per jam numatytą trumpą laiką, – sako E. Dilba. – Žinoma, darbus reikėjo organizuoti minučių tikslumu, nes skubėjimas negali atsiliepti kokybei.“ Esminis šios įmonės darbo principas – visi technologinių procesų reikalavimai ir terminai turi būti užtikrinti 100 proc., nes padarius klaidą ir tinkamai neįrengus pagrindo grindų dangai, to pataisyti nebeįmanoma. Įmonės vadovas primena, kad maksimali grindų kokybė priklauso nuo įmonės specialistų profesionalumo. E. Dilba džiaugiasi, kad jo vadovaujamos įmonės komanda „Hella“ gamyklos komplekse pademonstravo savo profesionalumą.

Sienų apdailai – itin naudingų savybių turintys dažai

Dalyje gamyklos „Hella“ patalpų dėl technologinių ypatumų keliami didesni švaros reikalavimai. Buvo svarbu, kad gamybinėse zonose, techninio centro ir biuro patalpose dažai sudarytų lygią matinę sienų dangą, būtų lengvai valomi ir tausotų aplinką.

Vidaus sienoms pasirinkti aukštos kokybės dažai „Vivacolor Wall 4“, turintys keletą itin naudingų ir viename gaminyje ne dažnai suderinamų naudingų savybių.

Visiškai matiniai sienų dažai „Vivacolor Wall 4“ paviršių padengia itin lygia danga. Jais dažytos sienos yra lengvai valomos (1 atsparumo drėgnajam šveitimui klasė pagal standartą ISO 11998). Svarbu akcentuoti, kad šie dažai taip pat tausoja aplinką. „Vivacolor Wall 4“ dažai turi ekologinio ženklo „Šiaurės gulbė“ sertifikatą bei yra patvirtinti Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos. Objektui pasiūlytuose gaminiuose yra itin mažas lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekis.

Profesionalių dažytojų ypač mėgstami dažai „Vivacolor Wall 4“, išsiskiriantys gera dengiamąja geba, puikiai sukimba su dengiamu paviršiumi ir paslepia nedidelius nelygumus, jais lengva dažyti, nes dažant jie nevarva ir netyška. Pasirinkta šviesiai pilka spalva (RAL9016) sukuria jaukią aplinką ir atrodo estetiškai visose gamyklos patalpose.

Plečiant bendrovės „HELLA Lithuania“ gamyklą Kauno LEZ, pastatytos ir įrengtos išplėstos gamybos bei sandėliavimo patalpos, dvigubai padidintas keturių aukštų administracinis korpusas, taip pat padidintos privažiavimo bei automobilių aikštelės, o darbuotojams užtikrintos komfortiškos darbo sąlygos. Ir šis sudėtingas projektas įgyvendintas nepertraukiant ir netrikdant jautrios veiklos proceso.

Laimono Ciūnio nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų