structum konferencija
Luko Varanausko nuotr.

STRUCTUM metinėje architektūros konferencijoje – įkvepiantys projektai ir architektūros ribų paieškos


Ketvirtadienį sostinėje įvyko žurnalo STRUCTUM organizuojama metinė architektūros konferencija „Pasaulinio lygio architektūra – naujos kasdienybės formos, įrodančios, kad nieko nėra neįmanomo“.

Rudens sezono pradžioje įkvėpimo naujiems projektams pasisemti susirinko pilna salė architektūros kūrėjų ir entuziastų.

Vilniuje, kino teatre „Multikino Ozas“ vykusioje konferencijoje dalyvavo devyni pranešėjai, tarp kurių žymūs Lietuvos ir pasaulio architektai.

Šioje konferencijoje pasirodė danų archiektūros PLH Arkitekter architektas Steen Enrico Andrersen, lietuvių architektų studijos ALITUDES architektė Gerda Antanaitytė ir studijos HITO architektė Sigita Kundrotaitė-Savickė.

Konferencijoje taip pat pranešimus pristatė žinomų Lietuvos ir pasaulio įmonių atstovai, kurie teikia produktus ir paslaugas modernios architektūros projektams: Arnoldas Minelga, (Schneider Electric pardavimų inžinierius, elektromobilių krovimo produktų ekspertas), Rimantas Staknevičius, WICONA Hydro Building Systems Lithuania Baltijos šalių vadovas), Justas Grigelionis (KINGSPAN Baltijos šalių pardavimų vadovas), Viktoras Mostovojus (Koderus gamybos direktorius), Emilia Cichocka (Corian®Design Baltijos šalių pardavimų vadovė) ir Jurgis Ulčinas (UAB Argilla vadovas).

Nuotraukų galerija žemiau.

 

Pirmasis konferencijoje pranešimą pristatė Arnoldas Minelga. Jo pranešimo tema – „Inovatyvi elektromobilių krovimo infrastruktūra pastatuose“. Pranešėjas kvietė susipažinti su elektromobilių infrastruktūros inovacijų naujovėmis ir akcentavo, kaip svarbu šią pastatų infrastruktūros sritį valdyti kompleksiškai.

Jis taip pat papasakojo apie elektromobilių įkrovimo stoteles pastatuose bei su tuo kylančius iššūkius ir pasidalino savo patirtimi kaip naujausios technologijos keičia tvarumo sampratą ir padeda optimizuoti elektros suvartojimą.

 

Po to prieš auditoriją žengė savo pranešimą pristatyti WICONA Hydro Building Systems Lithuania Baltijos šalių vadovas Rimantas Staknevičius. Jo pranešimo tema – „WICONA moduliniai sprendimai pastatams, formuojantiems miestų identitetą“.

Jis pristatė modernius pastatus Europoje, kurių fasaduose buvo panaudoti WICONA moduliniai sprendimai, prie kurių, anot pranešėjo, neabejotinai anksčiau ar vėliau pereis didelė statybų pramonės dalis.

 

Tiesioginiu vaizdo ryšio tiltu iš Varšuvos prisijungė Emilia Cichocka (Corian®Design Baltijos šalių pardavimų vadovė). Jos pranešimo tema – „Formų sudėtingumas ir formos monolitiškumas – „Corian® Design“, kaip atsakas į didžiausius dizaino iššūkius“.

Jau daug kartų STRUCTUM konferencijose dalyvavusi ekspertė E.Cichocka pristatė naujus Corian®Design paviršius ir jų pritaikymo galimybes. Ji atskleidė, jog naujieji Corian®Design paviršiai gali būti lengvai pritaikomi bet kokios paskirties objektuose.

 

Šioje konferencijoje projektuotojai turėjo galimybė susipažinti su plataus spektro ir skirtingų medžiagų bei jų savybių fasadų sistemų galimybėmis.

Jurgis Ulčinas (UAB Argilla vadovas)pranešimo tema „Kaip aprengsime fasadus?“. Keramikos ekspertų įmonei vadovaujantis J.Ulčinas pristatė, kaip netolimoje atrodys modernaus ateities namo fasadai ir kokios naujausios technologijos jau pasiekė Lietuvą.

Konferenciją tęsė Justo Grigelionio (KINGSPAN Baltijos šalių pardavimų vadovas) pranešimas, tema „Naujos galimybės šiuolaikinėje architektūroje – daugiasluoksnės plokštė“. Būtent apie daugiasluoksnes plokštes fasadų rinkoje kalbama vis daugiau. J. Grigelionis pristatė šios fasadų technologijos naujoves ir privalumus.

Štai, kokie šiuolaikiniai KINGSPAN daugiasluoksnių fasado plokščių naudojimo akcentai: jos nebėra skirtos tik pramonės pastatams, yra trys pagrindiniai produktai: moduliniai fasadai, Dri-Design kasetės ir Karrier sistema, suteikiamas visapusiškas KINGSPAN techninis palaikymas.

 

Fasadų temą konferencijoje tęsė Viktoras Mostovojus (Koderus gamybos direktorius), savo pranešime jis pristatė Koderus 2in1 sistemą. Anot pranešėjo, ši tema itin plačiai šiuo metu aptarinėjama tarp architektų ir vystytojų. Ši termoizoliacinė plokštė yra sistema, atliekanti apdailos ir apšiltinimo funkciją vienu metu.

Tai iš tikrųjų iki šiol neregėtos galimybės, nes tokios plokštės įrengiamos itin greitai ir pasižymi ilgaamžiškumu, atsparumu atmosferos poveikiui, neturi šalčio tiltų, padeda dvigubai greičiau atlikti montavimo darbus ir svarbiausia – atrodo estetiškai.

Gerda Antanaitytė, ALTITUDES

Konferencijai pasiekus kulminaciją, atėjo metas savo pranešimus pristatyti architektams. Pirmoji apie savo projektą kalbėjo iš Klaipėdos atvykusi architektūros studijos ALTITUDES architektė Gerda Antanaitytė. Jos pranešimo tema – „Klaipėdos dujų fabriko konversija“. Architektė pristatė pirmąjį, jau baiginėjamą Klaipėdos dujų fabriko konversijos projekto etapą – senovinių automobilių muziejų.

Ji kalbėjo apie kylančius iššūkius rengiant projektą derinant jį su griežtomis paveldosaugos taisyklėmis. G. Antanaitytė taip pat kalbėjo apie šio projekto užsakovo toleranciją ir sakė šio projekto metu išmokusi geriau išklausyti alternatyvias nuomones, siekiant geresnio rezultato. Muziejaus centre buvo įrengtas specialus liftas, kuriame bus patalpinti ir ekspozicijose keičiami senoviniai automobiliai. Susirinkusiųjų dėmesį prikaustęs pranešimas sulaukė didelio susidomėjimo.

Sigita Kundrotaitė-Savickė, HITO

Po įkvepiančio G. Antanaitytės pranešimo, ją pakeitė kolegė iš Kauno architektūros studijos HITO architektė Sigita Kundrotaitė-Savickė. Ji pristatė savo ir partnerių kurtą projektą NEMUNO 7 – tai senos žemkasės-laivo projektas, jau du sezonus prie Kauno, ant Nemuno kranto skleidęs kultūrą ir keitęs požiūrį į architektūrą.

Architektė kalbėdama apie šį projektą iškėle retorinį klausimą – „Ar tai yra architektūra?“. Tačiau, atrodo, jog visgi tai architketūra – šis projektas buvo pripažintas ne vienuose architektūros apdovanojimuose.

Steen Enrico Andersen, PLH ARKITEKTER

Konferencijos pabaigoje pasirodė svečias iš užsienio – žymios danų architektų studijos PLH ARKITEKTER architektas Steen Enrico Andersen. Jis yra pagrindinis Vilniuje 2015 m. pastatyto verslo centro K29 ir šiuo metu Vilniuje bei Kaune statomų URBAN HUB miestelių autorius.

Daniška architektūra randa savo terpę Lietuvoje. Patyręs danų architektas kalbėjo apie savo įspūdingiausius įgyvendintus ir planuojamus įgyvendinti objektus.

Jis pabrėžė apie atvirų erdvių svarbą ir pastatų „atidavimą miestui“ – tam, kad verslo centrai ir gamybiniai pastatai po darbo valandų būtų atviri miestiečiams ir ten vyktų įvairios veiklos.

S. E. Andersen neslepė, jog prieš beveik 10 metų pradėjęs Lietuvoje vystyti projektus, jis dabar pastebi milžinišką skirtumą iš užsakovų ir meisto planuotojų pusės.

 

Sekite informaciją apie artėjančias STRUCTUM konferencijas!

 

Renginio vanduo: UNIQA

Renginio kava: Coffee Spells

 

Luko Varanausko nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Sostinės centre užbaigti 2 daugiabučiai

Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas,…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų