Neringos žuvininkystės ūkio gamybinių pastatų komplekso rekonstrukcija. Projektuotojų vizual.
Neringos žuvininkystės ūkio gamybinių pastatų komplekso rekonstrukcija. Projektuotojų vizual.
  1. Structum.lt
  2. Architektūra
  3. Teritorija prie Nidos uosto keičiasi iš esmės: virs modernios architektūros kvartalu, keičiančiu miesto veidą

Teritorija prie Nidos uosto keičiasi iš esmės: virs modernios architektūros kvartalu, keičiančiu miesto veidą


Ateinantį rudenį planuojama pradėti buvusio Neringos žuvininkystės ūkio gamybinių pastatų komplekso rekonstrukciją. Per 3 metus šioje 0.8 ha pramoninėje teritorijoje bus įgyvendintas modernios architektūros viešbučio, paslaugų ir komercinių patalpų projektas „Marina Nida“.

Projektą rengia architektų biuras „Kančo studija”, o vysto bendrovė „Kaminta“. Projektuojamas sklypas Naglių g.18 yra Nidos gyvenvietės – nekilnojamojo kultūros paveldo objekto centrinėje dalyje, kurioje vyrauja didžiulės viešosios erdvės, atsiradusios sovietmečiu, sunaikinus istorinę urbanistinę struktūrą bei autentišką apstatymą.

Naujuoju projektu ši kurorto dalis bus transformuota atsižvelgiant į visas vertingąsias Neringos savybes, pastatai bus rekonstruojami esamų pastatų vietose, taip pat bus sutvarkyta ir įveiklinta aplinkinė teritorija, pratęsiami ryšiai su esamais takais, infrastruktūra.

Neringos savivaldybės teritorijos ir jos dalių bendrasis planas su pažymėta projektuojama teritorija.

„Marina Nida“ projekte numatomos komercinės – specializuotos, vienos paskirties parduotuvės, gydymo, administracinės paskirties patalpos, restoranas, 46 viešbučio kambariai, pritaikyti šeimoms ar didesnėms kompanijoms, trumpalaikiam ir ilgalaikiam poilsiui. Taip pat numatoma įrengti pirmąjį mieste sporto klubą, teikti sveikatinimo ir medicininės priežiūros paslaugas.

Pastatų kompleksą su miesto aikšte jungs pėsčiųjų pasažas, kuriame numatytos patalpos restoranams, kavinėms ir parduotuvėlėms. Po kompleksu bus įrengta požeminė automobilių parkavimo aikštelė.

Tradicijas interpretuojanti architektūra

Projekto tūriai susideda iš atskirų korpusų, išsidėstų esamų pastatų kontūro ribose, išlaikant dabartinio užstatymo pobūdį. 2-3 aukštų su mansarda tūriai neužstoja Didžiojo kopagūbrio panoramų nuo marių pusės, jie projektuojami su dvišlaičiais stogais, didžiuliais virtininiais langais į uosto pusę, o savo architektūra ir medžiagiškumu atitinka aplinkinių pastatų charakterį.

„Pastatų orientacija galais į Kuršių marias atitinka ir buvusį Istorinį užstatymą ir planavimo dokumentuose nurodytas vertingąsias savybes. Pastatų tūriai link Kuršių marių nužemėja su susmulkintais vienaukščiais tūriais, panašiais į tipiškus Neringos verandos priestatus”, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.

Pasak architektų, tūrių spalvinė kompozicija – keičiant pilka / bordo spalvas, bei nežymiai keičiant užstatymo liniją – inspiruota aplinkos, kur tūriai yra gan įvairaus aukščio ir kažkiek chaotiškai pabirę. Tūrių frontonai nuo Kuršių marių pusės – stiklo fasadų, dekoruoti prasikeičiančių lamelių vertikaliais raštais.

Atsižvelgus į Nidos namų tradicinių spalvų raktą, apdailai pasirinkta dominuojančios tipinės spalvos. Pastatų fasadams numatoma vertikalių medžio lentų apdaila, kalama su prakeitimu – užkalant viršutinį dekorą, kas būdinga Neringos pastatams. Dvišlaičių stogų apdailai numatoma molio čerpių danga, kurios spalva nekontrastuoja su fasadais, o derinama tonaliai panašiai – pilka čerpių danga su pilku fasadu, bordo – su bordo čerpėm. Didesnius vitrininių langų plotus numatoma dengti vertikaliomis žaliuzėmis.

Nidos namų tradicinių spalvų raktas (tyrimo autorius E. Vidrinskas).

Visų korpusų tūrių galuose numatomos kavinės, restoranėliai su kiemo aikštelėmis į Kuršių marias. Tarpe tarp 2-o ir 3-io korpusų projektuojamas komercinis pasažas, prasidedantis ties visuomeniniu Nidos centru ir vedantis Kuršių marių link, atveriantis Kuršių marių ir uosto vaizdus miestui. Abiejose pasažo pusėse numatomos patalpos smulkiems prekybininkams.

Anot projekto autorių, toks prekybinio pasažo takas užtikrina Kuršių marių pakrantės funkcinius ir vizualinius ryšius su miesto centrine erdve.

Priešais pagrindinį įėjimą į viešbutį, sklypo dalyje prie Naglių g. ir Taikos g. sankryžos, formuojamas skveras. Esamas pakrantės pėsčiųjų takas paliekamas, o dviračius šioje kavinių zonoje siūloma tik prasivežti, pagrindinę dviračių ašį perkeliant į Taikos g., sujungiant su naujai įrengtais dviračių takais.

Diskutuojant su Paveldo padaliniu ir Kuršių Nerijos Nacionalinio parko direkcija, buvo priimta ilgąjį korpusą (esantį prie stoties) spalvomis suskaidyti į du tūrius, atskiriant juos stiklo intarpu.

Architektai pasiūlė pakeisti centrinio korpuso užstatymo liniją iš skvero pusės, padarant ją banguotą, atkartojant prieš sovietinę rekonstrukciją čia buvusią rombo grafinę liniją, inspiruotą vėjalenčių motyvo.

Bendros investicijos sieks apie 35 mln. eurų. Statybas planuojama pradėti šį rudenį, o pirmuosius svečius „Marina Nida“ priims po trejų metų.

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų