Po kelis mėnesius trukusių diskusijų ir bandymų išsaugoti, Tokijuje pradėtas griauti ikoninis Nakagino kapsulių bokštas.
Pastatas griaunamas, nes suiro jo betono ir metalo konstrukcijos. Vienas iš dabartinių bokšto savininkų Tatsuyuki Maeda paaiškino, jog sieks išsaugoti kai kurias kapsules ir atkurti jas kaip apgyvendinimo patalpas ir muziejines instaliacijas. Taip pat aiškinama, jog teritorijos atnaujinimas ir kapsulių bokšto išardymas atitinka pradinę metabolizmo idėją – nuolatinį keitimąsi.
Metalobizmo architektūros simboliu tapusį, 1972 m. pastatytą, kultinio japonų architekto Kisho Kurokawa suprojektuotą kapsulių bokštą sudaro 140 kapsulių. Kapsulėse įrengti 10 kvadratinių metrų kambariai su dideliais langais, išdėstytais aplink centrinę koloną. Nuo 2018 m. čia veikė viešbutis.
Nakagin Capsule Tower A606 Project nuotr.
Bokštas suprojektuotas remiantis pritaikomos, dinamiškos, nuolat besikeičiančios architektūros vizija. Pagal statinio autoriaus architekto K. Kurokawa pirminę idėją, kapsulės turėjo būti perrenkamos kas 25 metus, tačiau to nedarant ir bėgant metams, kapsulių moduliai sunyko, nebuvo remontuojami.
Viena iš modulio išsaugojimo grupių pavadinta „Nakagino kapsulių bokšto A606 projekto grupe“ restauruoja ir modifikuoja A606 numeriu pažymėtą kapsulę. Kapsulių bokšto išsaugojimo iniciatoriai dokumentavo pastato duomemis, atlikdami matavimus, darydami nuotraukas, vaizdo įrašus ir 3D skenavimą.
Grupė planuoja išsaugoti vieną iš kapsulių ir paversti ją mobiliąja kapsule, kuri, anot iniciatorių, pagerbs architekto K. Kurokawa kūrybą.
Nakagino kapsulių bokštas, 1972 m.