Tvarumas, darna ir estetika statyboje iš medžio: ir individualiems namams, ir oro uostams


Tvarumo idėjos neišvengiamai skverbiasi ir į statybos pramonę. Kompanijos, veikiančios šioje srityje, stengiasi eiti koja kojon su laiku ir siūlyti savo klientams produktus, kurie šias idėjas atitiktų. Klientams gręžiantis į ekologiškumą, vis dažniau grįžtama prie medžiagų, kurias statybai naudojo mūsų protėviai, pavyzdžiui, medienos. Atsirandant naujoms šių medžiagų pritaikymo technologijoms, jos vis dažniau naudojamos šiuolaikinei statybai.

Jau senokai Lietuvoje naudojami gaminiai ir statybos konstrukcijos iš klijuotosios medienos. Tačiau vis daugiau statytojų šias medžiagas atranda naujai. Nors UAB „Jūrės medis“ klijuotosios medienos konstrukcijas Lietuvoje gamina nuo 1974 m., įmonės ištakos ir patirtis medienos apdirbimo srityjesiekia net 1909 metus. Bendrovės gaminių asortimente – tiesios ir lenktos klijuotosios medienos statybinės konstrukcijos, sienojai, medienos denginiai.

Klijuotosios medienos laikančiosios statybinės konstrukcijos gaminamos iš eglės, pušies ir maumedžio žaliavos. Mediena tiekiama iš Lietuvos, Latvijos, Švedijos, Suomijos ir Rusijos lentpjūvių. Maumedžio mediena vežama net iš Sibiro.

Kaip sakė įmonės komercijos vadovas Egidijus Pečkys, bendrovės „Jūrės medis“ gaminius vis aktyviau naudoja visuomeninės paskirties, pramoninius, net chemiškai agresyviai aplinkai atsparius pastatus statantys užsakovai, tiltų bei individualių namų statytojai, klijuotosios medienos gaminiai taip pat naudojami ir mažosios architektūros projektams, kitose srityse.

Naujausias UAB „Jūrės medis“ pripažinimo ženklas – aukščiausias įvertinimas konkurse „Lietuvos metų gaminys 2017“. Statybinių medžiagų pramonės grupėje bendrovės gaminys klijuotosios medienos konstrukcijos pėsčiųjų ir dviračių tiltui, kuris yra Lenkijoje, Peremislio mieste, laimėjo aukso medalį. Statinys apdovanotas ir prestižiniame „Konkurs mostowy im. Maksymiliana Wolffa“.

Įgyvendindama unikalų projektą, įmonė tiltui pagamino klijuotosios medienos sijas, kurių ilgis siekė 138 metrus. UAB „Jūrės medis“ komercijos direktorius E. Pečkys atkreipia dėmesį, kad klijuotosios medienos techniniai parametrai buvo vieni esminių faktorių, leidusių pritaikyti netradicinius sprendimus, tad projektas yra įstabus ne tik bendrovei, bet ir visai pramonės šakai – klijuotosios konstrukcinės medienos produktų gamybai.

Pranašumai suteikia kūrybinę laisvę architektūriniams sprendimams

Projektavimo ir statybos procesuose neretai iššūkiu tampa didelės statinių angos ar sudėtingos konfigūracijos. Dažnai reikia išskirtinių techninių sprendimų, tuomet ir rezultatai būna ypatingi – tokie statiniai visada tampa išskirtiniais. Tai lemia klijuotosios medienos konstrukcijų unikalumas – jos suteikia laisvę architektams realizuoti pačius įvairiausius sumanymus, pradedant nuo paprastų architektūrinių sprendimų, kuriems naudojamos nesudėtingos konstrukcijos, ir baigiant pačios sudėtingiausios geometrijos lenktų formų statinių konstrukcijomis.

Tai, kad klijuotosios medienos konstrukcijas galima naudoti vandens parkuose / baseinuose bei chemiškai agresyvioje aplinkoje, yra vienas bendrovės gaminamų konstrukcijų pranašumų. „Jūrės medžio“ produkcija paklausi ir statant sporto sales bei teniso aikštynus, dengtus sporto maniežus, stadionų tribūnas, prekybos centrus, oro uostus, bažnyčias ir kitus pastatus.

Apsaugos ir ilgalaikiškumo aspektu tiek tokio tipo, tiek kitų statinių užsakovams „Jūrės medis“ siūlo klijuotosios medienos konstrukcijas dengti apsauginėmis / apdailinėmis dažyvėmis, kurios parenkamos vertinant objekto paskirtį ir užsakovo pageidavimus. Dar vienas svarbus momentas, į kurį atkreipia dėmesį gamintojas, – mitas, kad klijuotosios medienos konstrukcijos nėra saugios kilus gaisrui. Priešingai – jos, palyginti su metalo konstrukcijomis, ilgesnį laiką išsaugo laikomąją galią. Tad tokie klijuotosios medienos pranašumai, kaip minėti atsparumas ugniai drėgmei, chemiškai agresyviai aplinkai, formų ir matmenų įvairovė bei stiprumas, lengvumas, ekonomiškumas, geros izoliacinės savybės, estetika, ekologija, galimybė perdengti angas iki 100 m, suteikia universalių pritaikymo galimybių.

Visa bendrovės „Jūrės medis“ gaminama produkcija sertifikuota tarptautiniais sertifikatais. Įmonėje įdiegta vidinė kokybės kontrolės sistema, apimanti kiekvieną gamybos proceso etapą, – nuo žaliavų priėmimo iki galutinio produkto pardavimo. Įmonėje veikia nuolat gaminių bandymus atliekanti laboratorija. Artimiausiuose įmonės planuose – inovatyvus CNC apdirbimo centras, kuris bus integruotas į esamus technologinius procesus. Automatinio apdirbimo staklės atliks įvairias klijuotosios medienos apdirbimo operacijas (pjovimą, gręžimą, skobimą, frezavimą), suteikdamos apčiuopiamos naudos tiek produktyvumo, tiek kokybės aspektais.

Dažnai visuomeninių bei individualių pastatų statytojai klijuotosios medienos konstrukcijas renkasi dėl to, kad jų vizualus vaizdas ir estetika susiję su natūralia gamtinės medžiagos kilme, yra didelės įvairių architektūrinių formų ir sprendimų pritaikymo galimybės, medžiagos palankios aplinkai, neišskiria kenksmingų elementų, gaminamos iš atsinaujinančių gamtos išteklių, produktas yra ekologiškas, užtikrinantis tvarumą ir darną visuose objekto eksploatacijos etapuose. Be to, patikimi techniniai sprendimai, naudojant šias konstrukcijas, ekonomiškai konkurencingi. Taikant šiuolaikines medienos technologijas, klijuotąją medieną individualioje statyboje galima naudoti ne tik statant klijuotojo tašo namus, bet ir naudoti visų medinių namo konstrukcijų elementų gamybai: perdangų, stogo, kolonų, montuoti interjero detales ir kt.

Kazlų Rūdos sav. įsikūrusi kompanija puikiai žinoma užsienyje. Apie 85 % savo produkcijos ji eksportuoja į Vokietiją, Lenkiją, Norvegiją, Daniją, Didžiąją Britaniją, Italiją, Portugaliją, Latviją, Ukrainą, Rusiją, Pietų Korėją, Japoniją bei Katarą.

Namų gamyba ir montavimas

Kompanijos verslui išsiplėtus į namų iš klijuotosios medienos tašo gamybą, buvo nuspręsta šį verslą išskirti į atskirą verslo vienetą. Todėl 2009 m. buvo įkurta bendrovė „JM Haus“, turinti prekių ženklą „Jures house“. Šios įmonė specializacija – klijuotojo tašo pastatų projektavimas ir gamyba: namų, paežerės kotedžų, atostogų vilų, kalnų namelių, laisvalaikio pastatų, viešbučių, pirčių ir t. t.

Daugumą namų bendrovė gamina pagal individualius ar specifinius projektus. Namai gaminami iš sukirstų eglės bei pušies sienojų. Visi tašo elementai sukertami gamykloje, naudojant automatines sukirtimo stakles. Būtent šis procesas leidžia pasiekti itin didelį visų elementų sukirtimo tikslumą. Iš klijuotojo tašo pagaminti rąstiniai namai yra patvarūs, ekologiški, šilti ir greitai bei lengvai pastatomi. Apie 30 % geresnės ir tašo šiluminės savybės, lyginant su rąsto masyvu.

UAB „JM Haus“, valdančios prekių ženklą „Jures House“, direktorius Edvinas Rudys sako, kad pastaruoju metu žmonės vis daugiau žvelgia į ekologiją, natūralumą, visas pasaulis grįžta prie medžio tiek interjere, tiek eksterjere. Medis jau nėra tik medinių trobelių ar pirčių statybinė medžiaga. Žmonės stato klijuotojo tašo namus net ir pagal labai modernius projektus. Iš klijuotosios medienos namuose montuojamos ir interjero detalės.

Pasak E. Rudžio, klijuotojo tašo namuose geresnis mikroklimatas, nes tašas yra „kvėpuojantis“, patalpose palaikomas beveik tobulas drėgmės lygis, jų nereikia papildomai vėdinti ar drėkinti. Ypač pravartu tokiame name gyventi žmonėms, turintiems alergijų ar kvėpavimo takų problemų.

„Jures house“ namą ne tik pagamina, bet ir pastato bei įteikia naujo būsto raktus. Apie 150 m2 namo pagaminimas nuo sutarties pasirašymo iki „dėžutės“ pastatymo užtrunka apie aštuonias savaites, priklausomai nuo gamybos apkrovimo. Pati gamyba trunka apie 10 dienų, o ant paruoštų pamatų per dvi savaites pastatoma „dėžutė“. Gerai suplanavus, tokį namą pilnai galima pastatyti per šešis mėnesius.

Palyginęs „Jures house“ gaminamų namų kainas su, pavyzdžiui, mūrinio, iš blokelių pastatyto apie 150 m2 namo kainomis, E. Rudys sako, kad 1 m2 sienos yra apie 30 % brangesnis (kalbant apie A energinę klasę). Tačiau viso projekto kaina didesnė tik apie 7–8 %, o, turint omenyje, kad, statant namus iš klijuotosios medienos, sutaupoma laiko ir darbo sąnaudų, palyginti su kitais statybos būdais, tai kaina tampa apylygė. Be to, klientas laimi ekologiškumą.

Didelė „Jūrės medžio“ ir „Jures house“ patirtis bei aukšta gaminių kokybė yra patvirtinta Vokietijos instituto „Otto Graf“ kokybės sertifikatu. 2012 m. įmonė sertifikuota pagal kokybės valdymo sistemas ISO9001 ir ISO14001.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų