Efektyvūs būdai, kaip apsaugoti pastatus nuo išorės poveikio


Pastatai – vienas iš pagrindinių mus supančios aplinkos elementų ir bene labiausiai patiriantis išorinio pasaulio įtaką. Nuolatinė saulės spindulių, lietaus, vėjo ir kitų atmosferos reiškinių įtaka gali paveikti pastatų ilgaamžiškumą ir išvaizdą. Pastatų apsauga nuo išorinio atmosferos poveikio tampa ne tik svarbia užduotimi, bet ir iššūkiu konstruktoriams ir inžinieriams. UAB „SCHOMBURG Baltic“ specialistas Gytis Jonas Vaitkus pasakoja apie metodus ir technologijas, skirtas pastatų apsaugai nuo išorės veiksnių. Kas yra šie būdai ir kaip jie įgalina pastatus išlikti tvirtus ir estetiškai patrauklius – tai viena iš svarbiausių temų.

UAB „SCHOMBURG Baltic“ specialistas Gytis Jonas Vaitkus pabrėžia, kad apie pastatų apsaugą nuo išorinio atmosferos poveikio, ypač nuo vandens, reikia pradėti galvoti projektuojant pastatą. Gruntinis vanduo, požeminių šaltinių vanduo veikia pastatų požeminę dalį, kurią sudaro pamatai, grindys, kartais ir požeminiai stogai, ant kurių gali būti įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, įvairios paskirties aikštelės. Taip pat nuo vandens poveikio būtina saugoti laiptus ir jų aikšteles, balkonus, terasas, plokščius stogus.

– Kokios pasekmės gali laukti, jeigu laiku neatsižvelgiama į pastatų apsaugą?

– Neįrengus tinkamos pastato hidroizoliacijos pasekmės gali būti labai skaudžios, o jų likvidavimas labai brangus ir užimti daug laiko. Jei turime omenyje pamatus, gali reikėti atkasinėti juos, jei kitas pastatų dalis – ardyti jau atliktą apdailą. Pasekmių likvidavimui gali reikėti naudoti sudėtingesnius produktus, kurie yra ir žymiai brangesni.

– Kuriai pastato daliai apsauga yra svarbiausia? (Kurią dalį labiausiai veikia išoriniai veiksniai ar žmonių veikla?)

– Hidroizoliacija yra svarbi kiekvienai pastato daliai. Jei problemos slypi rūsyje, gali į požemines patalpas skverbtis vanduo. Drėgmė, skverbdamasi per betoninius pamatus, ardo betoną, pažeidžia armatūrą, ji pradeda rudyti. Drėgmė iš pamatų kapiliarais gali kilti ir į pastatų sienas, dėl to patalpose gali atsirasti pelėsis, žymiai pablogėti vidinis mikroklimatas. Blogai įrengus išorinių pastato dalių hidroizoliaciją, vanduo taip pat skverbiasi į statybines konstrukcijas ir, veikiamas išorinio atmosferos poveikio, šalčio ir saulės, pradeda jas ardyti. Pasekmės gali būti matomos fasaduose – krinta tinko ar kita apdaila, atsiranda baltos spalvos išskyrų, druskų ir kalkių. Vidaus patalpose atsiranda pelėsis, prastėja mikroklimatas.

– Kokie pavojai laukia tinkamai neapsaugotų pastatų, kuriuose numatomas ypač didelis drėgmės lygis, – baseinai, SPA ir pan.?

– Baseinų ir SPA zonose dažniausiai įrenginėjama hidroizoliacija kartu su plytelių apdaila. Tam yra naudojama elastinga cemento pagrindu dviejų komponentų hidroizoliacija kartu su sisteminiais plytelių klijais ir kitomis komplektuojančiomis detalėmis, kurių elastingumas panašus kaip ir hidroizoliacijos. Plytelių siūlės glaistomos epoksidiniais glaistais, kurie yra atsparūs cheminiam poveikiui.

– Kaip tinkamai tokius pastatus apsaugoti?

Mes, UAB „SCHOMBURG Baltic“, esame Vokietijos kompanijos „SCHOMBURG GmbH & Co KG“ patronuojanti bendrovė Baltijos šalyse ir galime pateikti daugybę hidroizoliacijos sprendimų visoms pastato dalims, nes mūsų patronuojančioji kompanija nuo 1937 metų kuria ir gamina pastatų hidroizoliaciją, siūlo įvairius sprendimus nuo pamatų kristalinių betono priedų BETOCRETE, bituminių hidroizoliacijos COMBIDIC ir COMBIFLEX, cementinių hidroizoliacijos AQUAFIN iki injektuojamų hidroizoliacinių sprendimų. Mes galime pasiūlyti sprendimus, kaip įrengti balkonus, terasas ir baseinus. Bendradarbiaujame su architektais konstruktoriais ir statybininkais.

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų