Unikalios technologijos, pralenkiančios laiko poreikius


Galime didžiuotis unikaliais ir ambicingais lietuvių atliekamais projektais, kaip naujausiu darbu žydro dangaus instaliacija Kauno „Megoje“, džiaugtis dideliais ir moderniais tautiečių laimėjimais, ieškant unikalių architektūrinių sprendimų pastatų erdvėms. „Inovatyvios medžiagos, originalios techninės idėjos, žinios padeda mums kurti architektūrinius sprendimus interjero erdvėms visame pasaulyje“, – pasakoja ekspozicijų, renginių srityje unikalius sprendimus siūlančios UAB „Ekspobalta“ kūrybos vadovas Saulius Valius. 

 

Nanotechnologija išradingai panaudota kuriant giedro dangaus iliuziją

Kad mūsų šalis neatsilieka kurdama technologijomis paremtus gaminius, galima pasakyti ir minint 20 metų neseniai atšventusią įmonę UAB „Ekspobalta“. Bendrovė drauge su parteriais iš Italijos kūrė šviesos sistemą pasitelkdama nanotechnologijas „CoeLux“. Šia technologija bet kokiai erdvei, negalinčiai turėti natūralios dienos saulės šviesos, galima ją suteikti. Įmonė dalyvavo 7BP Europos Sąjungos 7-osios bendrosios mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos programos finansuotuose tyrimuose, kurdama technologiją drauge su kitais mokslininkais iš Italijos, Ispanijos, Austrijos, Šveicarijos. Projektui vadovavo išradėjas ir patento savininkas italų fizikas Paolo di Trapani. Šis revoliucinis atradimas apšvietimo srityje buvo įvertintas visame pasaulyje ir susižėrė daugybę apdovanojimų: Londone jam suteiktas „Inovatyvaus šviesos šaltinio apdovanojimas“ (2014), Pasaulio ekonomikos forume Šanchajuje (2015) apšvietimo sistema gavo apdovanojimą „Technology Pioneer 2015“ ir pakliuvo tarp 12 svarbiausių Europos išradimų. Specialistai įsitikinę, kad „CoeLux“ pritaikymas labai platus. Anot jų, modernioje architektūroje viešosios erdvės, kuriose dėl kokių nors priežasčių negali būti dienos šviesos, pavyzdžiui, dangoraižiuose (dažnai tik 30 % jų ploto tegauna natūralios dienos šviesos), metro, oro uostuose, geležinkelio stotys ir kituose visuomeninės paskirties pastatuose, ši technologija gali kompensuoti tokius erdvių minusus ir jas paversi emocionaliai patrauklesnėmis. „Didžiuojamės, kad pirmasis oro uostas pasaulyje, kuriame įrengtas „CoeLux“ yra Lietuvoje. Kūrinys puošia oro uosto atvykimo salę Vilniuje, – pasakoja S. Valius. – Tad ne tik mūsų piliečiams, bet ir šalies svečiams taikant nanotechnologijas pastato lubose visuomet švies žydras dangus ir saulė. Produktas sukuria stebinančią giedros dienos dangaus iliuziją. Antroji „CoeLux“ sistema įrengta „Bang & Olufsen“ salone netoli Nacionalinės filharmonijos Vilniuje.“

Žydro dangaus technologiją sukurianti apšvietimo sistema, kurios pagrindinės dalys yra LED prožektorius ir nanotechnologijų pagrindu sukurta danga, atlieka atmosferos funkciją. Įmonės „Ekspobalta“ įkūrėjas pasakoja, kad kuriama lygiagreti šviesa, nes lempa skleidžia šviesą į visas puses. Jeigu saulė šviečia pro langą, visi objektai patalpoje meta tikrą šešėlį. Jis būna gana aštriomis briaunomis ir labai aiškus. Jeigu kambaryje šviečia lempa – šešėlis dažniausiai būna išsklaidytas. Saulės šešėlio nesukuria jokia lempa, nes šviesos spinduliai yra ne lygiagretūs, o besiskleidžiantys iš vieno taško. „Produktas ypatingas tuo, kad ryški lempos šviesa, sklisdama per šią dangą, į kurią gamybos metu įliejamos nanodalelės, priverčia stiklą švytėti žydrai, o aplinka apšviečiama ne mėlyna (kaip būtų naudojant filtrą), bet švelnia dienos šviesa“, – pasakoja S. Valius.

Šiuo metu sukurti trys skirtingi „CoeLux“ šviesos įrenginiai: dangaus žydrumas, būdingas Viduržemio jūros regionui, vidurio ir šiaurės Europai. Tad architektai ar dizaineriai instaliuodami gali pasirinkti vieną iš trijų saulės šviesos kampų, atitinkamą mėlynumą ir išgauti erdvėje skirtingą nuotaiką.

Taip pat rinkai pateikti ir kiti platesnių galimybių suteikiantys „CoeLux“ produktai.

Akivaizdus įmonės išskirtinumas

Lietuvoje daugėja užsakovų, kurie pageidauja originalių ir ambicingų sprendimų. Projektuojant lubas, atsiranda norinčiųjų, kad jos būtų išskirtinės. „Originalios idėjos ir kokybė yra atraminiai taškai, kuriais vadovaujamės kurdami projektus“, – pasakoja S. Valius. Jis įvardija tokius įmonės projektus, kaip „Domus“ galerijoje Vilniuje įrengtas baltas lyg gulbė lubas-bures bei sukurtą didžiulę instaliaciją hole Briuselyje, kurią kuriant panaudota lietuviškų sodų idėja, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungoje metais, Justus Lipsius pastate, Europos Tarybos buveinėje. Įmonė dalyvavo įrengiant ekspozicijas Nacionalinėje dailės galerijoje, Lietuvos nacionaliniame bei M. K. Čiurlionio meno muziejuje.

Įmonės veiklos pradžia buvo ekspozicijos tarptautinėse parodose ir mugėse, vėliau ji išaugo iki unikalių interjero sprendimų, – atkreipia dėmesį kūrybos vadovas. – Kiekvienam klientui stengiamės suformuoti individualius, jo poreikius ir strategiją atitinkančius sprendimus. Kuriame juos bendrovėms, kurios dalyvauja tarptautinėse parodose ir mugėse, pradedant „Litexpo“ ir baigiant pasaulio mugėmis: nuo Frankfurto, Londono, Barselonos, Niujorko iki Romos, Tokijo ir t. t. Esame du kartus laimėję konkursus suprojektuoti ir įrengti nacionalinius paviljonus pasaulinėse „Expo“ parodose: Saragosa (Ispanija, 2008 m), Šanchajus (Kinija, 2010 m). Tai prilygsta kopimui į Everestą – juokauja vadovas, – apie tai svajoja kiekviena panašia veikla į mūsų užsiimanti įmonė. Ekspozicijos idėjos sukūrimas, projektavimas, inžineriniai sprendimai, komplektavimas, įrengimas, transportavimas, logistika – visur „Ekspobalta“ užtikrina kokybiškus darbus nuo A iki Z“, – tikina įmonės įkūrėjas.

Kauno g. 36, LT-03202 VilniusI Tel.: 8 5 2132 535I Mob.: 869846818 I E-mail.: info@ekspobalta.com I Web.: www.ekspobalta.com

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų