valdas benkunskas
Valdas Benkunskas. BNS nuotr.

V. Benkunskas: nacionalinio stadiono statybos jau vyksta


Vilniaus meras Valdas Benkunskas teigia, kad nacionalinio stadiono Vilniuje, šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“, statybos jau pradėtos.

„Kažkuria prasme statybos jau yra prasidėjusios, jau yra ir griovimo darbai padaryti, ir žemės tvarkymo darbai yra padaryti, dabar gruntas yra vežamas, bandomieji polių kasimo darbai yra testuojami (…).

Darbai tam tikri tikrai vyksta, tai procesas yra ilgas, bet jis nėra etapuotas kažkaip, kad reikėtų oficialaus starto jam“, –  trečiadienį teigė V. Benkunskas.

Stadiono statybų rangove pernai buvo pasirinkta „Veikmės statyba“, tačiau šiemet ji pasiūlė darbus atlikti trečdaliu brangiau – už maždaug 120 mln. eurų, todėl vystytoja – investicijų bendrovės „BaltCap“  įmonė „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ bando ieškoti kito rangovo.

„Negaliu pasakyti dar, kiek žinau, vyksta derybos dabar, čia reikėtų „Baltcap“ paklausti, nes ne mes renkamės, visos atsakomybės yra koncesininko. (…) Kiek žinau, (dėl polių kasimo – BNS) jie kalbėjo su „Vilniaus rentiniu“, bet ar jie galiausiai yra nusamdyti, negaliu pasakyti“, – aiškino meras.

„BaltCap“ iki šiol BNS nekomentavo, koks rangovas galiausiai pasirinktas ir ar statybos jau pradėtos.

2021-ųjų spalį pasirašyta koncesijos sutartis įsigaliojo pernai liepą, ji numato, kad iki 2025-ųjų balandžio būtų pastatytas UEFA standartus atitinkantis 15 tūkst. vietų futbolo stadionas su daugiafunkciniu sporto kompleksu.

Bendra 25 metų trukmės koncesijos sutarties vertė siekia 280 mln. eurų – be beveik 160 mln. eurų savivaldybės ir ministerijos įsipareigojimų, dar apie 120 mln. eurų pajamų per visą sutarties laiką koncesininkas turėtų gauti už suteiktas paslaugas.

98 proc. „Vilniaus daugiafunkcio komplekso“ akcijų valdo „BaltCap“ netiesiogiai valdoma bendrovė „Venetus Capital“, po 1 proc. – koncerno „Icor“ įmonė „Axis industries“ ir bendrovė „Kauno arena”.

Visas kompleksas Šeškinėje užims daugiau nei 228 tūkst. kv. metrų teritoriją.

Pirmą kartą stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų