Verslo centras B66 – projektuotas, vykdant statybos darbus


Užsakovas: UAB „ YIT Kausta būstas“

Generalinis rangovas: AB „YIT Kausta“

Projektuotojas: PV Vytautas Jaunušaitis, PDV Danguolė Akuockienė, konstrukcinės dalies PV Ramūnas Narbuntas

Architektas: Vytautas Jaunušaitis

Bendras pastato plotas: 5356 kvadratinių metrų

Nuomojamas plotas: 4930 kvadratinių metrų

Pastate dirbs: 400 – 450 darbuotojų

Automobilių stovėjimo aikštelė: antžeminė, 113 vietų

 

Kaune, šalia bendrovės „YIT Kausta“vystomo gyvenamųjų namų kvartalo „Šilo namai“, prekybos centrų MOLAS, LIDL bei Kauno technologijos universiteto, auga verslo centras B66. Generalinis rangovas – „YIT Kausta“ – neslepia, kad pastatą projektavusiam architektui Vytautui Janušaičiui teko išskirtinė užduotis.

Juk objekto konstrukcinės dalies projektavimas vyko kartu su statybos darbais, nes tik išardžius konstrukcijas atsirado galimybė įvertinti realią situaciją ir projektuotojams pateikti matavimus, informaciją apie medžiagiškumus. O ir suvaldyti konstrukcinės dalies darbo rengimą iššūkis buvo ne iš lengvųjų, tačiau ne vienintelis…

Rekonstrukcijos žavesys

„YIT Kausta“ atstovai neslepia, kad rekonstrukcija turi savotiško žavesio. Tai nežinomybė, kai nežinai, ko tikėtis, norėdamas įvykdyti projektinius sumanymus. Neretai tik atvėręs konstrukciją gali ieškoti sprendimų. Žinoma, tai daro įtaką projekto sąmatos eilučių skaičiui ir darbų atlikimo terminams.

„Verslo centras B66 buvo iššūkis. Privalėjome suvaldyti konstrukcinės dalies darbo projekto rengimą, greta vykdydami statybos darbus. Siekėme, kad nebūtų prastovų. Užtikrinome, kad medžiagos būtų tiekiamos laiku“, – pasakoja bendrovės „YIT Kausta“ atstovai.

Pastato aukštis – 14,06 m, plotas – 5 340 m2. Verslo centrą sudaro du korpusai: A dalis (buvusi sporto bei bokso salė, SPA zona) ir B pastato dalis (buvę bendrabučiai).

Dviejų tipų fasadas

Verslo centro trečiajame aukšte įrengta monolitinė perdanga (jos plotas – apie 960 m2).

„Darbus pradėjome sustiprindami esamų išorės sienų laikančiąsias konstrukcijas. Tam buvo įrengta 16 monolitinių kolonų antrame pastato aukšte. Jos sujungtos su jau esamomis kolonomis. Tada pradėti monolitinės perdangos su gelžbetonio sąramomis įrengimo darbai. Tik konstrukcijai įgavus reikiamą projektinį stiprumą, buvo išpjauti antro aukšto langai“, – pasakoja specialistai ir priduria, kad daugiau netradicinių sprendimų prireikė atliekant fasado apdailą.

Pasirinkta dviejų tipų fasado apdaila. Vadinamasis „šlapiasis“ fasadas, t. y. 180 mm putų polistirenas buvo armuojamas ir dengiamas struktūriniu tinku, ir vėdinamasis fasadas. Jis suformuotas naudojant gamintojo Swisspearl plokštes.

Visi šie darbai buvo atlikti kokybiškai ir operatyviai dėl specialistų profesionalumo, medžiagų kokybės ir šimtu procentų užtikrinto darbų saugumo. Stogo ir fasado apdailos darbus atliko įmonė „Daistatus“, veiklą vykdanti remdamasi šūkiu: „Daistatus“ – visada saugiau!“

Statybos ir fasado apdailos darbams pastolius tiekė bendrovė „Baltijos pastoliai“. Jos direktorius Almantas Čygas sako, kad dėl ilgametės darbo patirties bei sugebėjimo dirbti inovatyviai „Baltijos pastoliai“ – greičiausias būdas įgyvendinti nestandartinį projektą. 

Modernios inžinerinės sistemos

Objekto išdėstymas ir interjeras buvo projektuojami pagal nuomininkų pageidavimus. Pasak biurų centro B66 projekto vystytojų, teko nemažai derinti įvairius su įranga susijusius reikalavimus. Pavyzdžiui, prieš projektuojant pastato inžinerines sistemas, manyta, kad visos sistemos bus pritaikomos prie biurų tipo patalpos. Tik darbams įpusėjus paaiškėjo, kad teks B pastato dalyje įrengti Saulės medicinos šeimos centro patalpas. Šios paskirties patalpoms pagal higienos reikalavimus reikalingas atskiras vėdinimas (rekuperacinė sistema). Todėl sistemos įdiegimo darbai buvo atliekami net tada, kai pastato fasadas ir aplinka jau buvo įrengti, o kai kuriuose aukštuose darbavosi nuomininkai.

Naujasis pastatas atitinka B energinio naudingumo klasę, yra modernus ir jaukus. Pastate įrengta dujinė katilinė, rekuperacinė vėdinimo sistema. Visuose nuomininkų aukštuose sumontuota trivamzdė vėsinimo sistema, kuri suteikia galimybę viename kabinete vėsinti orą, net jeigu kaimynai už sienos tuo pat metu šildo patalpą. Tai ypač patogu, kai viena pastato dalis įšyla natūraliai dėl saulės spindulių, o kita – atvėsta pavėsyje.

Pastato patalpose sumontuota apsauginė signalizacija, vaizdo stebėjimo kameros, tiek patalpų viduje, tiek išorėje sumontuota praėjimo kontrolės sistema, užtikrinanti, kad į pastato vidų pateks tik žmonės, turintys praėjimo kontrolės korteles.

Kiekviena idėja turi savo išpildymo būdą

Svarbus vaidmuo B66 projekte vystymo metu atiteko bendrovei „Gitoma“. Įmonė tiekia išskirtinius šviesos diodų (LED) šviestuvus. Kaip sako bendrovės vadovas Tomas Jukna, dirbant su projektu B66 reikėjo ne tik priimti, bet kartais net ir sukurti unikalius sprendimus, norint įgyvendinti architektų viziją.

LED apšvietimas suteikė galimybę užtikrinti mažesnį elektros energijos suvartojimą, taip pat išnaudoti visas technologijų galimybes. Pirmo aukšto hole tarp plytelių ir sienos paliktame kelių milimetrų plyšyje buvo įmontuotas apšvietimas. Taip sukurta degančios sienos imitacija. Su senesnio modelio šviestuvais to pasiekti nebūtų įmanoma, o pasitelkus LED technologijas sumanymas buvo įgyvendintas ir įspūdingas rezultatas pranoko lūkesčius.

Vis dėlto biurų pastatas B66 kėlė daugiau iššūkių. „Nors su LED apšvietimu galima padaryti praktiškai bet ką, bet galimybių ribos visada yra. Mums sudėtingiausia užduotis buvo aikštės apšvietimas vos su trimis apšvietimo atramomis. Gana unikali situacija, kurią išspręsti tiek dizaino prasme, tiek šviesos išpildymo prasme padėjo virtualaus modelio šviestuvai. Taigi įrodėme, kad galima ir su mažu šviestuvu apšviesti nemažą erdvę“, – atskleidžia įmonės vadovas.

Kaip pasakoja T. Jukna, B66 tik patvirtino, kad tai, kas šiandien ryte atrodo svajonė, rytoj arba net tos pačios dienos vakare taps realybe. LED apšvietimų rinkoje technologijos keičiasi žaibiškai. Per pusę metų inovacijos gali pasenti, o sprendimai kardinaliai pasikeisti. Todėl senesni gaminiai greitai atpinga. „Kai kurie prekybininkai pamiršta lanksčią kainų politiką ir sukuria mitą apie neįkandamus gaminius. Todėl mes nuolat peržiūrime kainas ir laužome stereotipus. Nuolat stebime naujoves ir tai padeda klientui gauti moderniausias technologijas prieinamomis kainomis“, – maloniai pasakoja T. Jukna.

Žiediniai šviestuvai – puikus sprendimas

UAB „Luksaros sprendimai“ specializuojasi apšvietimo srityje. Bendrovė turi ilgametę patirtį projektuojant ir įgyvendinant įvairius apšvietimo projektus visoje Lietuvoje.

„Bendradarbiavimas su klientais ir teikiamų paslaugų kokybė – tai vertybės, kuriomis vadovaujasi mūsų įmonė“, – sako UAB „Luksaros sprendimai“ direktorius Aurimas Palukaitis ir įvardija, kad itin džiaugiasi bendradarbiavimu su bendrove „YIT Kausta“ ir teigia, kad šiomis vertybėmis rėmėsi ir prisidėdama prie objekto B66 realizavimo.

Įmonei sėkmingą darbą ir plėtrą užtikrina ilgametė darbuotojų patirtis, bendradarbiavimas su tarptautinėmis šviestuvų gamybos įmonėmis, gebėjimas įsiklausyti į klientų poreikius bei galimybės jiems pateikti didelį šviestuvų asortimentą. Bendrovės šūkis: „Apšviesk savo pasaulį!“. Nemažą dalį šviestuvų, kuriais prekiauja įmonė, galite pamatyti internetinėje parduotuvėje „Gerasviesa.lt“.

Projektas, kuriuo inovatyvi įmonė ypač didžiuojasi – verslo centras Kaune, K. Baršausko gatvėje. Šiam projektui būdingi išskirtiniai apšvietimo sprendimai, pasiekti maksimaliai įsitraukiant ir iki smulkmenų apgalvojant sprendimus kartu su architektais ir projektuotojais.

„Išsikėlėme tikslą – apšvietimo sprendimais padėti sukurti netradicinį verslo centro interjerą, kad užsukusiam žmogui norėtųsi pakelti galvą į šviesą – į viršų. Žiedinio tipo šviestuvais virš darbo stalų patenkinti ne tik mes, bet ir užsakovai“, – sako A. Palukaitis.

Šilumos, garso izoliacijai ir komfortui – PVC danga

Verslo centre B66 buvo pasirinkta PVC (polivinilchlorido) grindų danga. Šis sprendimas pastate užtikrino nepriekaištingą garso, šilumos izoliaciją bei komfortą. Be tokių komponentų greičiausiai būtų neįmanoma įsivaizduoti šiuolaikinės statybos ir interjero sprendimų. Grindų dangą objekte įrengė jau milžinišką patirtį sukaupusi ir daug metų šiame sektoriuje dirbanti bendrovė „Vaineta ir partneriai“. Kompanijos darbuotojai atliko PVC grindų dangos, LVT (angl. luxury vinyl titel – prabangių vinilinių plytelių) klasės lentelių ir kiliminių plytelių klijavimo darbus.

Pažangiausi sprendimai

Verslo centre B66 patiesta PVC grindų danga. Tai 2,5 mm storio danga, turinti 0,55 mm dėvimą sluoksnį. Šiai dangai būdingas atsparumas vandeniui, ji lengvai praleidžia šilumą, yra tvirta, neslidi ir lengvai valoma. Be to, danga slopina garsą nuo 9 iki 20 dB, todėl rekomenduojama komercinės paskirties pastatuose. Gamintojai dažnai skelbia, kad jokia kita gamybos technologija šiame sektoriuje taip greitai netobulėja, kaip PVC grindys. Moderniausios technologijos leidžia perdirbti PVC lenteles šimtu procentu. Taip pat pritaikyti jų raštus ir spalvas jaukiems privačių namų interjerams. Tačiau tai ne viskas…

Specialistai PVC grindų dangą įsimylėjo ir dėl to, kad šiai grindų dangai nereikia pakloto, ją ypač lengva įrengti. Jau seniai ne paslaptis, kad dangos ilgalaikiškumas ir techniniai parametrai dažnai priklauso nuo tinkamo įrengimo. „Plėtojant B66 projektą, pavyko išvengti sudėtingų situacijų, iššūkių ar kitų keblumų. Tai įrodo, kokią įtaką darbų kokybei daro santykiai su rangovais. Bendrovės „YIT Kausta“ profesionalumas leido atlikti darbus netrukdomai, operatyviai gauti reikiamą pagalbą ir informaciją“, – džiaugiasi įmonės „Vaineta ir partneriai“ statybų vadovas Algirdas Tolišius.

Svarbiausia organizuotumas

A. Tolišius pasakoja, kad, prisidedant prie tokių objektų, kaip verslo centras B66, realizavimo, daugiausia dėmesio tenka skirti ne tik tinkamų medžiagų atrankai bei paieškai, bet ir jų tiekimo grandinei, įrengimo darbų kokybei, darbų organizavimui, o svarbiausia ir sudėtingiausia užduotis – suderinti darbus su kitais subrangovais. Vis dėlto nepaisant darbų krūvio, „Vaineta ir partneriai“ susidorojo su visomis.

„Didžiuojamės, kad per daug darbo šioje srityje metų užsitarnavome gerą vardą, užsakovų rekomendacijas dėl kokybiškai atliktų darbų. Mūsų konkurencinis pranašumas – kokybė. Manau, kad biurų centre B66 tai buvo pats svarbiausias subrangovų atrankos kriterijus“, – atvirauja A. Tolišius.

Netradiciniai interjero sprendimai

Prie vidaus įrengimo daug prisidėjo inovatyvi ir kūrybinga įmonė „Idėjų parkas“. UAB „Idėjų parkas“ turi daugiau nei 20 metų technologiškai pažangios gamybos patirtį gaminant nestandartinius baldus. Įmonės teikiamos paslaugos apima baldų projektavimą, gamybą, pristatymą bei montavimą. Siūlomi kokybiški sprendimai ir pagalba įrengiant parduotuves, biurus, viešbučius bei kitas viešąsias erdves.

ENTRANSA už kokybiškas, patvarias ir reikalavimus atitinkančias duris

UAB „ENTRANSA“ užsiima įėjimo sprendimais. Bendrovė specializuojasi įvairių durų, pavyzdžiui: karuselinių, plieninių, medinių, aliumininių, srityje. Taip pat užsiima priešgaisrinių, segmentinių ar greituminių vartų tiekimu ir montavimu. Dažniausiai dirba, kai prireikia įrengti duris ir vartus dideliuose visuomeninės paskirties pastatuose: viešbučiuose, biuruose, parduotuvėse, medicinos įstaigose. „Jau ne pirmi metai glaudžiai ir sėkmingai bendradarbiaujame su stambiosiomis Lietuvos statybos bendrovėmis. Labai džiaugėmės profesionaliu bendradarbiavimu su „YIT Kausta“, patikėjusia mums tiekti duris UAB Šeimos klinika, darbu“, – sako bendrovės direktorius Ridas Bložė.

ENTRANSA dirba su įvairiais objektais, kuriems keliami gerokai aukštesni reikalavimai, reikia sudėtingesnių sertifikuotų gaminių. Vienas naujausių sulaukusių aukštų įvertinimų bendrovės projektų – durų įrengimas UAB Šeimos klinika pastate. Atlikdama durų įrengimo darbus bendrovė įvykdė visus medicininio pastato įėjimams keliamus – akustinius, priešgaisrinius, apsaugos nuo dūmų – reikalavimus. „Dirbame kokybiškai, naudojame tik patikimų gamintojų, tokių kaip „Teckentrup“, „Westag & Getalit“, duris. Šeimos klinikoje įrengėme HPL laminatu padengtas, atsparias įbrėžimams duris. Šios durys ypatingos tuo, kad ir jų staktos yra padengtos HPL laminatu. Toks laminatas įprastai naudojamas virtuviniams stalviršiams gaminti – tai yra labai atspari, ilgalaikė ir higieniškos dangos medžiaga. Lietuvoje dar retai siūlomos durys, kurių ne tik varčia, bet ir sieną gaubianti stakta būtų visiškai padengta šiuo laminatu“, – pasakoja R. Bložė.

UAB Šeimos klinika pastate įrengtos durys, kurių viduje įmontuotas švino lakštas. Šios durys nepraleidžia rentgeno spindulių. Visos durys atitinka akustinius, priešgaisrinius ir apsaugos nuo dūmų reikalavimus.

UAB „Betono mozaika“ svarbus kiekvienas klientas

Inovatyvi ir moderni betoninių trinkelių, grindinio bei mažosios architektūros elementų gamintoja UAB „Betono mozaika“ taip pat prisidėjo prie novatoriško B66 objekto realizavimo. Prisidėdama prie šio verslo centro įgyvendinimo įmonė naudojo naujausią inovatyvią vokišką trinkelių gaminimo techniką „Masa“. Šie įrenginiai leidžia lengvai prisitaikyti prie kliento poreikių, pasiūlyti įvairaus dizaino ir techninių savybių asortimentą.

Kaip ir dirbant su visais objektais, realizuojant B66 buvo atrinktos tinkamiausios medžiagos, konsultuojamasi su inžinieriais bei architektais. Įmonė taip pat rūpinosi aplinkosauginiais aspektais ir bendradarbiavimo su bendrovės „YIT Kausta“ metu siekė užtikrinti abejoms kompanijoms svarbią – aplinkai draugišką veiklą.

„Graži ir skoningai sutvarkyta aplinka svarbi kiekvienam objektui, ar tai būtų verslo centras, ar namo kiemas. Mūsų įmonės gaminamos trinkelės ne tik kuria puikų estetinį vaizdą, bet ir yra patvarios, kokybiškos, atitinka visus aukščiausius Europos Sąjungos keliamus standartus“, – sako įmonės rinkodaros vadybininkas Vytenis Utaras.

Išskirtinis bendrovės įrengtas objektas Kaune, šalia Nemuno slėnio ir Panemunės šilo, esančiame „Šilo namų“ gyvenamajame kvartale. Važiuojamoji dalis išklota juodos spalvos 8 cm storio trinkelėmis, pritaikytomis transporto generuojamoms apkrovoms. Šaligatviams tiesti panaudotos taip pat juodos spalvos trinkelės, tačiau jau plonesnės – 6 cm storio.

„Lietuvoje pradėtos gaminti juodos trinkelės buvo sutiktos puikiai – jos vis populiarėja. Šiame projekte naudotos trinkelės – laiko patikrinti, patvarūs grindinio elementai, džiuginsiantys akį ilgus metus“, – teigia bendrovės Kauno regiono pardavimų vadovas Egidijus Ivanauskas.

„Kaunas tampa vienu didžiausių paslaugų centrų Lietuvos žemėlapyje, taigi šiame mieste galima tikėtis dar daugiau tarptautinių kompanijų ir aukštos kvalifikacijos reikalaujančių darbo vietų. Tai, be abejo, lemia ir šiuolaikiškų biurų poreikį. B66 verslo centras pastatytas tinkamu laiku ir itin patrauklioje miesto vietoje, dėl to netruko sulaukti pažangių ir sparčiai augančių įmonių susidomėjimo“, – sako B66 verslo centrą pastačiusios įmonės „YIT Kausta“ vadovas Kęstutis Vanagas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų