„Zaha Hadid Architects“ ir „Unitectus“ projektuojamas verslo kompleksas Vilniuje.
„Zaha Hadid Architects“ ir „Unitectus“ projektuojamas verslo kompleksas Vilniuje.
„Zaha Hadid Architects“ ir „Unitectus“ projektuojamas verslo kompleksas Vilniuje.
„Zaha Hadid Architects“ ir „Unitectus“ projektuojamas verslo kompleksas Vilniuje.
  1. Structum.lt
  2. Architektūra
  3. Vilniuje iškils neeilinių formų verslo centras: savivaldybė pritarė Zaha Hadid Architects siūlymams

Vilniuje iškils neeilinių formų verslo centras: savivaldybė pritarė Zaha Hadid Architects siūlymams


Šių metų pirmąjį trečiadienį Vilniaus savivaldybė po viešo svarstymo priėmė sprendimą – pritarta vienos žinomiausių architektūros studijų pasaulyje „Zaha Hadid Architects“ kartu su lietuvių architektais „Unitectus“ parengtiems verslo komplekso Rinktinės g. 3 projektiniams pasiūlymams.

Buvusioje Žalgirio stadiono vietoje 2021 m. buvo paskelbtas architektūrinis konkursas, kuriame buvo sulaukta 4 pasiūlymų. Tačiau konkurso komisijos sprendimu nugalėtojas nebuvo išrinktas.

Būsimą verslo centrą vysto statybų bendrovė „Hanner“. Ji pastato projektui parengti pasirinko „Zaha Hadid Architects“ projektavimo biurą. Jų parengtas projektas buvo pristatytas Vilniaus architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybai du kartus.

Praėjusių metų birželį architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybai buvo pristatyti 2 projekto variantai: 35 ir 42 metrų aukščio.

Ekspertai neatmetė nei vieno iš variantų, tačiau rekomendavo pristatyti tarybai „Užstatymo aukštingumo parametrų analitinį vertinimą buvusioje Žalgirio stadiono teritorijoje, Vilniuje“ mokslinį darbą, parengtą VGTU Urbanistikos katedros, darbo autoriai doc.dr. D.Dijokienė, doc.dr. I.Alistrovaitė-Kurtinaitienė ir dr. M.Cirtautas.

Liepos mėnesį ekspertams buvo pristatytas „Užstatymo aukštingumo parametrų analitinis vertinimas buvusioje Žalgirio stadiono teritorijoje, Vilniuje“
mokslinis darbas, kurio metodikai ekspertai pritarė. Projekto aukštingumas buvo pakoreguotas iki 35 m aukščio.

Pastato architektūrinei kokybei ir raiškai ekspertai pritarė, urbanistinio integralumo ir tūrinės erdvinės kompozicijos vertinimo klausimais jų nuomonės išsiskyrė, bet nuspręsta, kad projektas šiuos kriterijus tenkina.

Ekspertai pripažino, kad objektas nėra reikšmingas viešojo intereso požiūriu, kad viešais interesas gali būti įžiūrimas tik urbanistinės kompozicijos erdvėse – formuojamoje aikštėje ir skvere priešais pastatą.

Naujajame verslo komplekse didžioji ploto dalis (85%) numatoma naudoti administracinei paskirčiai. Likusi dalis skirta prekybos, maitinimo, sporto salėms, požeminei automobilių saugyklai, kurioje numatomos 258 vietos.

Pastatą sudaro du 8 ir 9 aukštų aukščio tūriai. Jie sujungti pastato apačioje pirmame ir antrame aukštuose bei tiltu penktame pastato aukšte.

„Tūriui kryptingumo ir dinamiškumo suteikia sudėtingas balkonų išdėstymas ir švelnios kreivės. Podiumas atsiveria į aikštę, taip sustiprindamas jų ryšį ir suteikdamas tvarką viešajai erdvei.

Antžeminis lygis užtikrina tolygų žmonių srautą teritorijoje visą dieną ir tenkina verslo kvartalo naudotojų poreikius. Pirmieji du lygiai suprojektuoti taip, kad atitiktų restoranų, barų poreikius, taip pat įmonėms, teikiančioms kitas paslaugas, su įvairaus dydžio komercinėmis patalpomis.

Viršutiniuose dviejuose aukštuose numatomas SPA centras su pirtimis, baseinais ir terasa, iš kurios atsiveria Gedimino pilies ir senamiesčio vaizdai. Likusiuose aukštuose įrengtos skirtingo dydžio biurų patalpos su įvairiais poreikiais. Pastate įrengtos įvairios žaliosios stogo erdvės ir terasos, iš kurių atsiveria vaizdai į skirtingas Vilniaus dalis“, – teigiame projektiniame siūlyme.

„Zaha Hadid Architects“ ir „Unitectus“ projektuojamas verslo kompleksas Vilniuje.

Pagrindinis sklypo aplinkos sutvarkymo akcentas – kraštovaizdžio projektavime besispecializuojančios įmonės „Martha Schwarz Partners“, kuri laimėjo teritorijos sutvarkymo konkursą, parengtas eskizinis projektas.

Šio projekto sprendiniai dalinai jau yra iš dalies realizuoti, įrengiant pėsčiųjų pasažą. Šiame projektavimo etape pagal „Martha Schwarz Partners“ eskizinį projektą bus įrengta aikštė priešais pastatą, aplinkiniai sprendiniai ties pastatais šiaurinėje ir rytinėje pusėje bus nežymiai koreguojami, siekiant kad galėtų pravažiuoti ir atlikti gelbėjimo darbus ugniagesių automobiliai.

„Zaha Hadid Architects“ pernai rugsėjį užėmė pirmąją vietą „Vilnius connect“ organizuotame architektūriniame konkurse dėl geriausios Vilniaus geležinkelio stoties komplekso idėjos.

2008 metais „Zaha Hadid Architects“ studija buvo laimėjusi Gugenheimo muziejaus Vilniuje architektūrinį konkursą, tačiau projektas taip ir liko neįgyvendintas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų