VILNIUS TECH Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos (EMTI) fakultetų laboratorijų korpusas. Nuotr.: Laimonas Ciūnys.
VILNIUS TECH Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos (EMTI) fakultetų laboratorijų korpusas. Nuotr.: Laimonas Ciūnys.
  1. Structum.lt
  2. Architektūra
  3. Vilnius Tech laboratorijų korpusas – naujasis inovacijų kūrimo ir plėtros centras

Vilnius Tech laboratorijų korpusas – naujasis inovacijų kūrimo ir plėtros centras


Strategijose „Europa 2020“ ir „Lietuva 2030“ pabrėžiama, kad inovatyvumas – vienas svarbiausių konkurencingumo veiksnių. Ne išimtis ir VILNIUS TECH – universiteto bendruomenės tikslas tapti inovacijų kūrimo ir plėtros centru, ugdyti kūrybingus, itin aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius kurti ir įgyvendinti socialines ir technologines inovacijas savarankiškai.

Dėl to Saulėtekio miestelyje ir iškilo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos (EMTI) fakultetų laboratorijų korpusas.

VILNIUS TECH mokslininkai neša savo indėlį į kiekvieną mokslinių tyrimų ir projektų prioritetinę kryptį: darnioji statyba, aplinkos ir energijos technologijos, darnus transportas, mechatronika, informacinės ir komunikacijų technologijos, technologijų vadyba ir ekonomika, fundamentiniai medžiagų ir procesų tyrimai.

Atitinkama skirtingų fakultetų infrastruktūros integracija į Saulėtekio miestelį leistų mokslininkams ir studentams aktyviau ir efektyviau kurti ir dalyvauti bendruose mokslo projektuose.

„Svarbu paminėti, kad laboratorinio korpuso statybos projektas prisidės prie VILNIUS TECH mokslinių tyrimų ir studijų plėtros. Pagerėjusi mokslinių tyrimų kokybė, geresnės mokslininkų ir pedagogų tobulėjimo galimybės, bendros mokomosios laboratorijos ir pagerintos studijų sąlygos taip pat prisidės prie specialistų rengimo kokybės gerėjimo ir didesnės jų atitikties rinkos poreikiams.

Tai turės neabejotiną teigiamą poveikį švietimui ir mokslui bei projekto tikslinėms grupėms – mokslininkai ir pedagogai turės galimybių geriau susipažinti su kitų fakultetų mokslininkų ir pedagogų vykdoma veikla, užsimegs bendradarbiavimo ryšiai, tai prisidės prie mokslininkų ir pedagogų tobulėjimo ir didesnio įsitraukimo į mokslinio pajėgumo bei studijų infrastruktūros koncentravimo procesą“, – komentuoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) kancleris doc. dr. Vaidotas Trinkūnas.

Kaip teigia V. Trinkūnas, VILNIUS TECH laboratorijoms statant naują pastatą Saulėtekio miestelio teritorijoje, bendra fakultetų laboratorinė bazė bus koncentruota vienoje vietoje. Naują pastatą galima estetiškai įkomponuoti į bendrą Saulėtekio miestelio struktūrą. Jis itin praplės bendrą mokomojo ir laboratorinio korpuso vaizdą.

Laboratorinis korpusas suprojektuotas pagal tokiai infrastruktūrai keliamus reikalavimus ir universiteto poreikius. Modernizuotos inžinerinės sistemos užtikrins tinkamą mikroklimatą patalpose, bus sureguliuota temperatūra, oro apykaita ir pan.

„Taip pat bus užtikrintas pastato ilgaamžiškumas ir estetinė išvaizda. Naujas pastatas projektuotas atsižvelgiant į šiuolaikines technologijas, numatant naudoti modernias, aplinką tausojančias medžiagas, įrengti energiją kuriančias bei taupančias inžinerines sistemas (orientuojantis į pasyviuosius pastatus).

Patalpos bus tinkamai pritaikytos laboratorinei ir mokslinei veiklai, turės reikiamas inžinerines sistemas, pavyzdžiui, tinkamai veikiančias ištraukimo ar ventiliacijos sistemas“, – pasakoja kancleris doc. dr. V. Trinkūnas.

Prie sėkmingo projekto įgyvendinimo prisidėjo ir AB „Panevėžio statybos trestas“ filialas „Pastatų apdaila“, vykdantis įvairius pastatų vidaus ir fasado apdailos, pramoninių betono grindų įrengimo darbus, taip pat daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimą. Naujajame objekte „Pastatų apdaila“ komanda atliko visus vidaus lubų, sienų ir grindų apdailos darbus.

Formuojamas vientisas mokslo kompleksas

VILNIUS TECH architektas Valdas Mikoliūnas atkreipia dėmesį, kad laboratorijų pastatas suprojektuotas ne kaip atskiras objektas sklype, o kaip vienas iš trijų sklypo pastatų.

Kiti sklypo pastatai – tuo pačiu metu suprojektuotas EMTIF Mokomasis korpusas ir baigiamas statyti esamas keturaukštis dabartinis Transporto inžinerijos fakulteto pastatas, kuris taip pat planuojamas atnaujinti suteikiant jam kitą paskirtį.

„Minėti pastatai yra suprojektuoti kaip vientisas pastatų kompleksas, ansamblis, vertinant sklypo trečiojo pastato padėtį, aplinkinį susiklosčiusį įvairų užstatymą bei gamtinę aplinką. Du naujieji pastatai kartu su esamu trečiu sklypo pastatu erdviškai formuoja pusiau uždarą vidinį mokslo-mokymo įstaigos kiemą.

Tiek LK, tiek MK pastatai numatyti kaip daugiaaukščių, tačiau skirtingo jų dalių aukštingumo, tūrinių kompozicijų visuma. Laboratorijų korpuso pastatas yra L formos, o jo triaukštė dalis išdėstyta palei Plytinės gatvę ir atriboja pastatų kompleksą bei vidinį komplekso (ansamblio) kiemą nuo gatvės“, – sako V. Mikoliūnas.

Nuo kaimyninių gyvenamųjų vienbučių namų bei nuo sklypo antžeminių automobilių stovėjimo aikštelių LK „prisidengia“ aukščiausia – keturaukšte (25,0 m aukščio) savo dalimi. Abi LK pastato plano L formos dalys formuoja dvi vidinio kiemo erdvines kraštines.

Kiemas ir dauguma aplinkinių paviršių grįsti kietomis trinkelių dangomis. Tiek kiemo, tiek ir aplinkinės aplinkos sprendimai yra su lauko apšvietimu, apželdinti naujais medžiais ir krūmais, integruotais suoliukais, sėdėjimo platformomis, dengtomis dviračių stoginėmis. Visai komplekso teritorijai pranašumo suteikia gretimo pušyno fonas.

Speciali pastato paskirtis pareikalavo sudėtingų sprendimų

Pastatas savaime yra sudėtingas, nes jame įrengtas laboratorinis korpusas, kuriame įsikurs net trijų fakultetų laboratorijos.

„Vienoms iš laboratorijų reikia suspausto oro, tiekiamo centralizuotai iš kompresorinės. Kitose laboratorijose, kur bandomi varikliai, įrengtas išmetamųjų dujų ištraukimas. Dar kitose yra išvedžioti net keturių rūšių dujų vamzdynai (Acitilenas, Ar+CO2, Argono, Deguonies). Kitos yra visiškai izoliuotos nuo pašalinių garsų, šviesos“, – apie sprendimus pasakoja VILNIUS TECH Ūkio direkcijos direktorius Mindaugas Ignatavičius.

Pasak pašnekovo, taip pat yra ir laboratorijų, kuriose įrengtos ir traukos spintos, kurioms reikia atskiro oro ištraukimo. LK pastatas yra su keliais (skirtingose pastato dalyse, skirtinguose aukštuose) eksploatuojamais stogais (mokslo, studijų reikmėms), su eksploatuojamomis įvairiomis technologinėmis (pastato įrangai ir mokslo reikmėms) aikštelėmis ant stogų.

Dalis patalpų ir pirmojo aukšto koridorius yra numatyti su aukštais, plačiais pakeliamais vartais – technologinėms Transporto inžinerijos fakulteto ir kitų fakultetų reikmėms, sunkiajai, didžiagabaritei įrangai transportuoti.

Interjere dominuoja minimalizmas ir estetika

Interjeras – sausas, iš dalies sterilus, nieko dirbtinio, susikaupimui, mokslo ir studijų procesui. Daugiausia baltos sienos, kai kur paryškintos VILNIUS TECH stilių atitinkančiomis pagal aukštus skirtingomis akcentinėmis spalvomis, tamsiai pilkos monotoniškos grindys, išskirtinai aukštos lubos (koridoriuose pažemintos baltomis kiaurymėtomis „matematinių struktūrų“ (angl. open cell) lubomis), kontrastinės akmens anglies juodumo durys ir stiklintų vitrinų rėmai).

„Interjero visumą ir charakterį kuria pastato funkciniai, technologiniai dalykai – pabrėžtinai aukštos visų patalpų erdvės – aukštos lubos, durys, atvirai matomos visos inžinerinės ir technologinės sistemos, įranga, prietaisai.

Pastatas ir jo dalys yra platūs, aukštų suplanavimas daugiausia yra vidinių koridorių sistemos, taikomi judrių, prasislenkančių vidinių pertvarų, atitvarų sprendimai, surasti funkciškai reikalingi atitvarų skaidrumo ir natūralios šviesos įleidimo sprendimai“, – sako architektas V. Mikoliūnas.

Baldai patalpose numatyti saikingos išvaizdos, atitinkantys technologinius poreikius, derantys prie statybiniais ir inžineriniais sprendimais sukurtos pastato vidaus visumos, savo medžiagomis bei spalvomis papildantys ir užpildantys interjero sprendinius.

PST objekte pritaikė inovatyvius ekonomiškumą ir greitį užtikrinančius sprendimus

VILNIUS TECH Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos (EMTI) fakultetų laboratorijų korpuso pastate įrengtos skirtingų paskirčių patalpos, pasiekti itin aukšti kokybės ir higienos reikalavimai.

Viso pastato ir skirtingų jo erdvių statybas organizavo viena didžiausių šalies generalinės rangos bendrovių – AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kuri savo atliktų darbų sąraše turi ne vieną svarbų įgyvendintą projektą.

„Vystydami projektą pasitelkėme pažangius inžinerinius ir techninius sprendimus, kurie mums padėjo išlaikyti norimą aukščiausią kokybę bei užbaigti statybas laiku“, – aiškina objekto statyboms vadovavęs PST projektų vadovas Arvydas Kotinskas.

Pasak PST atstovo, daugiausia dėmesio reikalavo pateikta technologinė užduotis, kuri eigoje buvo koreguojama dėl pasikeitusių aplinkybių, o tai statybų aikštelėje nėra neįprastas reiškinys. Dėl to, atlikus projektų korekcijas, teko pakartotinai tikrinti, kad įrengtas pastatas būtų kiek įmanoma patogesnis eksploatuoti.

„Įdomiausia buvo įgyvendinti BIM projektą, kuris kuriamas lygiagrečiai su statybos projektavimu ir statybininkų poreikiais. Užsakovo iškeltas tikslas – išpildomojo BIM modelio panaudojimas pastato eksploatacijai, todėl daug dėmesio teikėme kuo tikslesnio detalumo projektavimui.

Aukšti BIM reikalavimai buvo keliami tiek informacijai, tiek geometrijai, o galiausiai, vertinant skirtingas projekto dalis, pasiektas LOD 300-500 detalumo lygis“, – pasakoja A. Kotinskas.

Statybų specialistas pabrėžia, kad svarbia užduotimi statant mokymo paskirties statinius tapo akustikos užtikrinimas tiek didelėse erdvėse, tiek ir tarp mokymo paskirties patalpų. Projekto rengimo metu buvo atsižvelgta į tai, kad inžineriniai tinklai nekirstų triukšmui jautrių patalpų pertvarų, o statybų metu buvo itin kruopščiai prižiūrimi tokių įsikirtimo taškų sandarinimo darbai.

PST pavyko išpildyti visus užsakovo keltus reikalavimus per iš anksto numatytą laikotarpį, tačiau projektų vadovas neslepia, kad iššūkių statybų metu pasitaikė.

„Daug dėmesio pareikalavo akustinės kameros įrengimas ir suvirinimo patalpa. Patalpų projekto rengimo metu konsultuotasi su tos srities specialistais, kurie padėjo sudėlioti esminius akcentus, kad pavyktų įgyvendinti užsakovo užduotis. Šias patalpas įrenginėjome pagal gerai parengtus darbo projektus, tad pats įgyvendinimas buvo gana sklandus ir be nuokrypių nuo projekto“, – nurodo A. Kotinskas.

„Džiaugiamės turėję galimybę prisidėti prie šio mokslui ir švietimui svarbaus projekto įgyvendinimo. Kadangi darbų atlikimo terminai buvo planuojami ir prižiūrimi visos statybos metu, smulkiųjų darbų kontrolė atsakingai planuojama gamybinių pasitarimų metu, pavyko laiku įgyvendinti visos statybvietės grafiko kritinius taškus.

Visi statyboje atliekami procesai buvo kontroliuojami pagal profesionaliai parengtą ir reguliariai atnaujinamą vidinės politikos vadybos vadovą. Dėl šios sistemos užtikriname tvarų aplinkosaugos, kokybės ir darbų saugos valdymą“, – teigia PST generalinis direktorius Egidijus Urbonas.

Bendrovės panaudota ilgametė patirtis statybų sektoriuje leido kokybiškai atlikti visas darbų grupes ir išvengti gamybinių klaidų. PST jau turėjo patirties mokslo paskirties statinių statyboje. 2015 metais baigtas JGMC – Jungtinis Gyvybės mokslų centras, kurio apimtis ir kompleksiškumas artimas VILNIUS TECH Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos fakultetų laboratorijų korpuso statyboms.

Greitai ir lengvai montuojama „Kingspan“ fasado sistema

Kaip anksčiau VILNIUS TECH architektas Valdas Mikoliūnas pasakojo, laboratorijų korpuso interjero charakterį stengtasi sukurti kruopščiai atrinktomis medžiagomis ir mokslo erdvei tinkančiomis spalvomis. Abiejų pastatų architektūrinė išraiška, parinktos apdailos medžiagos, vyraujančios fasado spalvos – baltos, juodos ir molio spalvų kombinacijos.

Balta ir juoda simbolizuoja modernumą ir patikimumą, o molio spalva – istorinis akcentas, atspindintis molio plytas. Nemaži stiklintų fasadų plotai sąmoningai formuoja jaukų ir solidų mokslo įstaigos įvaizdį, matomumą bei derėjimą platesnėje vietovės aplinkoje, taip pat tinkamą derėjimą artimesnėje užstatymo bei gamtinėje aplinkoje ir kuria gerą realizuoto vidinio kiemo atmosferą.

Viena iš užduočių buvo surasti modernų, patikimą fasado sprendimą, kuris ne tik atrodytų estetiškai, bet ir būtų ilgalaikis bei išsiskirtų montavimo greičiu ir ekonomiškumu. Objekto fasado apdailai buvo pasirinkta įmonės „Kingspan“ gaminama sistema „Karrier BK“. „Karrier BK“ plokštė pasižymi aukšta energetine naudingumo klase, ugnies atsparumo reikalavimais bei turi sisteminę garantiją ir sertifikatą.

„Šiam projektui pasirinkome gamintojo „Kingspan“ daugiasluoksnes plokštes „Karrier BK“, kadangi tai bene vienintelis tiekėjas, galintis pasiūlyti tokias plokštes, kurios atlaikytų reikiamą projektinę ventiliuojamo fasado apkrovą“, – atkreipia dėmesį PST projektų vadovas A. Kotinskas.

Sistema „Karrier BK“ pasirinkta dėl plokštės laikomosios gebos. Palyginti su kitomis daugiasluoksnėmis plokštėmis, plokštė „Karrier BK“ turėjo didelį pranašumą. Galutinis rezultatas visiškai patenkino užsakovo ir architektų lūkesčius.

„Karrier BK“ yra sertifikuota daugiasluoksnė plokštė, specialiai sukurta atlaikyti išorinės fasado apdailos apkrovas ant išorinio plokštės plieno lakšto. Didžiulis privalumas, kad prie „Karrier BK“ plokščių galima pritvirtinti bet kokios medžiagos kitas fasadines apdailos dangas.

„Karrier BK“ plokštė ypač vertinama architektų, nes ją paprasta surinkti ir montuoti. Ji gali būti greitai ir efektyviai sumontuota beveik bet kokiomis oro sąlygomis.

Pasirinkti sprendimai taupo energiją

Naujajame VILNIUS TECH laboratorijų pastate gaivaus oro tiekimą, vėsos ir šilumos aprūpinimą užtikrina „Samsung“ vėsinimo ir oro kondicionavimo įranga, atsakinga už visų patalpų vėsinimą visus metus.

„Samsung“ ŠVOK produktų verslo plėtros vadovo Tado Skipro teigimu, pagrindinis užsakovo tikslas, keltas šiame projekte, buvo palaikyti tinkamą temperatūrą veikti dideliems IT serveriams, aptarnaujantiems pastatą, parinkti ir pasiūlyti įrangą, atitinkančią aukščiausius kokybės standartus.

„Svarbiausia užduotis šiame projekte, kaip ir visuose kituose „Samsung“ projektuose, – užtikrinti įrangos kokybę, suteikti geriausią įmanomą aptarnavimą įrangos eksploatuotojams. Šis projektas – ne išimtis, kurio įgyvendinimo metu buvo sinergija tarp įrangos montuotojų, projektuotojų ir įrangos gamintojo „Samsung“.

Viso projekto metu komunikavome su visomis suinteresuotomis šalimis, kad galutiniu rezultatu būtų patenkintas užsakovas. Projektavimo stadijoje „Samsung“ nuosekliai dirbo su projektuotojais, kad būtų užtikrintas taisyklingas įrangos suprojektavimas“, – akcentuoja T. Skipras.

Serverinių patalpose sumontuoti „Nordic Split“ aukšto efektyvumo, komercinės klasės tipo oro kondicionieriai, užtikrinsiantys nepertraukiamą veikimą ištisus metus. Kiekviena serverinė turi atskirą vidinį ir išorinį įrenginius.

Serverinių patalpose sumontuoti „Samsung“ oro kondicionieriai su unikalia „Samsung WindFreeTM“ vėsinimo funkcija. Tai yra „Samsung“ patentuota technologija, pasižyminti išskirtinėmis komforto savybėmis. Vidinio įrenginio išorinis korpusas yra padengtas mažomis mikroskylutėmis.

Įjungus „WindFreeTM“ funkciją, uždaroma priekinė mentelė ir tuomet vėsus oras labai lėtu oro srautu palaiko optimalią patalpose temperatūrą nesukurdamas nemalonių šalto oro gūsių. Šis įrenginys pritaikytas naudoti tiek administraciniuose pastatuose, tiek gyvenamosiose patalpose. Būtent ši funkcija ir lėmė šios įrangos pasirinkimą. Unikalus sprendinys visiškai atitiko užsakovo komforto ir mikroklimato poreikius.

„Galutiniu projekto rezultatu esame patenkinti. Be jokios abejonės, tikime, kad „WindFreeTM“ unikali technologija užtikrins komfortą šiame projekte“, – patikina „Samsung“ ŠVOK verslo plėtros vadovas.

Bendra inžinerinių sistemų valdymo sistema

Visus projektavimo ir montavimo darbus, susijusius su elektrotechnika, procesų valdymu ir automatizavimu, atliko UAB „APS grupė“, kartu bendradarbiaudama su jau daugiau nei 20 metų valdymo procesų automatizavimo srityje besispecializuojančia UAB „Eltalis“.

„Šios įmonės kartu įgyvendino jau ne vieną projektą, todėl tai puikus derinys, norint pasiekti maksimalų rezultatą“, – teigia UAB „APS grupė“ vadovas Andžej Romančikas.

Nuo pat projekto pradžios užsakovui buvo labai svarbūs projekto įvykdymo terminai ir savalaikis naujai atsirandančių sprendinių įgyvendinimas. Daug dėmesio reikalavo įrangos pajungimas, nes šis projektas išsiskiria nemažu kiekiu skirtingos įrangos, todėl pastato bendra sistemos galia yra didesnė nei įprasta tokio dydžio pastatams. Didelė pastato galia nurodo, kad tai – specifinės paskirties pastatas.

„Objektas iš tiesų išskirtinis, todėl kilo iššūkių dėl įrangos, išsidėsčiusios skirtingose pastato patalpose, paleidimo. Technika galinga, jos daug, todėl siekiant, kad sistemos būtų atskirtos viena nuo kitos, pastate neįprastai daug elektros paskirstymo skydų, kuriuos projektavo ir gamino UAB „Eltalis“, – pasakoja A. Romančikas.

Projekto įgyvendinimo metu visos projekto dalys buvo projektuojamos BIM aplinkoje, kas leido geriau suprasti objekto specifiką jau statybos proceso metu. BIM aplinka suteikė galimybę tinkamai identifikuoti atsiradusias problemas ir jas išspręsti dar prieš atliekant fizinius darbus.

Ši technologija pasitarnavo ne tik statybų metu, bet buvo ruošiama ir tam, kad dirbantis personalas galėtų sklandžiai ja naudotis ir lengviau surasti bei išspręsti pastato eksploatavimo metu kylančias problemas.

Pastate taip pat integruota pastato valdymo sistema (PVS), kuria visos skirtingos pastato inžinerinės sistemos yra sujungiamos į vieną ir tarpusavyje sąveikaujančią sistemą. PVS sistema sujungia visas inžinerines sistemas, pradedant mikroklimatu ir baigiant elektros duomenų nuskaitymu iš įvadinių paskirstymo skydų. Ši viena sistema leidžia taupyti ne tik žmogiškuosius resursus, bet ir mažiausiomis ekonominėmis sąnaudomis pasiekti geriausią rezultatą.

„Projektą laikome inovatyviai įgyvendintu ir pasisekusiu, nors jo trukmė buvo ilga ir visi statybos procesai vyko sudėtingomis ekonominėmis ir politinėmis sąlygomis. Esant nepalankiems veiksniams teko susidurti ne tik su kainų šuoliais, kurie siekė iki kelių kartų, bet ir medžiagų, jų gamybai reikalingų komponentų trūkumu.

Tačiau tiek UAB „APS grupė“, tiek UAB „Eltalis“ profesionalų komandos rado sprendimo būdus šiems iškilusiems nesklandumams sutvarkyti. Įmonėse dirbantys kvalifikuoti darbuotojai, turima darbo priemonių visuma leido įdiegti tarpusavyje susietas pastato elektros ir automatikos sistemas, atitinkančias net reikliausių klientų lūkesčius“, – sako UAB „APS grupė“ vadovas A. Romančikas.

Patikimo gamintojo plytelės suteikia vientisą vaizdą

Kaip anksčiau VILNIUS TECH architektas Valdas Mikoliūnas pasakojo, laboratorijų korpuso interjero charakterį stengtasi sukurti kruopščiai atrinktomis medžiagomis ir mokslo erdvei tinkančiomis spalvomis. Pastato išorės fasado, vidaus sienų ir grindų apdailai plyteles tiekė populiariausių gamintojų plytelių pardavėjai elektroninėje erdvėje „Plyteles123.lt“.

Projektui iš viso panaudota net 11 500 kv. m. šio tiekėjo plytelių. Dėl pastato specifinės paskirties buvo pateikti projekte numatyti techniniai reikalavimai, kurių griežtai turėjo būti laikomasi. Šiuo atveju laboratorijos korpuse svarbus preciziškas higienos ir optimalaus mikroklimato užtikrinimas.

Fasadui pasirinktos juodos ir raudonos plytelės, kurios yra pilnos dažytos masės, 9 mm storio, ratifikuotos, vandens įgeriamumas mažesnis kaip 0,05 proc. Koridorių, laiptinių grindys ir laboratorijų sienų plytelės pilkos spalvos, sanitariniuose mazguose sienos – gelsvos spalvos.

Lauko terasoms panaudotos pilkos spalvos, išsiskiriančios neslidžiu paviršiumi, tinkančios laukui plytelės, kurių vandens įgeriamumas mažesnis kaip 0,05 proc. Specialiai šiam projektui plytelės tiektos iš Lenkijos, Ispanijos bei Čekijos gamintojų.

„Techninis projektas rengtas dar 2015 metais, todėl natūralu, kad per šį laikotarpį reikalavimai keitėsi. Be abejo, keitėsi medžiagos, kai kurios numatytos plytelės jau nebegaminamos, taip pat atsirado naujų, kur kas inovatyvesnių produktų. Dėl šių priežasčių iššūkių pažėrė jau esamo projekto korekcijos ir pakartotinis gaminių derinimas su užsakovu, projektuotojais ir architektais“, – pasakoja „Plyteles123.lt“ vadovas Egidijus Pranskus.

Virtuali parduotuvė „Plyteles123.lt“ yra autorizuoti „Cersanit“ ir „Opoczno“ ir kitų populiariausių gamintojų atstovai Lietuvoje, galintys pasiūlyti platų plytelių asortimentą ir tiekiantys vidaus ir lauko plyteles bei kitas apdailos medžiagas.

Darniai aplinkai pritaikyti santechnikos prietaisai

VILNIUS TECH projekte, renkantis produktus, buvo keliami reikalavimai tvarumui, vandens taupymui ir higienai. Vandens maišytuvus, pisuarus, unitazus ir kitus santechnikos prietaisus tiekė bendrovė „Grohe“.

Kaip sako įmonės pardavimo atstovė Lietuvoje Aistė Stankevičienė, VILNIUS TECH yra šiuolaikiška aukštojo mokslo įstaiga, rengianti specialistus kurti inovatyvias technologijas. Tad aplinka, kurioje būsimi specialistai mokosi, taip pat turėtų tapti pažangių sprendimų pavyzdžiu. Praustuvų maišytuvai buvo pasirinkti sensoriniai, kad plaunantis rankas būtų liečiama kuo mažiau paviršių, taip užtikrinant nepriekaištingą higieną, bet kartu būtų taupomas vanduo ir saugoma aplinka.

„Tokie reikalavimai liudija Užsakovo supratimą ir siekį prisitaikyti prie besikeičiančių higienos įpročių bei reikalavimų. Kitas labai svarbus sprendinys – mažesnis vandens sunaudojimas (sutaupoma iki 70 proc. praleidžiamo vandens kiekio) bei svarus indėlis į tvaresnę statybą bei aplinką. „Grohe“ gali pasiūlyti sprendimus, kurie sumažins vandens sunaudojimą net dešimt kartų (nuo 12 l/min. iki 1,35 l/min.)“, – atvirauja A. Stankevičienė.

Pastato sanitarinėse patalpose parinkti ilgaamžės chromuotos dangos santechniniai prietaisai. Didžioji dalis prietaisų yra potinkiniai sprendimai, leidžiantys minimizuoti valymo plotą, laiką bei valymo priemones. Pakabinami WC bei pisuarai parinkti tyliai veikiantys ir efektyviai nuplaunami, naudojant mažesnį kiekį vandens.

Kiekvienai patalpai parinktos tinkamos durys

Naujajame projekte pasirinkti patikimi ir ilgalaikiai techniniai sprendimai – sumontuotos Europoje gerai žinomo gamintojo „Hormann“ 337 plieninės ir 53 aliuminės vidaus ir lauko durys.

„Užsakovai pasirinko mūsų koncerno gaminius, nes tai užtikrinta kokybė ir patikimumas. Esame tvarus ir tarptautinėse rinkose gerai žinomas statybų partneris“, – sako UAB „Hörmann Baltic“ projektų vadovas Agnius Sobatas.

Pasirinktos „Hörmann Freisen“ D65 OD lauko ir vidaus durys, išsiskiriančios puikiomis šilumos izoliacijos (1,5 W/m²K) savybėmis. Kad būtų užtikrinti aukšti gaisro saugumo reikalavimai, buvo pasirinktos ugniai atsparios EI₂30-C5 ir EI₂60-C5 durys. Visoms durims buvo keliami aukšti garso izoliacijos reikalavimai, todėl pasirinktos Rw=38 – 43dB durys. Jos buvo gamintos su specialiu užpildu ir montavimo metu, buvo sandarinamos kalkių cemento mišinio (betonuotos staktos).

Taip pat svarbus ir estetinis vaizdas. Gaminių spalvos buvo derinamos prie bendro interjero ir eksterjero, todėl durys nudažytos RAL9005 ir RAL9016 spalvomis. Atsižvelgiant į šių dienų aktualijas, labai svarbus dažnai liečiamų paviršių valymas, todėl beveik visos durys montuotos su nerūdijančiojo plieno rankenomis, kurių plieno struktūra yra itin lygi ir lengvai valoma, kad nesikauptų bakterijos ir nešvarumai.

Be aukščiau paminėtų sprendinių, įmonei buvo patikėta ir viena saugumo detalė, t. y. vieno rakto sistema, kuriai buvo keliami vieni aukščiausių standartų. „Hormann“ komandos darbas buvo aptarti su klientu rakinimo būdą, sukurti hierarchijų medį ir galiausiai visa tai pagaminti bei įrengti.

Neabejotinai išskirtine projekto detale tampa laiptinių interjere panaudoti liftai. VILNIUS TECH laboratorijų korpuso pastate bendrovė „Schindler-Liftas“ pagamino ir sumontavo du „Schindler 3300“ ir vieną „Schindler 5500“ modelio keleivinius liftus, kurie komplektuojami su diržine pavara, veikiančia kur kas efektyviau ir tyliau, palyginti su tradicine lynine.

OBJEKTAS: (VILNIUS TECH) Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos (EMTI) fakultetų laboratorijų korpusas

PASKIRTIS: Kultūros, tyrimų ir mokymosi erdvė

ADRESAS: Plytinės g. 25, Vilniu

PROJEKTO UŽSAKOVAS: VILNIUS TECH

RANGOVAS: „Panevėžio statybos trestas“

ARCHITEKTAI: Julius Šeibokas (TP architektas), Genė Petruškevičienė (DP architektė)

PLOTAS: 8, 525 tūkst. m2

AUKŠTŲ SKAIČIUS: 4

STATYBOS DARBŲ PRADŽIA: 2014–2015 metai

STATYBOS DARBŲ PABAIGA: 2023 metai

INVESTICIJOS: 18 mln. Eur


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų