Ypatingos kupolinės konstrukcijos verslui


Anot specialistų, didžiausias geodezinio kupolinio statinio pranašumas – forma. Kaip sako Olegas Knezys, kompanijos „VikingDome“, kurios specializacija – geodezinių kupolų bei unikalių, laisvų geometrinių formų konstrukcijų projektavimas, gamyba ir statyba, vadovas, pagrindinis klientų argumentas pasirinkti šią konstrukciją – galimybė gauti išskirtinį architektūrinį sprendimą. „Projektų vystytojai kreipiasi į mus, kaip didžiausią patirtį kupolų srityje turinčius specialistus Lietuvoje, kai neranda atsakymų naudodami tradicines technologijas“, – sako O. Knezys.

Kupolinių statinių rinka įgauna pagreitį

Pasak „VikingDome“ vadovo O. Knezio, atsiradus modernioms technologijoms, geodezinių kupolų ir įvairių geometrinių statinių naudojimo galimybės išsiplėtė neribotai. Šios konstrukcijos populiarios ne tik statant šiuolaikiškus namus, bet ir rekreacijos srityje, t. y. įrengiant viešbučius, kavines, žiemos sodus, SPA, kaimo turizmui skirtus sveikatinimo namus ir t. t. Ne vien Lietuvoje požiūris į kupolines konstrukcijas gerėja, gamintojai išgyvena augimo stadiją: plečia veiklą šalies ir užsienio rinkose. Kaip pasakoja „VikingDome“ vadovas, šiuo metu nemažą dalį darbų įmonė eksportuoja ir už Lietuvos teritorijos ribų. Jų užsakovai iš įvairių šalių: Azerbaidžano, Kazachstano, Gruzijos, Lenkijos, Latvijos, Ispanijos, Italijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos. Norėdami įsitvirtinti užsienio rinkose, kupolinių ir geometrinių konstrukcijų statinių gamintojai nuolat tobulėja, diegia pažangias, o, svarbiausia, – savo pačių sukurtas technologijas, ieško originalių sprendimų pagal savo ar užsakovo brėžinius iš įvairių medžiagų: metalo, medienos, PVC tento, stiklo, kompozito gaminių ir kt.

Birštono sveikatingumo ir poilsio komplekse pastatyti du kupolai

Sveikatingumo ir poilsio komplekse „Vytautas Mineral SPA“, įsikūrusiame Birštone, bendrovei „VikingDome“ buvo suteikta galimybė ir garbė įgyvendinti du projektus: įrengti kupolinį stoglangį ir kupolinę perdangą (arch. A. Miniotaitė, V. Puodžiūtė, R. Gasionis, ypatingi statiniai).

Kupolo formos stoglangio paskirtis – uždengti nuo aplinkos poveikio naujai rekonstruoto „Vytautas Mineral SPA“ apskrito vestibiulio erdvę, neblokuojant natūralaus apšvietimo ir dangaus vaizdo. Geodezinė forma leidžia paskirstyti apkrovas taip, kad laikančioji konstrukcija būtų kuo mažesnių gabaritų ir atrodytų lakoniškai. Kupolo skersmuo – 12,4 m, karkaso geometrinė forma – ikosaedras. Karkasas sudarytas iš T formos plieno profilių ir jungiamųjų mazgų (sistema T-STAR 50), dažytų baltai ir sujungtų varžtais. Konstrukcija dengta trikampio formos stiklo paketais ant aliuminio profilių. Kupolo centre sumontuotas elektrine pavara valdomas vėdinimo stogelis.Kupolinės perdangos projektas – baseino lubos, anot vadovo, įmonei išskirtinis tuo, kad pirmą kartą projektuota ir statyta kupolo formos gelžbetoninė perdanga. Toks architektūrinis sprendimas leido suteikti žymiai didesnį erdvės pojūtį baseino patalpoje po perdanga. Ji suformuota iš kupolinio metalinio karkaso su „VikingDome“ autentiška sistema T-STAR 70, padengta plokštėmis ir užlieta betonu. Iš apačios kupolinė perdanga uždengta dailia įtempiama tentine medžiaga, sutvirtinta taškiniu būdu. Tentinėje medžiagoje įrengta 10 angų ortakiams. Kupolinės perdangos skersmuo – 16 metrų, aukštis – 5 metrai.

Laisvų formų statiniai puošia Druskininkus

„VikingDome“ prisidėjo ir prie vieno didžiausių ir naujausių Druskininkų turizmo traukos objektų įgyvendinimo – lynų keltuvo (arch. A. Taujanskas, ypatingas statinys). Jis kelia miesto svečius nuo vandens parko iki komplekso „Snow Arena“ per nuostabų Nemuno slėnį. Įrengta lynų keltuvo stotelė miesto pusėje kartu su kasa ir cilindro formos priestatu laiptine. Pagrindinis erdvinės konstrukcijos karkasas pastatytas iš klijuoto medžio sijų, kurios susilieja su aplink esančiais pušynais ir natūralia gamta. Išskirtinis sprendimas pritaikytas šiam projektui – pastato, priestatų stogo ir viršutinės dalies apdaila – PVC tentas ant pagalbinių skaidrių polikarbonatinių grebėstų. Skaidri danga neužgožia laikančiosios konstrukcijos grožio ir įsileidžia papildomos šviesos.

Kupolinės estrados Azijos šeichui

Pakistane įmonė įgyvendino vieną savo didžiausių renginių kupolų projektų. Šeicho dukters vestuvėms bendrovė „VikingDome“ pagamino du atskirų ketvirtadalio sferos formos estrados tipo kupolus, dengtus dailiu PVC tentu. Dėl išskirtinio estrados dydžio (30 m skersmens ir 15 m aukščio) reikėjo pritaikyti naują sprendimą, kad kupolai atlaikytų didžiules vėjo apkrovas. „Suprojektavome unikalią arkos formos greitai surenkamą santvarą, kuri tinkamai sutvirtina tokių gabaritų kupolines estradas“, – apie ypatingą statinį pasakoja O. Knezys.

Pirmasis bekarkasis kupolas masinei gamybai

„VikingDome“ pirmieji pasaulyje pristatė bekarkasį skaidrų kupolą „Aura Dome“, skirtą masinei gamybai. Tai visiškai naujas produktas kupolų rinkoje, kurio taip laukė geodezinių statinių entuziastai. „Jau nuo pat pradžių buvome pavergti šio kupolo dizaino idėjos ir manome, kad tai yra kupolinės architektūros siekiamybė ir ateitis – vientisumas, lengvumas ir formų natūralumas, – atskleidžia savo mintis O. Knezys. – Jis puikiai tinka sportuojantiesiems, mini biurui, kavinukei ar oranžerijai.“ Toks kupolas gali būti iki 12 m skersmens ir 100 m2 grindų ploto, visiškai skaidrus, blokuojantis šviesą, iš dalies ar visas spalvotas, papildomai komplektuojamas su kondicionieriumi, specialiomis apvaliomis grindimis ir atidaromais langais. Statinys harmoningai susilies su bet kokia aplinka ir ją papildys.

VikingDome I Eitminų g. 16-111, LT-12111 Vilnius, el. paštas info@vikingdome.com I www.vikingdome.com I mob. +370 670 03 131


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų