„Empire State Building“ – pirmoji 100 aukštų konstrukcija, apibrėžianti šiuolaikinę dangoraižio koncepciją. „Art Deco” dizaino klasika yra tokia įspūdinga, kad sunku įsivaizduoti jos kūrinius kitokius. „HomeAdvisor” architektai sukūrė beprotišką projektą, kurio tikslas – pamatyti kaip atrodytų „Empire State Building“, jeigu jis būtų suprojektuotas pagal įvairius, lengvai atpažįstamus architektūros stilius.
Antika
Nepaisant pagarbos senovės Graikijos palikimui, Romos architektai buvo puikūs novatoriai ir sukūrė naujus savo statybos būdus. Jie buvo pirmoji civilizacija, panaudojusi arkas, kaip laikančiąsias konstrukcijas. Kad pastatai būtų tradiciškai išryškinti, romėnai ir toliau įtraukė kolonus net tada, kai jos nebuvo struktūriškai būtinos.
Gotika
Šiaurės Prancūzijoje maždaug 1140 metais kilusiu gotikiniu stiliumi buvo sukurti gražiausi ir įspūdingiausi pastatai Europoje.
Gotikos katedras ir bažnyčias galima identifikuoti pagal jų smailias arkas, skliautus. Smailios arkos buvo sukurtos siekiant padidinti natūralią šviesą sparčiai didėjančiose pastatų erdvėse. Tokios konstrukcijos kaip Paryžiaus Dievo Motinos katedra (Notre Dame) ir Londono Vestminsterio abatija.
Renesansas
Renesanso architektūros pradžia – XV amžius, Florencija. To laikmečio architektai atmetė gotikinio stiliaus sudėtingumą. Jie pasirinko grįžti prie paprastų ir subalansuotų romėnų klasicizmo proporcijų. Vėl pastatus pradėjo puošti arkomis ir kupolais.
Architektai stengėsi sukurti struktūras, kurios būtų galėjusios paveikti protus ir emocijas. Tokie pastatai, kaip Florencijos katedra ir San Lorenzo bazilika, įrodo, kad jiems pavyko pasiekti savo siekius.
Art Nouveau
1890 metais prasidėjo visą pasaulį užvaldęs Art Nouveau judėjimas. Europoje ir Amerikoje architektai įkvėpimo sėmėsi natūralioje gamtoje. Norėdami pastatuose atkartoti lenktas linijas,
pasitelkė tokias medžiagas, kaip stiklas, geležis. Populiariausi šio stiliaus pavyzdžiai yra Barselonoje, kurioje legendinis architektas Antonis Gaudis sukūrė daugybę miesto paminklų.
Tradicinė japonų architektūra
Susipynusi su tradicijomis ir pabrėžiant harmoniją su gamta, japonų architektūra, dar žinoma kaip 日本 建築 Nihon kenčiku, turi labai seną istoriją. Paprastai konstrukcijos šiek tiek pakeltos nuo žemės. Vietoje sienų – stumdomos durys, leidžiančios erdvę pritaikyti įvairioms progoms. Tradiciškai Japonijoje pastatai buvo statomi iš medienos. Tuo metu mediena buvo pigi medžiaga. Taip pat tinkama, norint apsisaugoti ir apsaugoti turtą dažnų ir galingų žemės drebėjimų purtomoje vietovėje.
Daugiau: goo.gl/atus2S