Karaimų gatvė – Trakų senamiesčio dalis ir vienas didžiausių traukos centrų visame Trakų rajone – jau nuo rugsėjo 4 dienos tapo pėsčiųjų gatve.
Šis objektas, išsiskiriantis savo autentiškumu, istorija, atspindintis karaimų tautos tradicijas ne tik architektūriniu, bet ir kultūriniu ar kulinariniu paveldu, keičia savo įvaizdį.
Siekiant paskatinti miesto svečius ar gyventojus iš naujo atrasti šią Trakų senamiesčio dalį ne tik pravažiuojant ja iki Trakų Salos pilies, buvo priimtas sprendimas joje apriboti automobilių eismą, prioritetą numatant pėstiesiems bei dviratininkams.
Tuo tikslu architektūros ir urbanistikos studija „Bauland“ parengtas Karaimų gatvės humanizavimo projektas, kurio sprendiniai dėl eismo organizavimo ir kitų darnaus judumo priemonių įgyvendinimo ne kartą buvo pristatyti ir apsvarstyti su visuomene, atsižvelgta į Trakų miesto gyventojų įžvalgas bei pastabas.
„Istoriškai senamiesčiuose dažniausiai gatvės būdavo skirtos pėstiesiems, verslams, amatams. Tad norėjosi gatvę grąžinti pėstiesiems – gyventojams ir turistams, kad joje dominuotų ne automobiliai, o būtų gyva alėja“, – aiškina mažosios bendrijos „Bauland“ architektas Donatas Baltrušaitis.
Minėtą Karaimų gatvės atkarpą ketinama suskirstyti į penkias aktyvias zonas, dedikuojant jas skirtingoms veikloms – istorijai, paveldui, menui, kultūrai, komercijai.
Siekiant užtikrinti saugias ir patogias sąlygas pėstiesiems ir draugiškas aplinkai darnaus judumo priemones besirenkantiems asmenims pažinti Trakų miesto centrinės dalies tautinį, istorinį ir kultūrinį paveldą, atsisakyti Trakų senamiesčio, kaip chaotiškos automobilių stovėjimo aikštelės, įvaizdžio, nuo rugsėjo 4 dienos bus ribojamas motorinių transporto priemonių eismas Karaimų gatvėje nuo Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio iki Pilies apžvalgos aikštelės.
Transporto judėjimas senamiesčiu – minėta Karaimų gatvės atkarpa – bus neribojamas šios gatvės gyventojams bei specialiajam ir aptarnaujančiam transportui, kaip tai apibrėžia Kelių eismo saugumo taisyklės, jiems bus įrengtos sustojimo salelės.