„Išmanusis miestas V“ su realiais darbais kurti gražesnę Lietuvą keliauja per regionus. Sausio 30 d. aplankyta Anykščių r. savivaldybė nustebino savo veržlumu. Susipažinti, pabendrauti ir papasakoti apie gerąją patirtį į Anykščių menų inkubatorių susirinko gausus būrys projekto partnerių, studentai, savivaldybės nariai, žurnalo „Structum“ komanda.
Mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius susirinkusiesiems aiškiai pabrėžė jaunosios kartos svarbą, kuriant miesto ir rajono ateitį. Puikiai suvokdamas, kad būtent jaunimas formuoja miesto veidą, geba sukurti tokią aplinką, kurioje norėtų gyventi, dirbti ir planuoti savo ateitį, sveikino susirinkusiuosius: „Džiaugiuosi jaunais veidais. Anykščiuose daugėja jaunimo, atvyksta ryžtingi ir kūrybingi žmonės.“ Dėkodamas žurnalui „Structum“ ir skatindamas projekte dalyvaujančius studentus, partnerius S. Obelevičius kalbėjo: „Ačiū „Structum“ už įdomų projektą, jo inspiruojama Lietuva gali keistis, miestai taps patrauklūs ne tik atvykti, bet ir gyventi.“ Džiaugdamiesi projekto „Išmanusis miestas“ sėkme, savivaldybės nariai susirinkusiems svečiams pristatė ir itin pavykusį įgyvendintą projektą – Anykščių menų inkubatorių. Apžiūrinėdami regioninio parko teritorijoje esantį inkubatorių, klausydami jo istorijos, tikslų, visi gėrėjosi kūrėjų gausa. Reziduojantys menininkai pristatė edukacines programas, autorinius kūrinius.
Anykščiai pirmauja plėtodami aktyvų turizmą, siekia tapti UNESCO kūrybinių miestų tinklo (literatūra) nariu. Su tuo buvo supažindinti ir projekto partneriai, kurie, orientuodamiesi į šiuo metu rinkoje atsirandančias prekes ir paslaugas, siejamas su darniosios plėtros ir išmaniojo miesto principais, pristatė savo įmones ir produktus, studentams suteikė informacijos apie galimas taikyti šiuolaikines technologijas, inovatyvius projektų pristatymo ir analizės metodus. Anykščių savivaldybė projektui pateikė ne tik po keletą teritorijų, apimančių kraštovaizdį, pastatų ir teritorijų konversijas, naujas, patrauklias vietas, bet ir nubrėžė savo plėtros viziją. Įvertinus savivaldybių lūkesčius, bus bandoma atrasti savivaldybėje unikalių konkurencinių pranašumų, o tada pritaikyti visą turimą mokslo, švietimo, darbo jėgos, infrastruktūros potencialą ir investicijas.
Atvykę KU, VTDK, VDU studentai nustebino savo gausa ir ryžtu. Jau ne pirmi metai projekte dalyvaujančios komandos ir vadovai bei naujai prisijungusieji pristatė savo inovatyvias idėjas, išklausė savivaldybės architektų lūkesčius, aplankė pasirinktas atnaujinti teritorijas. Bendraudamas su studentais, savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka Anykščius pristatė kaip patrauklios ir neužterštos gamtos, žalią ir švarų miestą, turizmui plėtoti tinkamą bei gyventi saugų kraštą.
Gamtos oazės, bendruomenės aktyvumas – tai esminiai aspektai, išskiriantys Anykščius iš kitų. Savivaldybės suteiktos neišnaudotos erdvės ir dar stipriau išreikšta gera atmosfera sieja žmones – štai kokie šiuolaikiško ir išmanaus miesto projektai.
Anykščių r.sav. nuotr.