Bankoko architektūros studija sukūrė „slaptą” sodą


Bankoko architektūros studija „Archismith“ pastatė sodą, uždengtą 20 000 stiklo plytų. Slaptasis” sodas yra biuro dalis Bankoke, Tailande. Stiklo tvirtove” praminta galerija buvo įtraukta į „Dezeen Awards 2019“ apdovanojimus verslo pastatų kategorijoje.

„Archismith“ suprojektavo erdvę, kuri būtų beveik atsieta nuo šalia esančių patalpų.

Pagrindinis pastatas yra nukreiptas nuo gatvės, su atsikišusiu bloku, pagamintu iš stiklo plytų, veikiančiu kaip įėjimo paviljonas į slaptą sodą.

„Aštuonių metrų aukščio sienos pašalina taršą, pavyzdžiui, eismo triukšmą ir metro linijos, kuri yra priešais pastatą sukuriančią nedėkingą kraštovaizdį. Šis sprendimas buvo priimtas, norint pastate sukurti ramią atmosferą“, – teigė „Archismith“ įkūrėjas Jirawit Yamkleeb.

„Norint sumažinti klaustrofobinį erdvės pojūtį, pagrindine medžiaga buvo pasirinktas stiklo blokas, nes jis atitinka tikslą. Be to natūrali šviesa vis tiek gali prasiskverbti”, – pasakojo jis.

Stiklinių plytų sienose, kurios remiamos į plieninį rėmą, yra slaptas sodas, kurio medžiai pasodinti iš abiejų centrinio tako pusių. Įrengta vandens drėkinimo sistema, kuri padeda kontroliuoti sodo temperatūrą, ypač karštomis dienomis.

Anot architekto, ši erdvė skirta atvaizduoti didelį sodą, kuris bus pastatytas kaip šalia statomo daugiabučio plėtros dalis.

„Pagrindiniame kiemo name yra didelis sodas, todėl sodas galerijoje yra sukurtas tam, kad parodytų gyvenimo su gamta jausmą ir sužadintų tokio gyvenimo troškulį”, – sakė J. Yamkleebas.

Stiklo plytų sienos tęsiasi pagrindinio pastato viduje, kur jos uždengia įėjimą. Šalia šios šviesa užpildytos erdvės yra įėjimas į biurų erdves ir galeriją, taip pat demonstracinius butus.

Iš viso stiklo tvirtovei sukurti buvo panaudota 20 000 stiklo plytų. Kiekviena stačiakampė plyta turi kraštus, kurie pratęsti taip, kad iš dalies būtų galima paslėpti glaistymą. Ši detalė sumažino matomą glaistymą nuo standartinio 10 milimetrų iki dviejų milimetrų.

„Ši detalė yra svarbi projekto estetikai, nes ji padeda sukurti nenutrūkstamą stiklinio fasado vaizdą“, – pridūrė architektas J.Yamkleebas.

Nors prekybos biuras buvo pastatytas nuomojamoje žemėje, galioja susitarimas, kad grąžinus žemę stiklo plytų konstrukcija išliks.

„Kol kas nesame tikri dėl būsimos pastato tipologijos, tačiau jis galėtų būti naudojamas kaip kavinė su gražiu sodu viduje arba trumpalaikės nuomos apartamentai turistams. Pastate yra įrengti du kambariai su įrengtais vonios kambariais. Būsimoji ir esamoji metro stotys yra labai netoli. Taigi tai reiškia puikias galimybes“, – aiškino J. Yamkleebas.

Stiklo tvirtovė yra vienas iš 267 architektūros projektų, kuris buvo įtrauktas į ilgalaikį „2019 metų  apdovanojimų konkursą „Dezeen Awards“. Kiti projektai yra pastelinės rožinės spalvos bažnyčios salė ir namas prie Didžiosios Kinijos sienos.

„Spaceshift“ studijos nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų