Protingi langai: energiškai efektyvūs ir gaminantys elektros energiją


Pastaraisiais metais langų gamintojai siekia, kad gaminiai išsiskirtų ne tik aukštomis šiluminėmis savybėmis, bet ir kitomis naujovėmis – pasižymėtų saulės kontrolės savybėmis, būtų lengvai valdomi ir net gamintų saulės energiją. Pastaraisiais metais kuriamus išmaniusiuosius langus galima laikyti ateities langais, nes jie yra išmanūs, atitinka energinio efektyvumo reikalavimus, yra tvarūs ir ilgaamžiai.

Esame įpratę, kad langų – tiek profilių, tiek stiklo paketų progresas dažniausiai matuojamas jų šiluminių savybių gerinimo kryptimi. Tačiau atrodo, kad langų šiluminių savybių ribos jau pasiektos, gamintojams technologiškai nebeapsimoka mažinti tūkstantąsias šilumos perdavimo koeficiento dalis po kablelio. Tiesa, išlieka profilių gylio mažinimo tendencija, bet ji irgi nėra beribė. Tad pasauliniai profilių gamybos lyderiai suka langų išmanumo kryptimi.

Specialistai pabrėžia, kad stiklo paketai seniai nebėra vien šilumos ar garso izoliacija, jie naudojami dėl saugumo, patalpoms apsaugoti.

Elektros energiją gaminantys langai

Pastaraisiais metais ypač didėja energiškai efektyvių stiklų poreikis, kurie, palyginti su paprastais stiklais, kelis kartus sumažina energijos sąnaudas ir galimus šilumos nuostolius. Viena iš tendencijų – langai, gaminantys elektros energiją. Atsinaujinančios saulės energijos populiarumą augina ir didėjantis visuomenės sąmoningumas ir noras ilgainiui sutaupyti – stiklo paketai gaminami su saulės elementais. Nuo šiol tampa populiaru daryti ne tik didelio ploto skaidrias būsto sienas iš stiklo paketų, bet ir grindis ar lubas.

Langas su apsaugos sistema

Tokį langą galima vadinti išmaniuoju namų sargu. Sprendimas sukurtas atsižvelgiant į statistiką, kad apie 80 proc. įsilaužimų ir vagysčių įvyksta išdaužus langų ar durų stiklą, išlaužus varstymo mechanizmą. Gamintojai į lango profilį integravo daviklius, kurie reaguoja ir perduoda signalą tada, kai tik kas nors prisiartina prie lango.

Tokia langų apsauga gali būti kelių lygių: vos tik įsilaužėlis prisiartins prie lango, stiklas pabąla, tampa nepermatomas, kitas lygis – įsijungia garsiniai ir šviesos signalai. Taip įsibrovėlis perspėjamas, kad nėra prasmės daužti lango, nes jau esi matomas. Dar aukštesnis apsaugos lygis, kai mechaniškai pažeidus rėmą ar stiklą signalas siunčiamas pagalbos tarnybai, į telefoną ir pan. Bet kuris apsaugos lygis labai naudingas, kai namuose nėra žmonių.

Išmanusis lango stiklas veikia kaip žaliuzės

Racionalūs vartotojai daug dėmesio kreipia ne tik į ilgaamžiškumą, saugumą, bet ir renkasi langus su saulės kaitrą kontroliuojančiais stiklais. Pastaruoju metu integruotos sistemos nuo saulės, montuojamos stiklo paketų viduje, ypač išpopuliarėjo. Tokios žaliuzės yra apsaugotos stiklo nuo išorinio poveikio, jos visuomet švarios ir nereikalauja priežiūros. Šios sistemos naudojamos ne tik langams, bet ir dėl privatumo, pavyzdžiui, stiklinėms pertvaroms ligoninėse ar biuruose, langams į gatvę. Jomis taip pat žymiai efektyviau nei su ant langų kabinamomis žaliuzėmis galima reguliuoti saulės patekimą į patalpas. Taip pat stiklo paketai jau patampa ir elektros preke – valdomi elektra.

Langas su rekuperacine sistema

Šilto klimato šalyse populiaru rinktis langų sprendimus su rekuperacine sistema. Į lango rėmus integruojama principinė rekuperatoriaus sistema, kai išeinantis šiltas oras sušildo įeinantį šaltą, tačiau sistemoje nereikalingi gremėzdiški vamzdžiai, ventiliatorius ir pan. Joje yra šilumokaitis ir jutikliai, reaguojantys į CO2, drėgmės kiekį ore ir pagal tai atidarinėjantys oro ištraukimo ir pritekėjimo sklendes. Į langą integruota vėdinimo sistema taupo inžinerinės įrangos kaštus ir kartu sprendžia šilumos nuostolių problemą: nereikalinga brangi rekuperacijos sistema, mažinami šilumos nuostoliai, garso izoliacija išlieka aukšta.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų