Įvertino klimato kaitos poveikį „Rail Baltica“ geležinkeliui


Penktadienį, rugsėjo 27 d., visuomenei buvo pristatyta studija skirta įvertinti klimato kaitos poveikį „Rail Baltica“ projektui. Paremta pastarųjų 30-ies metų klimato ir oro duomenimis bei nacionalinėmis klimato kaitos prognozėmis, studija nustatė, kad Baltijos regiono žiemos taps šiltesnės, iškris mažiau sniego bei dažniau susidursime su šlapdriba, snygiu ir apšalu, – skelbiama pranešime spaudai. 

Vasaros metu tikimasi dažnesnių karščio bangų, o didžiausia oro temperatūra gali pasiekti ir iki 40 laipsnių šilumos. Anot studijos, tikėtina, kad dėl aukštesnės oro temperatūros dažniau susiformuos tipiniai vasariški audros debesys ir išaugs vėjo greitis. Tai reiškia, kad regione padaugės stiprių liūčių ir audrų, tačiau šių reiškinių ilgalaikes tendencijas sunku įvertinti tiksliai.

Studiją užsakė įmonė „RB Rail AS“, o ją atliko Estijos aplinkosaugos ir erdvinio planavimo konsultacijų įmonė „Hendrikson & Ko“ kartu su „SIA Vides Eksperti“ ir „DGE Baltic Soil and Environment“. Pagrindinis studijos tikslas – pasiruošti klimato pokyčiams viso naujos geležinkelio linijos eksploatavimo metu ir užtikrinti, kad ši infrastruktūra bus tvari ir parengta įvairiems klimato kaitos scenarijams.

„Klimato kaita tampa vienu svarbiausių faktorių projektuojant viešąją infrastruktūrą, kuri dar ne vieną dešimtmetį turės patenkinti visuomenės poreikius“, – sako vyriausiasis „Hendrikson & Ko“ ekspertas Martin Ruul.

„Džiaugiamės, kad „Rail Baltica“ plėtotojai turi ilgalaikę perspektyvą ir, atsižvelgdami į potencialias klimato ir oro keliamas rizikas, jau projektavimo metu numato priemones, kaip jų išvengti. Tai unikalus požiūris Baltijos šalyse, todėl svarbu pažymėti, kad klimato keliamų rizikų valdymas turėtų būti integruotas į bendrą rizikų valdymo ir stebėjimo procesą, o ne vertinamas kaip atskira sritis“,- teigė jis.

Nors ši studija skirta įvertinti kaip klimato kaita paveiks geležinkelį ir kaip to išvengti, naujoji infrastruktūra sumažins CO2 emisijas, oro taršą ir triukšmą bei taip prisidės prie poveikio klimatui švelninimo.

Poveikis „Rail Baltica“ ir prisitaikymo priemonės

Klimato kaita gali stipriai paveikti geležinkelio statybą, priežiūrą ir eksploataciją. Stiprūs lietūs, vėjai, audros ir sniegas, snygis bei apšalas gali sustabdyti traukinių eismą ar pažeisti infrastruktūrą.

Studija įvardijo pažeidžiamiausias geležinkelio infrastruktūros dalis ir pasiūlė tinkamas adaptacijos bei poveikio sušvelninimo priemones, kurios bus integruojamos geležinkelio projektavimo metu ir įgyvendinamos statybos etape.

RB RAIL AS

RB RAIL AS yra bendra Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos įmonė, įsteigta įgyvendinti Rail Baltica projektą –sukurti greitojo geležinkelio infrastruktūrą nuo Talino iki Lietuvos ir Lenkijos sienos. RB RAIL AS yra projekto „Rail Baltica“ centrinis koordinatorius atsakingas už globalaus projekto projektavimą, statybą ir rinkodarą. Į projektą patenka greitojo geležinkelio linija nuo Talinas iki Lietuvos-Lenkijos valstybių sienos.

Daugiau: http://bit.do/fa59S


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų