Verslo centras „Kauno dokas“ siekia atkurti klestinčios verslo erdvės idėją


„Kauno doko“ pastatas atrodo lyg pasistiebęs ant grakščių kolonų – toks sprendimas leidžia neužstoti upės vaizdo ir suteikia pastatui lengvumo pojūtį. Pastato išorėje dominuoja natūralios medžiagos ir spalvos. Mediniai elementai įkvėpti senovės laikų laivo linkių, o sendinto vario elementais įrėmintos pastato arkos tarsi atkartoja upės bangas ar primena vėjo įtemptas bures. Šiomis užuominomis siekiama perteikti pastato santykį su upe ir vietos istorija.

Patogios darbo sąlygos upės prieglobstyje

Verslo centro „Kauno dokas“ vieta išskirtinė daugeliu atžvilgiu – Jonavos gatvė yra viena pagrindinių miesto transporto arterijų. Be to, didžiulis privalumas yra Kauno senamiesčio kaimynystė, ranka pasiekiamas miesto centras, patogus susisiekimas visomis svarbiausiomis kryptimis link svarbiausių šalies automagistralių ir oro uosto. Ir pagaliau didžiausias išskirtinumas – Neries upė, kurios krantinė, regis ir laukė, kol bus pastebėta.

Žinoma, svarbu buvo įžvelgti ir visos šios vietos potencialą bei plėtros galimybes. Jau kuris laikas Jonavos gatvėje veikė prekybos centrai ir kai kurios verslo įmonės. Dideli laisvi plotai, patogi geografinė padėtis mieste ir erdvi plati gatvė užtikrinanti puikias susisiekimo galimybes sudaro visas prielaidas veiklos koncentracijai. Dabar, kai „Kauno doko“ projekto pirmasis etapas jau baigiamas įgyvendinti, o netoliese sparčiai kyla kiti objektai, matome, kad idėja atgaivinti Neries krantinę ir sugrąžinti miesto ir verslo šurmulį į upių santaką buvo verta pastangų.

„Kauno doko“ tikslas – grąžinti žmones ir verslą į upės pakrantę, suteikti gyvybės šiam Kauno rajonui, pasiūlyti pažangiam verslui visais atžvilgiais kokybiškas ir patogias darbo sąlygas nuostabioje vietoje upės prieglobstyje.

Vizija įgyvendinta su kaupu

Verslo centras statomas unikalioje vietoje – Nemuno ir Neries upių santakoje. Pro miestą tekančios dvi didžiausios Lietuvos upės šimtmečiais buvo Kauno augimo ir klestėjimo pagrindas. Upių santakoje kūrėsi pirmosios gyvenvietės, vėliau miesto ekonominis, kultūrinis ir socialinis gyvenimas buvo nulemtas aktyvios laivybos vandens keliais iš Kauno į Karaliaučių ir Dancingą. Verslo centras „Kauno dokas“ siekia atkurti klestinčios verslo erdvės idėją. Šis tikslas užkoduotas verslo centro pavadinime ir pastato architektūroje.

„Vienas svarbiausių „Kauno doko“ tikslų buvo sukurti kai ką daugiau ir vertingiau nei dar vieną biurų pastatą. Norėjome išskirtinio, ryškaus, prasmingo ir šioje vietoje derančio architektūrinio sprendimo, kuris įsikomponuotų į judrios gatvės bei nuostabios upės rėminamą erdvę ir garbingai atlaikytų Kauno pilies kaimynystę. Iš pirmo žodžio radome bendrą kalbą su šviesaus atminimo architektu Algimantu Kanču, kuris ir projektavo verslo centrą“, – sako „Kauno doko“ statybos projekto direktorius Aidas Šuopis.

Idėją palaikė miesto valdžia

„Urban Inventors“ generalinis direktorius Lionginas Šepetys sako, jog plėtojant „Kauno doko“ viziją nuo pirmųjų žingsnių iki pat praktinių įgyvendinimo darbų buvo matoma daugiau galimybių nei iššūkių. „Sutvarkyti upės pakrantę, kokybiškai atgaivinti mažai žmonių matančią miesto teritoriją, sukurti dar vieną Kauno erdvę, kur norėtų grįžti, dirbti ir būti žmonės, galiausiai projektuoti pastatą sąlyginai neužimtoje erdvėje, kur pagrindine dominante ir partnere tapo nevaržoma upės tėkmė, ir kur nereikia spraustis tarp jau esančių ir dažnai istorinę vertę bei krūvį turinčių pastatų – tai buvo galimybės, kurias tik reikėjo jautriai ir kūrybiškai išnaudoti“ , – teigia L. Šepetys

Sulaukta palaikymo ir geranoriškumo iš visų, su kuriais teko diskutuoti apie būsimąjį projektą. Idėją sutvarkyti Neries krantą ir sukurti išraiškingą statinį Jonavos gatvėje labai palaikė miesto savivaldybės vadovai ir specialistai, gerų žodžių projektui negailėjo architektų bendruomenė, o ir miestiečiai noriai ir aktyviai dalyvavo su siūlymais kaip pavadinti naująjį verslo centrą Jonavos gatvėje.

Išskirtinės architektūros statinį sups natūrali gamta

Artimiausi laukiantys darbai – sėkmingai baigti teritorijos ir krantinės sutvarkymo darbus, o taip pat – antrasis „Kauno doko“ statybų etapas, kuris pridės dar 5 000 kv. metrų prie jau esamų 11 000. Jau pavasarį prie upės drieksis dviračių tako atšaka, įsikurs plūduriuojanti konferencijų salė, apsilankyti kvies architekto Kančo vardo skveras, kuris, tikime, taps dar viena jaukių viešų renginių ir miestiečių susibūrimo vieta.

Lauke prie upės, nuomininkų patogumui, bus įrengtos patogios lauko darbo vietos su sparčiu interneto ryšiu, galimybe dirbti kuriam laikui atsitraukus nuo savo darbo stalo. Atsipūsti galima bus ir susitikus kolegą stalo teniso partijai, ar pasimankštinti ant bėgimo takelio. Čia pat, parkingo aukšto lygyje, jau įrengtos patogios dviračių saugyklos, norintiems atminti į darbą dviračiais, bei persirengimo ir dušo patalpos.

Paskutinis ir apibendrinantis akcentas – laukinės lietuviškos pievos salos aplink pastatą. Apželdintos Lietuvos pievoms būdingais daugiamečiais augalais, geriausiai atrodys po poros metų, kai augalai suaugs ir suvešės, o praeinantys ir pravažiuojantys bei „Kauno doke“ dirbantys žmonės galės gėrėtis natūralia gamta supančia išskirtinės architektūros statinį.

Architektai dėlioja paskutinius akcentus

„Kančo studijos“ architektė Eglė Rutkauskaitė sako, kad nestandartinio projekto pastato architektūrai didžiausios įtakos turėjo jo vieta – upės pakrantė ir urbanistinis kontekstas.

Didžiausias įkvėpimo šaltinis – Kauno upių pakrančių istorija ir industrinė architektūra. Pastatas buvo padalintas į tris tūrius, kuriuos sujungia arkos. Didžioji dalis ploto yra skirta ofisų patalpos nuomai. Antrajame aukšte veiks bendros erdvės – kavinė ir konferencijų centras. Pastato tūris „pakabintas“ ant kolonų, taip atveriant vaizdą į upę, erdvėje po pastatu taip pat telpa parkingas. Projektas labiausiai išskirtinis savo vieta, nes bus sutvarkyta ir visuomenei prieinama Neries pakrantė, todėl tikimasi, kad jis prisidės prie Kauno upių atsigavimo.

„Šiuo metu dar dėliojame paskutinius akcentus, įrenginėjamas gerbūvis, bendrų erdvių interjeras, tad išvadas galėsime daryti, kai pastatas pilnai veiks, bet džiaugiamės, kad procesas buvo pakankamai sklandus. Didžiausias iššūkis – projekto tempas ir dinamika. Prie tokio mastelio objektų dirba daugybė žmonių, pradedant užsakovo ir architektų komandomis, baigiant įvairiais rangovais, todėl vienas svarbiausių dalykų yra sklandi komunikacija tarp proceso dalyvių. Džiaugiamės galėję prisidėti prie šio objekto įgyvendinimo svarbioje miestui vietoje“, – sako E. Rutkauskaitė.

Apšvietimas su unikalia profiline šviestuvų sistema

Pasak UAB „Šviesos technologijos“ komercijos direktoriaus Edgaro Gerdzevičiaus, svarbu išgirsti architektų bei užsakovų norus bei įžvelgti viziją. Dirbti su tokiais architektais, kaip „Kančo studija“ ir interjero dizaineriais „A2SM“ – vienas malonumas. Dirbant kartu su profesionalais galima atrasti unikalių sprendinių ir juos realizuoti.

„Projekte „Kauno dokas“ panaudojome mūsų atstovaujamų gamintojų Thorn, Zumtobel Lighting, Fagerhult, Philips sprendinius. Atliekant modeliavimą bei šviesotechninį vertinimą, parinkti sprendiniai, užtikrinantys geriausią darbinį apšvietimą, išryškinantys pastato architektūrą bei sukuriantys jaukią aplinką. Mašinų stovėjimo aikštelės apšvietimas sukuria levituojančio pastato įspūdį, paryškindamas ribą tarp paties pastato ir žemės“, – sako UAB „Šviesos technologijos“ komercijos direktorius Edgaras Gerdzevičius.

„Kauno dokas“, kaip ir daugelis šiuo metu realizuojamų aukštos kokybės projektų, yra „tailor-made“ ir pritaikytas užsakovo lūkesčiams bei architektų vizijai. Pasitelktieji sprendiniai yra priderinami prie pastato nuomininkų norų, išlaikant bendrą pastato koncepciją, randant tinkamiausius apšvietimo produktus. Pagrindiniam nuomininkų apšvietimui pasitelkta specialiai šiam projektui sukurto profilinio šviestuvo koncepcija – ypač aukšto efektyvumo Philips modulius apjungiantys liauno dizaino pakabinami šviestuvai.

Vieno nuomininko pageidavimu, buvo įgyvendintas sprendinys nenutrūkstama „gyvatėle“ apjuosiantis visas nuomojamos erdvės patalpas. Bendras nenutrūkstamos sistemos ilgis viršija 60 metrų. Konferencijų salės apšvietimas realizuotas su unikalia profiline šviestuvų sistema, užtikrinančia tiesioginę akcentinę šviesą bei netiesioginę atspindėtą sklaidytą šviesą. Sistema yra valdoma bei priderinama prie vykdomų renginių pobūdžio.

Teritorijos bei gerbūvio apšvietimas išskiriamas į dvi kryptis – pagal gatvę esantis apšvietimas yra ryškus bei traukiantis akį, o pagal upę jis – kontrastingesnis, jaukesnis bei kur kas dekoratyvesnis. Apšviečiami gėlynai, terasos bei pėsčiųjų takai, šviesą koncentruojant į akcentines zonas.
Visi projekte panaudoti sprendiniai yra su LED šaltiniais, aukšto efektyvumo bei ilgo tarnavimo laiko. Projektui suteikta 5 metų garantija, apimanti net ir šviesotechninių charakteristikų išlaikymo užtikrinimą.

Išskirtiniam objektui – patikimi inžineriniai sprendimai

„Kauno dokas“ – išskirtinis objektas, kuriam hidroizoliacinį stogo sprendimą pasiūlė korporacija TECHNONICOL, jau 25 metus kurianti patikimas bituminių stogo dangų sistemas. Objektui pasirinkta itin kokybiška „Premium“ klasės stogo danga „Technoelast“. Danga pasižymi ypatingomis eksploatacinėmis savybėmis bei ilgaamžiškumu. Tai užtikrina patikimą hidroizoliaciją viso eksploatacijai numatyto laikotarpio metu. Objektas – neeilinis, todėl ir stogo sprendimas buvo parinktas ypač aukštos kokybės. Parinkta stogo sistema – viena iš geriausių, egzistuojančių rinkoje.

Pastate įrengti trys Schindler panoraminiai liftai su energiją tausojančia diržinės pavaros technologija. Jame sumontuoti suomių gamintojo Oras bekontakčiai vandens maišytuvai, kurie veikia automatiškai, todėl garantuojama geresnė klientų rankų higiena ir vandens taupymas. Pastato ekspertizę atliko UAB „Ekspertika“ ekspertai. Techninę priežiūrą vykdė šios bendrovės specialistai Asta Mainonienė ir Vytautas Banionis.

Aukštus estetinius ir higieninius reikalavimus atitinkanti santechnika

„Laufen“ Baltijos šalių biuro vadovas Nerijus Bakšys džiaugiasi, kad šiam išskirtinės architektūros pastatui pasirinkta solidaus šveicarų gamintojo „Laufen“ santechninė įranga: unitazai, praustuvai, pisuarai. Šveicarai garsėja kaip itin patyrę savo srities ekspertai, kartu su garsiausiais pasaulio dizaineriais kuriantys ir gaminantys ypatingai funkcionalią, aukščiausius estetinius bei sanitarinius reikalavimus atitinkančią santechninę įrangą.

„Kauno dokui“ ir kitiems panašiems objektams, be įprastinių kokybės ir estetikos kriterijų, labai svarbūs ir tokie dalykai, kaip nesudėtingas ir patikimas montavimas, ilgaamžiškumas, atsparumas įvairiems išoriniams poveikiams, lengvas valymas, minimalios naudojimo ir priežiūros sąnaudos. Šiam projektui pasirinkti pakabinami unitazai „Laufen pro“ puikiai atitinka visus šiuos kriterijus. „Laufen“ patentuota „EasyFit“ tvirtinimo sistema pasižymi tuo, kad unitazų montavimas yra labai greitas ir paprastas, visi tvirtinimo elementai lieka paslėpti po keramika, o teisingai įrengtas unitazas atlaiko net 450 kg. apkrovą. Kokybiškam unitazo nuplovimui užtenka vos 3 – 4,5 litro vandens, tad jis prisideda prie pastato eksploatacinių sąnaudų mažinimo.

Šiems unitazams pasiūlyti naujo dizaino ploni dangčiai „Pro Slim“, kuriuos itin lengva numontuoti, kai norima nuvalyti unitazo paviršių dangčio tvirtinimo zonoje.

Tualetuose, pritaikytuose žmonėms su negalia, pirmąjį kartą buvo įrengti nauji „Laufen“ praustuvai „Pro Liberty“, kurie yra gana kompaktiški (60 × 55 cm) ir labai patogūs neįgaliojo vežimėlių naudotojams, nes praustuvo šoninių sienelių apačioje yra specialios įrantos, kurios padeda prisitraukti arčiau praustuvo net jei šalia nėra įrengtų turėklų.

Įrengta ekologiška šildymo ir šaldymo sistema

UAB „Industek“ generalinis direktorius Vaidas Ragaišis džiaugiasi, kad dar vienas pastatas Lietuvoje, ir sparčiai besikeičiančiame ir augančiame Kaune, turės naują ir patikimą gamintojo DAIKIN įrangą, kuri padės taupyti energetinius resursus, puikiai tarnaus ilgus metus ir užtikrins maksimalų komfortą jame dirbantiems žmonėms.

Bendrovė „Industek“ yra oficialus gamintojo DAIKIN atstovas Lietuvoje. Esminis jos darbas buvo ir yra teikti klientams techninę pagalbą, profesionalias konsultacijas projektuojant šaldymo bei šildymo sistemas tokiuose pastatuose kaip „Kauno dokas“. „Būtent tokia ir yra mūsų, kaip rinkos lyderių ir profesionalų, užduotis – padėti ir teisingai patarti, suteikti tinkamas ir teisingas konsultacijos visuose, kiekvieno projekto, ne išimtis ir šio, įgyvendinamo bei realizavimo etapuose. Juk įgyvendinant kiekvieną projektą yra labai svarbios visos projekto stadijos: teisingų techninių sprendinių suradimas ir projekto padarymas, profesionalios konsultacijos, savalaikis įrangos teikimas bei garantijų suteikimas“, – sako V. Ragaišis.

„Kauno doke“ vėsinimo sistemoje buvo pasirinktas DAIKIN vandeninės šalčio mašinos („čileriai“), kurios užtikrina patalpose norimą pasiekti temperatūrą, jos kontrolę ir aukštą komforto lygį visais metų laikais. Vandeninės šalčio mašinos yra sukurtos ir pagamintos pasaulinio šaldymo ir šildymo įrangos gamintojo DAIKIN (Japonija), kuris jau daugiau nei 60 metų atlieka klimato kontrolės įrenginių tyrimus ir kuria inovacijas, todėl žino, kad idealiam klimatui reikia daugiau nei šildymo ir vėsinimo. „Manome, kad labai svarbu sukurti klimatą, atitinkantį kiekvieno gyvenimo būdą ir stilių. Taip pat svarbi aukšta kokybė – tam, kad būtų galima mėgautis pasitikėjimu, kurį suteikia patikimi įrenginiai. Reikšmingas ir įrangos energetinis efektyvumas – klientai nori ir jiems yra labai svarbios garantijos, kad su mūsų ekologiškais įrenginiais jie galės sumažinti energijos sąnaudas“, – pasakoja V. Ragaišis ir įvardina, jog DAIKIN įranga ne tik padeda taupyti klientų energetinius resursus, bet ir saugo mūsų planetą nuo pasaulinio atšilimo.

Pasak „Industek“ generalinio direktoriaus, esminis etapas realizuojant tokius projektus yra kliento poreikių išsiaiškinimas, taip pat būtina parinkti tinkamą ir kokybišką įrangą, atitinkančią visus techninius ir komforto reikalavimus ir, svarbiausia, kliento lūkesčius. Taip pat ne mažiau svarbu yra tai, kad įranga atitiktų visus techninius parametrus ir būtų pritaikyta dirbti Lietuvos klimato sąlygomis. Pagrindinis „Industek“ iššūkis šiame ir panašiuose objektuose buvo įtinkinti užsakovą, kad jam reikalinga kokybė, ekonomija per visą įrangos ar pastato eksploatacinį laikotarpį, o ne kaina.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų