Paryžiaus meras atsisakė planų dėl naujų pastatų statybos Eifelio bokšto papėdėje po kelis mėnesius trukusių aplinkosaugininkų protestų ir beveik 150 tūkst. žmonių pasirašius to reikalaujančią peticiją.
Buvo planuota iškirsti apie 20 brandžių medžių ir pastatyti keturis naujus pastatus, kuriuose ketinta suteikti patalpas kavinei, parduotuvėms, tualetams ir bagažo saugyklai.
„Skelbiu, kad visiškai atšaukiame bet kokį statybų projektą bokšto papėdėje, bet kraštovaizdis bus atnaujintas“, – leidiniui „Journal du Dimanche“ pranešė mero pavaduotojas Emmanuelis Gregoire’as (Emaniuelis Greguar).
Sprendimas gelbėti medžius buvo priimtas gegužę po vietos gyventojų protestų ir prieštaravimų.
Kraštovaizdžio sutvarkymas yra dalis daug didesnio plano pertvarkyti erdvę aplink garsųjį turistų traukos objektą, kurioje bus įrengti keliai ir viešosios erdvės, apsodintos žole ir krūmais.
„Nepasiduodame spaudimui, bet norėtume, kad projekto neužgožtų ginčai. Tarkime, pašaliname dalį trinties“, – tęsė E. Gregoire.
Aplink bokštą esanti 54 hektarų teritorija, kurią šiuo metu kerta keli keliai, daugiausia bus atiduota pėstiesiems ir „nedidelio poveikio transportui“, pavyzdžiui, autobusų ir dviračių takams.
Miesto savivaldybė siekia nuveikti kuo daugiau iki 2024 metų Paryžiaus olimpinių žaidynių pradžios.
Apskaičiuota, kad vasaros sezono metu Eifelio bokšto prieigose kasdien aplanko apie 150 tūkst. žmonių, įskaitant 20–tūkst. tų, kurie pakyla į patį bokštą.
Iš viso kasmet bokšte apsilanko 7 mln. žmonių.
Kampanijos dalyviai džiaugėsi, kad buvo atsisakyta naujų pastatų statybos planų ir išgelbėti medžiai.
„Kol kas esame patenkinti, bet išliekame budrūs“, – teigė Thomas Brailas iš Nacionalinės medžių stebėsenos grupės (GNSA), dalyvavusios kampaniją surengusių grupių koalicijoje.
Šaltinis: BNS