Druskininkų savivaldybė projekte dalyvauja su trimis unikaliomis teritorijomis. Viena jų – istorinis miesto „Saulės takas“, įsikūręs pietrytinėje, miškingoje kurorto dalyje tarp tvenkinių ir upės.
„Saulės tako“ atnaujinimo imasi architektės ir statybų inžinierės komanda „Créatur“, išsikėlusi iššūkį projektuoti rekreacijos ir sveikinimo objektą ir panaudoti dar nebandytas projektavimo ir dizaino priemones / programas.
Druskininkų savivaldybė siekia atnaujintos buvusio „Saulės tako“ teritorijos suplanavimo bei architektūrinių pasiūlymų vizijos, kurioje būtų numatyti sprendiniai, išplečiantys teritorijos rekreacines galimybes, išlaikant gamtos, kraštovaizdžio natūralumą.
Šią teritoriją pasirinkusią „Créatur“ komandą sudaro Evelina Piatina – specialistė statybų inžinierė, turinti magistro laipsnį, šiuo metu einanti CAD vadovės pareigas Enfield savivaldybėje Londone, ir Elena Juškienė, kvalifikuota architektė, kurianti laikui nepavaldų dizainą architektūros, interjero ir kraštovaizdžio srityse.
„Créatur“ šią Druskininkų savivaldybės teritoriją pasirinko dėl jos kraštovaizdžio ir gamtos unikalumo bei įvairių rekreacinių veiklų vystymo potencialo. E. Piatina ir E. Juškienė sieks sudominti žmones gydymo oru, judesiu ir saule metodika siūlydamos modernius ir aktualius sprendimus, sukurs jungtis, integruojančias „Saulės taką“ į darnų Druskininkų miesto plėtojimą.
Pasak E. Piatinos ir E. Juškienės, žmogaus integracija ir sąveika su gamta šiuo metu yra viena opiausių problemų Lietuvos miestų planavime.
„Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vis dažniau žmogaus veikla išstumia gamtą iš bendro miesto karkaso. Kalbant apie mažesnius miestus, daugumoje yra kultūrinio gyvenimo plėtros stygius, neišvystyta rekreacinė ir inžinerinė infrastruktūra“, – sako projekto „Išmanusis miestas 9“ dalyvės.
Jos įsitikinusios, kad situacija pagerėtų, jeigu būtų tinkamai įvertintas architektūros, inžinerijos, rekreacinės ir mažosios architektūros elementų specifiškumas ir pritaikymas atsižvelgiant į regionų urbanistinį autentiškumą, medžiagų tvarumą, laikui nepavaldų dizainą.
„Miestai, norėdami kurti darnius ir žmonėms palankius miestus, turėtų glaudžiai sąveikauti su gyventojais ir atsižvelgti į visuomenės poreikius, atlikti apklausas. Mokytis iš kitų šalių sėkmingų patirčių, projektuojant įvertinti ne tik šios dienos aktualijas, bet ir numatyti ateities tendencijas bei galimas problematikas“, – teigia „Créatur“ komandos narės.
Komandos narių darbų pavyzdžiai: