Į dalyvavimą projekte „Išmanusis miestas 9“ Anykščių savivaldybė žiūri kaip į didžiulę paskatą nuolat judėti į priekį, siekti užsibrėžtų tikslų, matyti ir jausti pasaulio tendencijų pulsą.
Daug dėmesio skiriama bendruomeniškumui, solidarumui, orientuotam į kompetencijų konkurenciją ir naudą visai bendruomenei. Prie šio tikslo ketina prisidėti architektė Eglė Volungevičiūtė.
Anykščiai – išskirtinė Lietuvos kultūros vietovė, kurioje per du šimtmečius koncentravosi unikalūs gamtos, istorijos, kultūros ir meno ženklai. Taip šie gamtos ženklai tapo ir kultūros simboliais, o unikalūs Anykštijos gamtovaizdžiai – Lietuvos kultūros sielovaizdžiais.
Šiemet Anykščiams nestinga entuziazmo tikslingai eiti XXI amžiaus miesto kurorto statuso link. Savivaldybė įsitikinusi, kad projekto metu sugeneruotos idėjos būtų įgyvendintos.
Projekto dalyvė ketina siūlyti projektą miesto parko atnaujinimui, ši miesto dalis jai gerai pažįstama.
Pagrindinis miesto strateginis tikslas, prie kurio norėčiau prisidėti ir aš, – tapti vienu iš pagrindinių Lietuvos kurortų. Pasirinkta teritorija atrodė asmeniškai pažįstama ir įdomiausia, – teigia E. Volungevičiūtė.
Architektė daug dėmesio bendros aplinkos, nuoseklios architektūros ir tvarios estetikos puoselėjimui. Ketinama atnaujinti mažosios architektūros formas suoliukus, turėtų būti papildoma kitais reikalingais rakandais. Taip pat numatyti apželdinimo sprendimai: esama augalija papildyta naujais želdiniais.
Didžiausi projekto dalyvės keliami lūkesčiai suplanuoti teritoriją ir pritaikyti ją visuomenės poreikiams, pritaikant šiuolaikinės technikos galimybes.
E. Volungevičiūtė pastebi, kad Lietuvos miestų planavime dažnai neatsižvelgiama į susiklosčiusią istorinę aplinką ir gamtinės aplinkos ypatumus. Privačių ir visuomeninių interesų nesuderinimas priveda prie konflikto.
Pasak jos, į projektavimo procesą reikia įtraukti miesto bendruomenę, kad projektas atitiktų visuomenės poreikius. Vienas iš analogų – Bernardinų sodą Vilniuje, kuris yra sėkmingai atnaujintas ir pamėgtas vilniečių.