Turnė po namus su žvaigždutėmis


 

Tarkime, toks viešbutis kaip „Kempinski“ jau pats Lietuvai prideda kokybės ženklą. Jis priklauso itin prabangių viešbučių grupei, kuri investuoja tikrai ne kiekvienoje šalyje ir ne kiekviename mieste. Tai, kad toks viešbutis atidarytas Vilniuje, reiškia mūsų pripažinimą ir įvertinimą. Na, o ir Palangoje esantį viešbutį „Palanga SPA“ galima lyginti su geriausiais Europos viešbučiais. Investuoja į kokybę ir kiti viešbučiai, pavyzdžiui, „Ramada Hotel & Suites Vilnius“. Jie iš tikrųjų yra prabangūs ir atitinka net ir reikliausio svečio reikalavimus, be to, gali pasigirti lojaliais klientais, kaip kad prabangus sostinės senamiesčio viešbutis „Narutis“.

Jaukūs kambariai, skanus maistas, besišypsantis personalas – visa tai kuria svetingos šalies įspūdį. Tačiau, kai atostogoms, poilsiui ar trumpai nakvynei renkamės viešbutį, pasirinkimą dažnai lemia ne tik patogi vieta, priimtina kaina, aptarnavimo kokybė, bet ir komfortas bei praktiškumas. Įrengiant apgyvendinimo patalpas, šios paslaugos teikėjams kyla nemažai iššūkių, nes būtina suderinti estetiką ir praktiškumą, dizainą ir funkcionalumą. Vis dėlto, remiantis specialistų rekomendacijomis, galima visa tai suderinti ir patenkinti išrankiausių klientų poreikius, nustebinti kolegas ar net tapti etalonu. „Juk viešbučiai žvaigždutes gauna ne už įrengimą ar interjero originalumą, bet už siūlomų paslaugų spektrą bei jų kokybę, o viešbučių statybos ir įrengimo standartai reglamentuojami pagal visuomeninių pastatų reikalavimus“, – sako architektas Gintautas Natkevičius. Tad pasidairykime po penkis vienus gražiausių mūsų viešbučių ir susipažinkime su specialistais ir įmonėmis, padedančiais tokiems viešbučiams įgyti populiarumą, prestižą ir žvaigždutes. 

 

„Narutis Hotel“

Poilsis su istorijos aura

Seniausias Vilniuje ir vienas seniausių Rytų Europoje Viešbutis „Narutis“ yra pagrindinėje Vilniaus senamiesčio gatvėje, jungiančioje Rotušės ir Katedros aikštes. viešbutis pirmą kartą paminėtas 1581 m. Kelne išleistame „Pasaulio miestų albume“, kuriame siūlomas kaip nakvynės vieta keliautojams. 

Tai vienos šeimos valdomas viešbutis, įsikūręs Vilniaus Pilies gatvėje XV–XVI a. pastatuose, anksčiau vadintuose rūmais. Šie namai skirtingais laikotarpiais priklausė įvairioms Lietuvos didikų dinastijoms. Viešbučio pastatai – valstybės saugomi architektūros paminklai – stovi UNESCO pasaulio paveldo objekto, Vilniaus senamiesčio, širdyje. 

Pilies gatvės namas, kuriame įsikūręs viešbutis „Narutis“, – gotikos, klasicizmo ir istorizmo laikotarpius menantis pastatas. XVI a. tai buvo šonu į gatvę stovėjęs dviejų aukštų gotikinis namas. Jį negailestingai niokojo karai bei gaisrai, keitėsi savininkai. XVIII a. buvo pristatytas pietinis korpusas su ūkinėmis patalpomis, rektoriaus butu ir sale – vadinamuoju refektoriumu. Patalpas puošė polichrominė tapyba, stiuko lipdiniai, puošnūs židiniai. Prancūzų kilmės profesorius Jeanas Emmanuelis Gilibert’as kieme 1782 m. įkūrė botanikos sodą ir pirmąją universiteto oranžeriją. XIX a. pab. namas priklausė A. Naruševičiui. Čia veikė restoranas, knygynas, parduotuvė. XX a. pradž. pristatytas ketvirtas aukštas, 1918 m. įrengtas viešbutis „Versal“. Po Antrojo pasaulinio karo pasikeitė viešbučio pavadinimas – jis tapo „Naručiu“. 1967 m. namas vėl buvo rekonstruotas ir pagal architektės E. Urbonienės projektą iš dalies restauruotas, atidengiant gotikinius elementus ir labiau pritaikant statinį viešbučiui. Naują veidą pastatas įgijo po 1997 m. atliktos rekonstrukcijos, pagal architekto G. Klimavičiaus projektą. Jos metu uždaras vidaus kiemas buvo uždengtas stiklo stogu, jame įrengtas liftas, įveista žalumynų. Viduje atidengtos kai kurios išlikusios freskos, sutvarkyti gotikiniai rūsiai, juose įsikūrė viešbučio restoranas. Siekiant aukštesnės viešbučio kategorijos, dalyje rūsių buvo įrengtas prabangus SPA centras: baseinas, vonios, pirtys. Buvusios „Kristupo“ kavinės patalpose atidarytas viešbučio restoranas, kurio salei istorinės stilistikos baldai pagaminti Prancūzijoje. Rekonstrukcija ir įspūdingi interjero atnaujinimo darbai įgyvendinti ir
2014 m. pradžioje. Svečių komfortui kambariai tapo erdvesni, voniose apdailai panaudotas marmuras.


 

„IDW Esperanza Resort“

Ramybės butikas gamtoje

Išskirtinių viešbučių tinklui „Small Luxury Hotels of the World“ priklausantis elegantiškas butiko stiliaus viešbutis „IDW Esperanza Resort“ su pritrenkiančio grožio gamta susilieja Trakų rajone, Aukštadvario regioniniame parke. Penkiomis žvaigždutėmis plius įvertintas, tarptautinio kelionių portalo „TripAdvisor“ keliautojų vienu iš geriausių viešbučių Lietuvoje pripažintas, jis svetingai atveria duris ir ypatingų atostogų ieškantiems, ir prabangios ramybės išsiilgusiems, ir svarbiems darbo susitikimams nusiteikusiems svečiams. Kvepiančios miško tylos apglėbta, tyvuliuojančių Ungurio ežero vandenų išglostyta, išmanių meistrų rankomis iš Kanados kedrų rąstų pastatyta, elegantiškai išpuošta rezidencija – gamtoje paslėpta brangenybė, kurią su meile ir rūpesčiu saugo čia dirbantys žmonės. Viešbučiui suteiktas „Guest Service Gold“ statusas neleidžia abejoti jų atsidavimu.

Trys rezidencijos restoranai svečiams siūlo gurmaniškų patiekalų, kuriuos gamina pasaulyje pripažintas virtuvės šefas Mickey Bhoite’as, o produktai į restoranų virtuves atkeliauja iš ekologinių ūkių ir ekologinio daržo, įkurdinto šalia Ungurio ežero.

Visą parą saugos tarnybų prižiūrima rezidencijos teritorija yra vieta, kur ramybė nebus trikdoma. Įsimylėti šią vietą nepaprastai lengva!

 

 

„Ramada Hotel & Suites Vilnius“

Prabangiai elegantiška klasika

Istoriniuose dokumentuose pastatas minimas jau nuo 1579 metų. Tada jis buvo naudojamas komerciniais tikslais: pirmuosiuose aukštuose – smuklė, ledainė, pirklių krautuvės, rūsyje – alaus darykla; antras aukštas buvo arba išnuomojamas atvykstantiems tribunolo deputatams, arba naudojamas kaip pensionas. Vieni iš pastato šeimininkų buvo ir Vilniaus burmistras M. Kličevskis, ir karališkasis sekretorius B. Omelianovičius, ir Livonijos kanauninkas K. Vilčinskis. Po Antrojo pasaulinio karo namas buvo pertvarkytas į gyvenamuosius butus. Panaikinti įėjimai į pastatą iš gatvės pusės, fasade užmūrytos durys ir vitrinos, palikti tik langai, įkurtas 21 butas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Olego Vasino ir Romualdo Jackevičiaus pastangomis buvo atnaujinta istorinė pastato paskirtis – tarnauti svetingumui, įrengti 55 kambariai. Viešbučio rekonstrukcijos projekto autorius – legendinis Lietuvos architektas Algimantas Nasvytis.

Pastato vidaus dizaino stilius – Art Nouveau, todėl ne be reikalo šis objektas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Sudarytos sąlygos atitinka erdvaus ir prabangaus viešbučio apgyvendinimo reikalavimus. Vidaus interjeras sukuria aukšto lygio komfortą ir eleganciją, skiriamas visapusis dėmesys kokybei ir atskiroms detalėms: šilkiniai sienų apmušalai, belgiškų gobelenų dekoras, vonios kambariai, puošti marmuru, porceliano indai ir krištolo taurės… „Premium“ klasės restorano „Imperial“ erdves, kurtas pagal Amerikos dizainerių sumanymus, įgyvendino Italijos baldų meistrai. Gintaro spalvos krištoliniai sietynai, mados namų „Versace“ indai bei krištolo taurės tenkina didžiausius norus.

Viešbučio viešosiose erdvėse eksponuojamos „Vilniaus albumo“ litografijos, kurių išleidimą mecenavo K. Vilčinskio, buvusio pastato šeimininko XVIII a., šeima. „Vilniaus albumas“ – tai serija albumų, skirtų Vilniui: miesto ir apylinkių vaizdams, žymioms vietoms ir kultūros paminklams, atskiriems statiniams, istorijos ir kultūros veikėjų portretams. Albumai spausdinti Paryžiuje šešiais leidimais, skirtinga apimtimi ir formatu. Viešbutis taip pat pritaikytas ir neįgaliesiems, ir alergiškiems žmonėms. Visuose svečių apartamentuose įdiegta oro temperatūros reguliavimo sistema, interneto bevielis ryšys ir palydovinė televizija.

 

  

„Kempinski Hotel Cathedral Square“

Individualumas, savitas charakteris ir daugiau kaip 5 žvaigždutės

Šis viešbutis įsikūręs visiškai restauruotame 100 metų senumo Vilniaus senamiesčio pastate, greta Katedros aikštės, priešais Gedimino pilies bokštą. Įžengus į viešbutį, pasitinka jauki, šilta atmosfera ir subtili prabanga: dviaukščiai sietynai, balti toršerai ir stalinės lempos, auksiniai kvadratai lubose, marmurinės grindys, minkšti foteliai ir kušetės, baltų orchidėjų oazė, šešios baltos kolonos ir arkos formos langai.

Visame interjere dominuoja „Kempinski“ viešbučiams būdingas braižas – klasikinis stilius, šiltas koloritas: balta, ruda, rusva, švelniai oranžinė, auksinė ir violetinė spalvos.

Pirmame aukšte įsikūręs baras, restoranas, SPA ir konferencijų centrai. Kituose keturiuose aukštuose yra penkių kategorijų kambariai: standartiniai, „De Luxe“, apartamentai, „Grand“ apartamentai ir prezidentinis numeris (apie 200 m2, atitinka amerikietiškus standartus). „Grand“ apartamentai yra dveji. Jie – daugiau nei 70 m2 pločio, su svetaine, miegamuoju, dideliu vonios kambariu ir atskiru kambarėliu, kurį vieni vadina darbo kambariu, kiti – grimo. Kiekviename iš pastelinėmis spalvomis apipavidalintų bei medžio masyvo baldais apstatytų numerių, pro kurių langus matomas miestas, sumontuota subtili apšvietimo sistema, veikia palydovinė televizija, įrengtas marmuru puoštas vonios kambarys. Iš visų kambarių, išskyrus standartinius, atsiveria Katedros aikštės panorama.

„Kempinski Hotel Cathedral Square“ yra šalia judrios gatvės, tačiau jame įrengta gera garso izoliacija. Viešbutyje yra uždaras baseinas, atliekamos įvairios kūno priežiūros procedūros. Atsipalaiduoti galėsite apsilankę sūkurinėje vonioje, saunoje ir turkiškoje pirtyje.

„Pastatas – labai simbolinis, ypatingas ir unikalus. Nepamirškite, kad pasaulyje yra tik 76 „Kempinski“ viešbučiai. Taigi nesame didžiausias viešbučių tinklas. Mes žinomi dėl unikalumo, neturime amerikietiškos koncepcijos, kur visi viešbučiai atrodo vienodai. Ieškome individualaus ir savito charakterio, taigi šis viešbutis buvo tai, ko mums reikėjo“, – 2012 m. viešbučio atidarymo metu yra sakęs „Kempinski Hotels“ Vidurio Europos viceprezidentas Marcusas van der Walas. 

2013 m. viešbutis „Kempinski Hotel Cathedral Square“ tapo vienu iš dešimties geriausių naujų pasaulio ir Europos viešbučių.


 

„Palanga SPA“

Kitos realybės jausmas

Jeigu jus vilioja estetika, norite pasinerti į komfortą ir SPA malonumus, viešbutis „Palanga SPA Design“ – kaip tik jums. Čia kiekviename žingsnyje jus sups garsių dizainerių kurtas interjeras ir natūralių medžiagų harmonija. O SPA malonumų įvairovė ir procedūrų atlikimo profesionalumas daro įspūdį net išrankiausiems poilsiautojams.

Viešbutis įsikūręs itin patogioje vietoje. Iš vienos pusės – vos 50 m nuo jūros kranto pušų apsuptyje ramioje Birutės alėjoje, iš kitos – 200 m nuo šurmuliuojančios J. Basanavičiaus promenados, kuri nuo pat pavasario iki gilaus rudens visada pilna poilsiautojų ir pramogų.

Norime jus maloniai nustebinti. „Palanga SPA Design“ – tai vienintelis pasaulyje viešbutis, kurio grindys yra pasvirusios 7 laipsnių kampu. Pasak mūsų klientų, toks architekto Donato Rakausko sprendimas suteikia svečiams neįprastą „kitos realybės“ jausmą.

Viešbučio lauko, vestibiulio ir SPA baldai kurti garsių Italijos meistrų: dizainerės Paolos Lenti ir bendrovės „Baxter“. Išskirtiniai „Palanga SPA Design“ vestibiulio akcentai – tai italų įmonės „Catellani & Smith“ šviestuvai. Atkreipkite dėmesį ir į meniškus laiptų turėklus – jie išpuošti vario gėlėmis, sukurtomis Lietuvos kalvių menininkų.

Visame viešbutyje naudotos tik natūralios aukščiausios kokybės medžiagos: graikiškas marmuras, norvegiškas kvarcitas, alyvmedžių ir kedrų mediena, autentiški persiški kilimai, daug varinių interjero detalių. Kambariuose – tik natūralios vilnos kilimai.

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų