Daugiabučių renovaciją skatins Kauno būsto modernizavimo agentūra


Spartesnio daugiaaukščių namų atnaujinimo siekiantis Kaunas imasi iniciatyvos – dar šiais metais veiklą pradės ir visą reikalingą informaciją gyventojams suteiks Kauno būsto modernizavimo agentūra.

Biudžetinės įstaigos steigimui antradienį vieningai pritarė pirmą kartą šiemet posėdžiavusi savivaldybės taryba. Pagrindinis naujai kuriamos organizacijos tikslas – greitesnių ir efektyvesnių renovacijos procesų skatinimas bei koordinavimas mieste.

„Lietuva ilgalaikėje strategijoje išsikėlė tikslą iki 2050 metų į renovacijos procesą įtraukti bent 75 proc. visų šalyje esančių daugiabučių. Turimi skaičiai rodo, kad be papildomų pajėgų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus bus išties sudėtinga.

Per šiuos metus planuojame suformuoti agentūros komandą, iškelti jai konkrečius siektinus tikslus ir pradėti darbus. Tikimės, kad per ateinančius kelerius metus situacija mieste ženkliai pagerės“, – viliasi Kauno savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis.

Iki 2022 metų mieste modernizuota 6 proc. visų daugiabučių gyvenamųjų namų. Pasak R. Endrikio, tokia situacija susiklostė dėl nepakankamo gyventojų informavimo apie renovacijos naudą.

„Kauno būsto modernizavimo agentūra aktyviai įsitrauks į gyventojų švietimą renovacijos klausimais, inicijuodama gyventojų susirinkimus bei prisiimdama atsakomybę už visus renovacijos procesus nuo apklausų iki renovacijos darbų organizavimo.

Daugiabučių namų modernizavimo procesus sujungus su kiemų tvarkymo ir infrastruktūros skatinimo mechanizmais ne tik padidėtų gyvenamųjų namų modernizavimo tempai, bet ir būtų pagerinta žmonių gyvenimo kokybė, bendras estetinis vaizdas mieste. Tuo pačiu Kaunas svariau prisidėtų prie ilgalaikės renovacijos strategijos įgyvendinimo Lietuvoje“, – sakė R. Endrikis.

Nuo 2018 metų gyventojai, renovuojantys savo daugiabučius namus, gali tikėtis didesnės savivaldybės paramos dalies dalyvaujant programoje „Svajonių kiemas“. Ši suteikia galimybę ne tik įsirengti automobilių stovėjimo ar vaikų žaidimo aikšteles, bet ir apšvietimą, lietaus nuotekų sistemas ar net dviračių stogines.

Kaune iš viso esama apie 4800 daugiabučių, kuriuose gyvena maždaug 70 proc. visų miesto gyventojų. Dauguma pastatų yra penkių ir devynių aukštų, dominuoja plytų mūro bei gelžbetonio plokščių konstrukcijų namai. Daugiausia jų statyti 1955–1993 metais.

Iki šiol mieste atnaujinta apie 250 daugiabučių namų, kuriuose pritaikytas visas energiją taupančių priemonių komplektas ir pasiekti aukšti energijos taupymo rodikliai.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų