Honkongo vyriausybė įgyvendins grandiozinį infrastruktūros projektą už beveik 70 mlrd. eurų


Honkongo vyriausybė planuoja investuoti 69,54 mlrd. eurų ( 60 mlrd. svarų sterlingų) į naują infrastruktūros projektą – dirbtinės salos statybas. Tikimasi, kad dirbtinė sala šalia specialaus Kinijos administracinio regiono krantų bent dalinai išspręs žemės trūkumo problemą.

„1000 hektarų regeneruotos žemės, esančios netoli Lantau salos, būtų pakankamai vietos 260 000 namų statyboms“, – sakė Honkongo vyriausybės pareigūnai. Tai būtų didžiausia dirbtinė sala pasaulyje. Taip pat tai būtų didžiausias iki šiol sukurtas miesto infrastruktūros projektas pasaulyje, net jeigu vertinsime ir šiuo metu Jungtiniuose Arabų Emyratuose statomą visą miestą.

Žemė – būstams

Honkongo vystymosi sekretorius – urbanistas Michaelas Wongas kalbėdamas su CNN teigė, kad šis planas yra bandymas išspręsti miesto „rimtą žemės trūkumo problemą“, kuri pamažu tampa tiesiog katastrofa.

Vyriausybė planuoja 70 proc. dirbtinės salos namų paskirti viešaisiais būstais. Tačiau ne visi Honkongo gyventojai į šiuos planus reaguoja teigiamai, o kelios grupės jua surengė protesto akcijas dėl milžiniško infrastruktūros projekto finansavimo ir poveikio aplinkai.

Nuotrauka yra Typhoonchaser

Didžiausia dirbtinė sala pasaulyje

Protestus prieš vystymosi išlaidas inicijavo nepelno siekiančios organizacijos „Save Lantau Alliance“ vadovas, kuris parašė atvirą laišką Honkongo vyriausybės atstovui Carrie Lamui, pavadindamas projektą „baltu drambliu“ ir reikalaudamas jį nedelsiant atšaukti.

Ši nauja sala bus beveik dvigubai didesnė už Dubajaus 560 hektarų „Palm Jumeirah“ teritoriją. Kainuotų ji beveik šešis kartus daugiau, nei „Palm“, kuri atsiėjo 12 mlrd. eurų.

„Palm Jumeirah“ – tai dirbtinis salynas, sukurtas naudojant žemę. Tai mažiausia, bet labiausiai išsivysčiusi iš trijų originalių salų, kurios sudaro Dubajaus „Palmių” salas, kitos dvi – „Palm Jebel Ali” ir „Palm Deira”.

„Palm“ sukūrė vyriausybės statybų bendrovė „Nakheel“. Saloje sukurti gyvenamųjų namų kompleksai ir keli dideli Dubajaus lankytini objektai. Pirmieji „Palm Jumeirah” gyvenamieji namai buvo perduoti 2006 m. O iki 2007 m. kvartalas tapo didžiausia dirbtine sala pasaulyje ir tokia yra iki dabar (ar bent jau bus iki kol Honkongo vyriausybė neįgyvendins salos projekto). Prieš dešimtmetį tai buvo lyg stebuklas, kuriuo žavėjose lankytojai ir gyventojai. Stebuklas suteikęs visuotinį saugumo ir žavėjimosi pokyčiais jausmą. Visiškai kitaip sutinkamas projektas Honkonge.

Kai kurie gyventojai šiame megapolyje baiminasi dėl miesto struktūrinio vientisumo. Vyriausybė atmetė ir tuos nuogąstavimus, kad šis projektas gerokai apkarpys kitų numatomų statybų projektų biudžetus ir gerokai sumažins dabar 11 mlrd. svarų sterlingų (12,75 mlrd. eurų) siekiantį Honkongo rezervą. Vyriausybė tikina, kad pinigus grąžins gavę įplaukų už žemės pardavimus.

Aktyvistai kritikuoja dėl poveikio aplinkai

Gamtos apsaugos aktyvistai taip pat priešinasi statybų projektui, įspėjant, kad dirbtinė sala pakenktų retiems, nykstantiems rožiniams delfinams, plaukiojantiems Lantau vandenyse.

Protesto metu, kuris įvyko, kai planas pirmą kartą buvo paskelbtas 2018 metais spalio mėn., „Greenpeace Hong Kong“ paragino vyriausybę plėtoti apleistas teritorijas ir taip išspręsti būsto krizę.

Vyriausybės pareigūnai pažadėjo, kad į biudžetą įtrauktas gamtos išsaugojimo fondas, kuris siekia 96 mln. svarų sterlingų (111,27 mln. eurų). Tačiau nedetalizavo kokių priemonių bus imtasi.

Nuotrauka yra Wylkie Chan

Deja, aktyvistai primena, kad vietos jūrų gyvūnijai jau buvo padaryta žala, statant 55 kilometrų Honkongo-Žuhajo-Makao tiltą, jungiantį Honkongą su Makao. Statinys sudarytas iš dirbtinių salų, požeminio tunelio.

Patvirtintas dirbtinės salos projektas turėtų būti įgyvendinamas per artimiausią penkmetį. Vyriausybė planuoja šiuo projektu nesustoti ir kurti dar vieną salą. 700 hektarų ploto dirbtinė sala iškils prie Lantau rajono. Vis dėlto, antrojo projekto sąmata dar nėra paskelbta. Aišku tik tiek, kad sala bus didesnė už Honkongo tarptautinį oro uostą.

„Base64“ pagrindinė nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų