Išmanusis miestas 8: Rokas Šimbrotas


Konkursas „Išmanusis miestas 8“ įgauna vis didesnį pagreitį ir pradeda konkurso dalyvių pristatymo ciklą. Kiekviena komanda papasakojo, kas jas įkvepia, kaip įsivaizduoja ateities miestus. Septintasis – Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas Rokas Šimbrotas, pasirinkęs Pakruojo miesto sporto bazės atnaujinimą ir plėtrą.

– Koks bus ateities miestas? Ar šiandien tai įmanoma tvirtai konkretizuoti?

– Nemanau, kad įmanoma tvirtai atsakyti, kaip miestai atrodys ateityje. Šiandieną didžiausias polinkis akivaizdžiai matomas išteklių tausojimo ir žalios architektūros, kitaip tariant, klimato ir gamtos išsaugojimo kryptyse. Taip pat didėja priklausomybė nuo automatizacijos ir išmaniųjų technologijų kasdieniame gyvenime. Galima tikėtis, kad ir pastatai, ir infrastruktūra taps pasyvesni, „draugiškesni“ aplinkai, o ir pats gyvenimo tempas galbūt sulėtės, nors realybė tikriausiai bus kiek pilkesnė.

– Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniu? Ko iki „išmanumo“ trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

– Manau, kad miesto išmanumą kuria pagrindiniai jo veikėjai – žmonės, jų gyvenimas, veikla. Pakruojo mieste gyventojų skaičius pamažu krinta nuo 2000 metų. Jaunesni gyventojai išsikelia į didmiesčius, nes ten jie mato daugiau perspektyvų, veiklos, tad manau, kad jos – veiklos – labiausiai ir trūksta.

– Kas Jus įkvepia kurti? Kaip, kada ir kur kyla originaliausios Jūsų mintys?

– Tikrai kūrybai įkvėpimo paprastai neturiu. Ji randasi impulsyviai, netikėtai, neplanuotai ir gana retai. Dažniausiai tai tėra procesas.

– Ar turite savo srities autoritetą, artimą stilių ar kryptį? Į ką lygiuojatės kurdami?

– Autoriteto neturiu, taip pat kaip ir stiliaus ar krypties. Stengiuosi juos atrasti proceso metu. Jie turėtų priklausyti nuo pačios objekto vietos ir konteksto.

– Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

– Pasirinkta Kruojos upės teritorija natūraliai padalyta į dvi atskiras dalis. Mane sudomino galimybė jas sujungti, stengiantis neužgožti upės, ir kartu šią jungtį išnaudoti kaip naują traukos / veiklos tašką.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų