Išmanusis miestas 8: Rytis Koveckis


Konkursas „Išmanusis miestas 8“ pristato dar vieną dalyvį. Kiekviena komanda papasakojo, kas jas įkvepia ir kaip įsivaizduoja ateities miestus. Tai padarė ir Rytis Koveckis, pasirinkęs Radviliškio miesto Eibariškių parko teritorijos vandens telkinio paplūdimio zonos rekreacinės infrastruktūros atnaujinimą ir išvystymą.

– Koks bus ateities miestas? Ar šiandien tai įmanoma tvirtai konkretizuoti?

– Ateities miestuose gyvensime pastatuose, kurie sprendžia ir urbanizacijos iššūkius, ir užkerta kelią klimato kaitai. Pasaulyje, kuriame stebime sparčią klimato kaitą kartu su didėjančia migracija į miestus, vis labiau sugalvojama aplinkai nekenksmingų sprendimų, kaip turėtume gyventi.

– Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniu? Ko iki „išmanumo“ trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

– Mano manymu, išmanus miestas yra tas, kuris naudoja skaitmenines technologijas, kad žmonėms taptų geriau gyventi ir dirbti. Taip pat siekiama gerinti viešąsias paslaugas ir piliečių gyvenimo kokybę, panaudoti bendrus išteklius optimaliai padidinti miesto našumą ir sumažinti klimato bei aplinkosaugos problemas miestuose. Geresnis gyventojų aptarnavimas bei efektyvesnis savivaldybės uždavinių sprendimas. Kitaip tariant, išmanių miestų projektų aplinka apima daugybę temų. Projektai iš esmės pasižymi skaitmeninimo potencialu visuomenės procesams. Daugumą projektų matome išmaniajame transporte ir infrastruktūroje kartu su protinga pastatų statyba ir sumania energetika. Taip pat yra projektų, susijusių su sveikata, aplinka ir tarša. Apskritai, projektuose naudojamos įvairios technologijos. Debesų paslaugos, įvairūs jutikliai, nešiojamieji išmanieji įrenginiai ir sprendimai bendrauti su miestiečiais – tai dažniausiai naudojamos technologijos. Projekto iniciatyvos dažnai kyla iš entuziastų arba darbuotojų, turinčių ypatingą susidomėjimą arba kompetenciją naudoti technologijas.

– Kas Jus įkvepia kurti? Kaip, kada ir kur kyla originaliausios mintys?

– Pasirinktam mano projektui (Eibariškių parkui) trūksta daug ko: pradedant nuo architektūros ir baigiant technologijoms. Parkas turi būti patrauklus, inovatyvus, praktiškas, kad pritrauktų ne tik miesto gyventojus, bet ir apylinkių. Mane įkvepia kurti, kelionės po įvairias pasaulio šalis, mokslas, įdomūs žmonės…

Minčių kyla ramybėje ir harmonijoje su savimi, tada, kai turiu laiko pabūti vienas.

– Ar turite savo srities autoritetą, artimą stilių ar kryptį – į ką lygiuojatės kurdami?

– Tai yra Marit Justine Haugen, Dan Zohar, Kongsfjord Wind Shelter ir Bird Hide.

– Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

– Geografinė teritorijos vieta, miškinga, apsupta miestelio, su šalia nutiestu greitkeliu ir privažiavimu iš įvairių pusių.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų