sendvario progimnazija
„AV-archilab” vizual.

Klaipėdos rajone už 14 mln. eurų iškils darželis–mokykla


Klaipėdos rajone, Trušelių kaime, pagal viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą už 13,97 mln. eurų bus statoma pagrindinė-vidurinė mokykla kartu su vaikų darželiu.

Projektą finansuoja investicijų fondo „Orion Asset Management“ valdomas informuotiesiems investuotojams skirtas fondas „Orion Social Infrastructure Fund“ kartu su neįvardijamu komerciniu banku.

Pasak „Orion“ valdomos įmonės „Sip 3” infrastruktūros plėtros direktoriaus Vitalijaus Vasiliausko, pastatas bus statomas rajono savivaldybei priklausančiame žemės sklype – su ja investuotojas pasirašė 15 metų sutartį. Per pirmuosius trejus metus investuotojas įsipareigojo suprojektuoti ir pastatyti mokyklą ir darželį, o likusius 12 metų savivaldybė investuotojui mokės daugiau nei 2 mln. eurų kasmet.

V. Vasiliausko teigimu, mokyklos-darželio statybas planuojama pradėti šių metų pabaigoje, o baigti 2025 metų antroje pusėje. Pastatą statys Vilniaus statybų bendrovė „Infes“.

Mokyklą projektavo architektų studija „AV-archilab”. Kūrybinė komanda: Viktorija Puodžiūtė, Audronė Paulauskienė, Rugilė Palevičiūtė, Anastasija Bogomolnikova. Vizualizacijos: Donatas Bručas, Simas Balnionis.

„Pastato idėja paremta atvirumu, daugiafunkciškumu ir bendruomeniškumu.

Pagrindinė erdvinio išplanavimo idėja: atsisakyti tamsių ilgų koridorių, tam pastato vidaus išplanavimas organizuojamas „ratu“ aplink renginių, sporto sales, atriumus taip suteikiant įdomią, inovatyvią ir patogią vidinių erdvių strukūrą bei užtikrinant insoliaciją ne tik kabinetuose, bet ir koridoriuose.

sendvario progimnazija sendvario progimnazija

Koridoriai sujungia keturis pastato tūrius – taip išlaikoma vientisa architektūrinė idėja“, – teigiama projektuotojų puslapyje.

Planuojama, kad naujame 8 tūkst. kv. metrų ploto pastate tilps iki 230 ikimokyklinukų, 550 mokyklinio amžiaus vaikų, jame turėtų dirbti iki 90 mokytojų, auklėtojų bei kitų darbuotojų. Pastate taip pat vyks užsiėmimai suaugusiems.

„Užbaigus projektą ugdymo įstaigos atskiros erdvės (darželio sporto salės, atviros ugdymo erdvės ir kitos) galės būti naudojamos papildomoms veikloms vietos bendruomenei: sporto, kultūros veikloms ir panašiai“, – sakė V. Vasiliauskas.

Pasak jo, šalia mokyklos bus įrengtos sporto ir vaikų žaidimo aikštelės, kuriomis galės naudotis vietos gyventojai.

sendvario progimnazija sendvario progimnazija

„Sip 3” infrastruktūros plėtros direktorius teigė, kad Trušelių kaimas mokyklos-darželio statybai pasirinktas, nes rajone  sparčiai daugėja gyventojų.

„Trušelių kaimas yra vienoje iš sparčiausiai augančių Klaipėdos rajono savivaldybės Sendvario seniūnijoje – po 2-3 tūkst. (daugiau gyventojų per – BNS) pastaruosius kelis metus. (…) Klaipėdos rajono savivaldybei 2020 metais inicijavus žemės sklypo pirkimą Sendvario seniūnijoje būtent Trušelių kaime gavus pasiūlymą pavyko įsigyti reikiamą sklypą daugiafunkciam centrui statyti“, – BNS sakė V. Vasiliauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės duomenimis, šiuo metu Trušelių kaime nėra nė vienos mokyklos ar darželio. Klaipėdos rajone veikia 23 švietimo įstaigos, iš kurių viena mokykla-darželis.

sendvario progimnazija

2018 metais Sendvario seniūnijoje gyveno apie 9 tūkst. gyventojų, o šių metų pradžioje jų buvo jau beveik 17 tūkst., iš kurių apie 2 tūkst. – iki septynerių metų, dar tiek pat – nuo septynių iki 16 metų vaikai.

Savivaldybė taip pat projektuoja naujus darželius Gargžduose, Dercekliuose, Mazūriškiuose.

sendvario progimnazija sendvario progimnazija sendvario progimnazija sendvario progimnazija

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų