„POWERFUL SPACES“
Metai: 2018
Dalyviai: Porto universiteto Architektūros fakulteto studentai, Portugalija
Laimėjimas: „Young Talent Architecture Award“ (YTAA), pirmoji vieta už architektūrinį projektą
Pagrindinė mintis – erdvė, turinti specifinę struktūrą, kuri kuria ryšį tarp miesto ir pastato. Pagrindinės pastato funkcijos – konferencijų ir biurų erdvės. Visa tai priklauso nuo dviejų neatskiriamų veiksnių: struktūros, dizaino elemento, kuris generuoja erdvių stilistiką (visuma, apimanti skirtingus komponentus), ir konkrečių medžiagų – šiuo atveju betono, kuris sukuria stiprų ir konstruktyvų monumentalios architektūros įvaizdį
„FINNSKOGENS HUS“
Metai: 2018
Dalyviai: tarptautinė jaunųjų architektų komanda, Danija
Laimėjimas: „A new Museum of Forest Finn Culture in Norway Competition“, pirmoji vieta ir premija už architektūrinį kultūros muziejaus projektą
Tarptautinė jaunų architektų komanda laimėjo pirmąją vietą ir prizą konkurse „Finnskogens Hus“ už kultūros muziejaus koncepto pasiūlymą. Konkurso tikslas – šviesti muziejaus lankytojus apie XVI–XVII a. Švedijos ir Norvegijos miškuose gyvenusius vietinius suomius bei migrantus. Komandos pasiūlymas „Finnskogens Hus“ – muziejus miške. Visas pastatas yra tarsi miškas, apsuptas kolonų ir kuriantis ryšį tarp miško bei muziejaus architektūros. Pastato ir kraštovaizdžio sąveika išorėje ir viduje pasakoja tuomečių miško suomių istoriją, kultūrą. Tamsiu paros metu muziejaus šviesa išsisklaido tarp suprojektuotų stulpelių ir subtiliai apšviečia šalia esantį mišką.
„CENTER FOR MULTIMEDIA ARTS“
Metai: 2017
Dalyviai: Britų aukštosios meno ir dizaino mokyklos studentai
Laimėjimas: „International Design Awards“ (IDA), pirmoji vieta už interjero projektą
Buvusios jėgainės transformacijos į multimedijos meno centrą idėja – pastatas laikomas korpusu, o naujos erdvės subtiliai susilieja su esama erdve. Konstrukcija susideda iš kelių stačiakampių konteinerių ir yra padalinta į tris lygius. Šiuo metu pastatas yra perpildytas ir praradęs istorinę išvaizdą. Tad studentai išsikėlė uždavinį – erdves suprojektuoti taip, kad meno centro lankytojai nepamirštų pastato istorinių, industrinių buvusios jėgainės elementų.
„CLIP HOUSING SYDNEY AFFORDABLE HOUSING DESIGN“
Metai: 2017
Dalyviai: Taivano technikos universiteto studentai, Taivano universitetas
Laimėjimas: „International Design Awards“ (IDA), pirmoji vieta už architektūrinį projektą
„Clip Housing“ dizaino sprendinys Sidnėjaus gyventojams suteikia būstą už prieinamą kainą. Projektas paremtas idėja miestui ir jo gyventojams leisti propaguoti sveiką ir aplinkai nekenksmingą gyvenimo būdą. Lankstumas yra šio dizaino ašis. Struktūra paremta moduline sistema, kurioje naudojami keturi skirtingi surenkamieji įrenginiai, padedantys realizuoti greitą ir nebrangią konstrukciją. Be to, vertikalus tvirtinimas maksimaliai sprendžia perpildyto būsto problemą. Naudojant keturis skirtingus vienetus ir derinius sukuriamos įdomios ir įtraukios viešosios erdvės.
„NATIONAL GEO-MONUMENT PARK“
Metai: 2018
Dalyvis: Moratuvos universiteto studentas, Šri Lanka
Laimėjimas: „World Landscape Architecture Award“ (WLA), pirmoji vieta už kraštovaizdžio architektūrą
Parkas Alagalos kalnų regione, Šri Lankoje, yra kraštovaizdžio architektūros projektas, turintis unikalią gamtos ir žmogaus suderinamumo koncepciją. Šis parkas skirtas geologiniam ir geografiniam paveldui išsaugoti. Sukurtas tvaraus, struktūriško dizaino takas, naudojant natūralias geografines formas ir medžiagas. Lankytojams suteikiama galimybė susipažinti su juos supančios gamtos geografiniu, istoriniu bei kultūriniu paveldu.
„GLOBAL ENERGY LANDSCAPES: EVOLUTIONARY PROCESS OF INFRASTRUCTURES IN NEW TERRITORIES. THE PATAGONIA CASE“
Metai: 2018
Dalyviai: Kordobos valstybinio universiteto (UNC) studentai, Argentina
Laimėjimas: „International Federation of Landscape Architects Award“ (IFLA), pirmoji vieta ir didysis prizas už kraštovaizdžio architektūrą
Šis projektas tiria potvynių ir atoslūgių pritaikymą elektros energijai generuoti Patagonijoje. Kraštovaizdžio formavimą projekte sudaro operatyvi sistemų ir jungčių platforma, leidžianti žmogui prisitaikyti prie miesto (megapolio) ir jo infrastruktūros. Nepertraukiamo vartojimo ir pramonės laikotarpiu infrastruktūra įgyja naują laipsnį, ji tampa atsakinga už ryšį tarp žmogaus ir aplinkos. Projekte studentai parengia pasiūlymą, naudodami naują vandens sistemą. Ši sistema yra daugelio gamtos ir jos ekologijos tyrimų rezultatas. Remdamiesi vietiniu, regioniniu ir tarptautiniu Patagonijos tyrimu, studentai teritoriją suskirstė į keturias kategorijas: aplinka, vandens gamyba, energetika ir turizmas. Architektūrinėje dalyje studentų tikslas buvo įdiegti minimalius komponentus teritoriniame, didelio masto projekte, formuojant tinklus, jungtis ir kuriant naujas infrastruktūras. Pagal šį metodą studentai sprendžia XXI a. problemas.