Lazdijų tikslai apima tvarų vystymąsi ir unikalios tapatybės išsaugojimą


Lazdijų rajono savivaldybės urbanistinė vizija – darni urbanizacija, užtikrinant ir stiprinant miesto, priemiesčių ir kaimo vietovių ryšius, tvarų vystymąsi bei sudarant sąlygas pasiekti aukštesnę gyvenimo kokybę. Lazdijų rajono savivaldybė dėl gamtinių išteklių ir jau tam tikros suformuotos infrastruktūros turi didelį potencialą rekreacijos ir turizmo veikloms.

Urbanistinė savivaldybės vizija dera su savivaldybės strateginės plėtros vizija – „Lazdijų rajonas – pasienio perlas, kur gamta ir tradicijos įkvepia darniai gyventi, inovatyviai dirbti, aktyviai poilsiauti“.

Lazdijų mieste jau pradėtas statyti modernus daugiafunkcis sporto centras, Veisiejų miestui siekiama kurortinės teritorijos statuso suteikimo. Planuojama tęsti savivaldybėje esančių ežerų pakrančių įveiklinimą.

Lazdijai etelių regionio parko lankytojų centras_Dusios ežeras

Numatytas pasienio kelių su Lenkija infrastruktūros gerinimas, planuojama dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra, naujų elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas. Vystomi Šeštokų seniūnijoje esantys du didžiausi pramonės ir sandėliavimo paskirties žemės sklypai Alytaus regione.

Vieni ryškiausių pastaraisiais metais užbaigų projektų – inovatyvus Laisvės kovų muziejus Lazdijų mieste ir Dzūkijos krašto švietėjo Motiejaus Gustaičio memorialinis namas. Taip pat kompleksiškai sutvarkyta infrastruktūra Veisiejuose, viso rajono mastu vykdomas viešųjų erdvių atnaujinimas ir pritaikymas gyventojų poreikiams.

Svarbus ir modernus hipodromas. Jis yra reikšmingas traukos objektas aktyviam laisvalaikiui bei sportiniam turizmui. Šiais metais hipodromo tribūnai suteiktas Anglijos karalienės Elžbietos II vardas.

Lazdijų rajono savivaldybė siekia plėtoti infrastruktūrą, kuri būtų draugiška gamtai, atlieptų gyventojų ir rajono svečių poreikius. Norima pabrėžti išskirtinę rajono, kaip pasienio ir jotvingių krašto, tapatybę ir taip pristatyti rajoną Lietuvos ir užsienio rinkoms.

Lazdijai merė

„Dalyvaudama projekte „Išmanusis miestas 9“ Lazdijų rajono savivaldybė tikisi, kad pasiūlyti sprendiniai bus inovatyvūs, atitinkantys darnios ir tvarios plėtros principus bei sukurs sąlygas įveiklinti erdves, o ilgalaikėje perspektyvoje prisidės prie ekonominės aplinkos gerinimo, užimtumo didinimo ar socialinių problemų sprendimo. Taip pat – atlieps lūkesčius viešųjų erdvių patrauklumo ir gyvenimo kokybės standartus ne tik regioniniu, bet ir tarptautiniu mastu, atsižvelgiant į išskirtinę krašto geografinę poziciją – Lazdijų rajonas yra trijų valstybių sandūroje“, – sako Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė.

Lazdijai

Kviečiame dalyvauti „Išmanusis miestas 9“ ir drąsiomis idėjomis prisidėti Lazdijų plėtojimo. Rinkitės iš šių teritorijų.

Visos šių metų teritorijos: https://structum.lt/teritorijos/teritorijos-4/

REGISTRACIJA

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų