chapters
Leono Garbačausko nuotr.

Modernus požiūris į gyvenimo ir darbo erdves – „Chapters“


Pristatome vieną didžiausių Lietuvoje bendro gyvenimo (angl. co-living) ir bendradarbystės (angl. co-working) projektų „Chapters“, įsikūrusių Vilniuje.

Jį išplėtojo nekilnojamojo turto projektų vystytojas „BalticAsset Management“. Projektas įgyvendintas sostinės Naujamiestyje (Smolensko g.) ir Konstitucijos pr. verslo centrų zonoje (Slucko g.).

„Chapters“ siūlo turėti savo namus ir darbo vietą ir naudotis beveik 2 000 m² bendrosiomis erdvėmis: pirtimi, kino teatru, sporto sale, laundžu ir žaidimų zonomis, stogo terasa ir daugeliu kitų.

Siūlo šiuolaikišką gyvenimo būdą

Pasak bendrovės „Baltic Asset Management“ generalinio direktoriaus Ugniaus Latvio, „co-living“ projektų Lietuvoje trūksta, ypač centrinėse didmiesčių dalyse. Naujas prekės ženklas „Chapters“ yra pirmasis bendro gyvenimo („co-living“) projektas Vilniuje, siūlantis gyvenamąsias erdves centrinėje miesto dalyje. „Chapters“ sujungė Naujamiestyje ir Konstitucijos pr. verslo centrų zonoje įsikūrusius „co-living“ projektus.

Pastarajame projekte taip pat teikiamos ir bendradarbystės („co-working“) erdvės paslaugos. Viena iš esminių sėkmingų „co-living“ projektų priežasčių yra centrinė miesto lokacija.

„Vertindami pasaulyje itin populiarėjančius „co-living“ tipo projektus, matome potencialą ir tikime, kad šia kryptimi netruks pasukti ir vilniečiai. Sostinėje daugėja jaunų žmonių, kurie nenori prisirišti prie nekilnojamojo turto. Jie perka ne kvadratinius metrus, o gyvenimo būdą.

chapters
Gintauto Rapalio nuotr.

Mažų butų projektuose pagrindinis išskirtinumas ir esminis privalumas tampa besiformuojanti unikali bendruomenė, kuri potyriais ir įspūdžiais su bendraminčiais dalijasi jų poreikiams pritaikytose bendrose erdvėse. Kurdami „Chapters“ projektą kėlėme tikslą rasti gyvenimo receptą bet kuriam nuomininkui“, – teigia U. Latvys.

Esminis „co-living“ tipo projektų išskirtinumas – priklausyti bendruomenei, mėgaujantis įvairiausių bendrų erdvių ir paslaugų gausa, bet kartu turėti ir savo privačią erdvę. „Chapters“ „co-living“ projektuose nuomininkai savo privačiuose būstuose turi atskirą virtuvę ir vonios kambarį.

Bendrose erdvėse gyventojai kasdien gali naudotis kino teatru, sporto sale, meditacijų kambariu, skaitykla, stogo ir lauko terasomis, poilsio bei darbo erdvėmis, kompiuterinių žaidimų kambariu, sauna ir kitomis erdvėmis. Į nuomos kainą įskaičiuotos ir komfortiškam gyvenimui reikalingos paslaugos – šviežia kava, skalbyklos, daiktų ir dviračių saugyklos, kambarių priežiūra ir valymas.

chapters
Leono Garbačausko nuotr.

Viename iš „Chapters“ projektų (Slucko g.) įrengtas ne tik „co-living“, bet kartu veikia ir daugiau nei 1 000 kv. m siekiančios bendradarbystės (angl. co-working) erdvės. Norintieji nuomotis darbo vietą ar kabinetą taip pat gali naudotis visomis projekte siūlomomis bendromis laisvalaikio, sporto ir poilsio erdvėmis. Tai daugiausia bendrų erdvių turinti bendradarbystės erdvė Lietuvoje.

Gyvenimą „Chapters“ renkasi tarptautinė auditorija – 60 proc. visų gyventojų sudaro užsienio piliečiai iš 37 šalių. Naujamiestyje (Smolensko g.) yra įrengta 140, Konstitucijos pr. (Slucko g.) – 151 kambarys. „Co-living“ projektas apima beveik 2 000 kv. m bendrųjų erdvių.

chapters
Leono Garbačausko nuotr.

Vaiduoklis, virtęs nauju traukos centru

„Chapters“ „co-living“ su „co-working“ erdvėmis yra įsikūręs Slucko g. 1958 m. menančiame pastate, turinčiame stalinistinės architektūros bruožų. Kaip interjerą kūrusi dizainerė Lina Urban pastebi, nuo šiol pasenę, nebenaudojami pastatai prikeliami naujam gyvenimui. Būtent minėtas pastatas buvo iš naujo pritaikytas šiuolaikiniam gyvenimo ritmui, žinoma, su derama pagarba senamiesčiui ar saugomam objektui.

Miesto centrinėse dalyse dingsta pastatai vaiduokliai, jie tampa naujais traukos centrais, juos lengva atrasti ir pamėgti. „Co-living“ jau įprastas Europoje, nors pas mus dar kiek nauja tendencija, tačiau miesto vieta ir bendrųjų erdvių gausa paperka. Verta pastabėti, kad tai ne tik ilgalaikės nuomos būstas. Kartu tai ir naujas požiūris, kad tvarumas yra neatsiejamas nuo dalijimosi kultūros. Šis požiūris atkeliauja ir į nekilnojamojo turto segmentą“, – pastebi L. Urban.

Buvusio pastato fasadas keistas minimaliai, atnaujintos spalvos, apšviestas ir suformuotas įėjimas. Pasak pašnekovės, santūri pastato gatvinė išraiška saugo spalvotą šiuolaikinį gyvenimo būdą. Labiau buvo rekonstruotas pirmasis aukštas, jame įsikūrė „co-working“ erdvės, kabinetai ir recepcija. Kituose trijuose aukštuose buvusio viešbučio kambariai pritaikyti ir paversti mikrobutais. Rūsyje įrengtos bendrosios erdvės, buvusioje viešbučio kavinėje įrengta virtuvė, kino salė, pirtis, sporto salė, saugykla, skalbykla.

chapters
Gintauto Rapalio nuotr.

Pašnekovė patikina, kad projektuoti nuo naujo – „balto lapo“ yra lengviau ir paprasčiau. „Tokiu atveju turime aiškią reikalingą patalpų schemą, inžineriniai išvadai numatytose vietose. Šiame projekte susidūrėme su esama situacija, kai kambariai ne visada logiškai ir ergonomiškai susiplanuoja – trūko patalpos pločio, planuojant virtuvėles nuotekų išvadas turėjo fiksuotą vietą, dėl specifinės nuotekų sistemos klozetai galėjo būti tik pastatomi“, – sako L. Urban.

„Spalva – viena prieinamiausių išraiškos priemonių. Interjerams naudojame terakotos plytų raudoną ir mėlyną spalvas. Naujieji gyventojai galės rinktis kambario spalvą pagal savo būdą – turime mėlynuosius, raudonuosius ir ramiuosius juoduosius kambarius. Bene svarbiausia užduotimi tapo erdvės funkcija – itin mažame plote gyventi turi būti patogu. Gyvenamuosiuose kambariuose apgalvotas maksimalus daiktų pasidėjimas, ieškojome tinkamų baldų sprendimų, kurie būtų pritaikomi skirtingos konfigūracijos kambariuose.

Trečiame gyvenamajame aukšte turime šlaitinio stogo nuolydį, kas lėmė modulių pokyčius. Tokio formato projektas neturėjo analogų Lietuvoje, todėl siekėme „išrasti formulę“, kas patiks ir ko prireiks gyventojams, pradedant nuo spalvų pasirinkimo iki bendrųjų erdvių poreikio. Kiekviename aukšte sukūrėme bendruomenės erdvę – „geiminimo“- kompiuterinių žaidimų. Kituose aukštuose numatyta skaitymo ir stalo žaidimų zonos“, – apie sprendimus pasakoja dizainerė.

chapters
Leono Garbačausko nuotr.

Ilgaamžis fasadas, derantis su aplinka

Architektūros kalboje labai svarbus fasadas – skirtingi pastatai atskiriami per detales, akcentus ir medžiagiškumą. Fasado medžiagos kuria skirtingą charakterį, tačiau kartu turi ir darniai įsilieti bendrame urbanistiniame vaizdinyje. „Chapters“ „co-living“ Smolensko g. fasado darbams buvo pakviesta bendrovė „Ombresta“, kuri atliko pastato šiltinimo, apdailos ir klinkerio montavimo darbus.

Projekto fasadų medžiagiškumui pasirinktos aplinkinių senamiesčio pastatų fasadams būdingos medžiagos – tinkas ir ilgaamžės klinkerio plytos. Skirtinguose sklypuose naudojamos plytos skiriasi, parenkamos skirtingos proporcijos bei atspalviai. Spalvos renkamos derančios su aplinkiniais pastatais, šviesių atspalvių.

„Šis objektas išsiskiria ramia architektūra, kurią pagyvina būtent fasado elementai. Pastato medžiagiškumą padiktavo aplinka, nes ten dauguma namų yra plytų mūro, tad naujų pastatų fasadų apdailai pasirinktos ilgai tarnausiančios klinkerio plytelės, kurios yra rusvos spalvos, leidžiančios pastatams darniai prisitaikyti prie aplinkos“, – sako UAB „Ombresta“ direktorius Mindaugas.

UAB „Ombresta“ specialistai, sukaupę ilgos patirties pastatų šiltinime ir fasadų montavimo darbuose, sėkmingai susidorojo su patikėta užduotimi ir susitvarkė su kilusiais iššūkiais. Daugiausia dėmesio pareikalavo nelygus fasadas, tačiau tinkami sprendimai padėjo panaikinti sename pastate buvusius trūkumus. Taip pat komanda atliko ir Slucko g. esančių „co-living“ erdvių fasado darbus.

chapters
Leono Garbačausko nuotr.

Ilgaamžiai ir kokybiški langų sprendimai

Šiuolaikiniuose gyvenamuosiuose pastatuose ypač daug dėmesio skiriama šviesai, todėl naudojami kuo didesnių matmenų langai, vitrinos ir stoglangiai.

Be abejo, CHAPTERS CO-LIVING objekte projektuotojai ieškojo langų sprendimų, pateisinsiančių užsakovo ir naujųjų gyventojų lūkesčius. Viena vertus, šiuolaikiniame būste žmogus nori turėti didelius langus, kad namai būtų šviesūs ir būtų užtikrintas ryšys su aplinka, bet ši užduotis tampa tikru iššūkiu, kai reikia įgyvendinti ir griežtus techninius stabilumo, saugumo, o svarbiausia – šilumos ir garso izoliacijos reikalavimus.

Dėl šios priežasties buvo pasirinkti aukščiausios kokybės šilumą taupantys A++ klasės langai, kurie atitiko visus keliamus reikalavimus. Langų gamintoja UAB „Velansta“ langų konstrukcijoms gaminti pasirinko „GEALAN S 9000“ PVC profilių sistemą.

Šešios profilio kameros, 83 mm montavimo plotis, trys sandarinimo lygiai, naudojant naujausios kartos selektyvų trijų stiklų ir 48 mm storio stiklo paketą su šiltais stiklo paketo rėmeliais, leidžia užtikrinti langų konstrukcijoms keliamus užsakovų reikalavimus.

chapters

„Langai yra sustiprinti išskirtinės, nestandartinės formos cinkuoto plieno armuote, kuri suteikia visai lango konstrukcijai ypatingą stabilumą ir tvirtumą. Išskirtinis „GEALAN S 9000“ profilių sistemos bruožas yra net 26 mm stiklo paketo įgilinimas rėme, o tai kartu su papildoma sandarinimo tarpine padeda efektyviau sulaikyti šilumą viduje, o šaltį ir triukšmą palikti už namo sienų.

Objekte sumontuotų langų dizainas išsiskiria siaurais rėmais ir dideliais stiklo plotais. Išorinė lango pusė yra šiuo metu itin populiarios tamsiai pilkos RAL 7016 spalvos. Dideli spalvoti langai harmoningai įsilieja į bendrą pastato fasado vaizdą ir jį paryškina“, – komentuoja UAB „GEALAN BALTIC“ Architektų ir techninio palaikymo skyriaus vadovas Giedrius Mastavičius.

Languose sumontuoti itin aukštos kokybės WINKHAUS varstymo mechanizmai, kurie užtikrina langų varstymo ilgalaikiškumą. Langus gaminanti įmonė „Velansta“ sėkmingai surado tinkamos specifikacijos gaminius bei tiksliai pagamino ir sumontavo daugiau kaip 150 langų, kurių plotas sudaro per 700 kv. metrų langų konstrukcijų.

chapters
UAB „Suppleo“ nuotr.

Baldai užtikrina komfortą dirbant ir ilsintis

Įrengiant naujuosius „Chapters“ „co-living“ ir „co-working“ pastatus vienas pagrindinių uždavinių buvo maksimaliai išnaudoti erdvę ir sukurti gyventojams komfortišką aplinką. Šių erdvių interjeras stilistiškai deklaruoja demokratišką kultūrą ir dvelkia namų jaukumu. Nuosaikūs spalviniai sprendimai neblaško dėmesio darbo vietose. Interjerą pagyvina pasirinkti akcentai: baldų sprendimai, jų spalvinė apdaila, medienos detalės.

Architektų dizaino idėją įgyvendino bendrovė „Suppleo“, sukaupusi daug darbo su didelės apimties projektais patirties (BTA draudimo centrinė būstinė, „CargoGo“ biuras, „Ramirent“ klientų aptarnavimo centrai, „Yuston“ „co-living“, „Loop“ viešbutis ir daugelis kt.) ir kurdama nestandartinius baldus.

Patyrę baldų meistrai įrengė tvarius ir ergonomiškus baldus gyvenamuosiuose būstuose (virtuvėlės, WC spintelės, darbo stalai ir kt.), taip pat pagamino ir sumontavo visiškai nestandartinius baldus ir interjero detales bendrosiose erdvėse. Kadangi įmonė ypač daug dėmesio skiria baldų ilgaamžiškumui, visiems baldams buvo naudojama aukštos kokybės „Hettich“ furnitūra.

Patyrusios UAB „Suppleo“ komandos dėka kiekviena erdvė buvo sukurta maksimaliai komfortabili tiek gyventojams, tiek darbuotojams. „Tokiuose projektuose vienas didžiausių iššūkių – išnaudoti kiekvieną patalpų milimetrą, todėl projekto eigos metu tik dalis baldų gali būti pagaminti iš anksto, nes galutiniai duomenys gaunami ir gamybiniai brėžiniai parengiami tik tuomet, kai statybos būna baigtos.

chapters
Leono Garbačausko nuotr.

Tačiau, turėdami nuosavą gamyklą, galime klientams baldus pagaminti operatyviai ir svarbiausia laiku. Taip pat ypatingą dėmesį skyrėme ir bendrosioms bei darbo erdvėms, kad baldus harmoningai integruotume į bendrą visumą, kiekvieną zoną susietume stilistiškai“, – komentuoja UAB „Suppleo“ direktorius Marius Platonovas.

Jis atkreipia dėmesį, kad klientas, įvertinęs darbo našumą ir profesionalumą, iš pradžių patikėję tik gyvenamųjų būstų baldų gamybą, vėliau patikėjo ir bendrąsias bei „co-working“ erdves, kurių pirmajame aukšte buvo įrengta per 100 ergonomiškų darbo vietų. „Modernioms gyvenamosioms ir darbo patalpoms ypač svarbūs baldai – jie turi būti estetiški, ergonomiški, funkcionalūs. Džiaugiamės, kad vystytojas patikėjo pasirūpinti baldais ne tik naujajame projekte, bet ir kituose“, – sako M. Platonovas.

chapters

Nestandartinių baldų ir komforto derinys

Įgyvendinant projektą, užsakovams buvo ypač svarbu užtikrinti aukštą „Chapters“ „co-living“ gyventojų komfortą. Tad visą virtuvės įrangą, sofas, lentynas, stalus, amfiteatre laiptų konstrukciją, jogos ir sporto salių spintas, skalbyklos baldus, WC veidrodžius ir stalviršius pristatė ir sumontavo ilgametės patirties turinti nestandartinių baldų gamintoja UAB „Rejben“.

„Pagrindinis užsakovų ir interjero dizainerių reikalavimas baldams buvo funkcionalumas. Šiame projekte svarbiausia buvo virtuvė, kurioje galėtų būti keli asmenys vienu metu, integruota daug spintelių, indaplovės, stalai su apvaliomis kojomis, kad visi patogiai sėdėtų. Sukurta išties ergonomiška vieta, neapsunkinanti erdvės. Taip pat ne mažiau svarbi ir sporto salės spinta, kurioje turėjo tilpti kamuoliai sportui“, – pasakoja UAB „Rejben“ pardavimų vadovė Adriana Višnevska.

chapters
Leono Garbačausko nuotr.

Projekte stengtasi ieškoti individualių ir įdomių sprendimų. Stengtasi, kad atvykę naujieji gyventojai jaustųsi patogiai, todėl tokie akcentai kaip laiptų konstrukcija ar apsiuvimas linoleumu, rankų darbo stalų metalinės kojos ir apsiuvimas mediniais strypais rinkti labai kantriai ir preciziškai.

„Didžiausią iššūkį kėlė terminai. Kadangi montavimo darbai ir gaminių matmenų tikslinimas vyko visų statybų metu, turėjome ieškoti sprendimų, kurie padėtų suderinti darbus su kitų specialistų darbais. Vis dėlto džiaugiamės, kad dėl mūsų komandos ir kitų darbuotojų sklandžios komunikacijos pavyko projektą įgyvendinti sklandžiai ir sėkmingai“, – džiaugiasi A. Višnevska.

chapters
Leono Garbačausko nuotr.

Aplinką tausojantys, ilgaamžiai vandens maišytuvai

Įrengiant bendrąsias vonios patalpas darbuotojams ieškota ilgaamžių ir patikimų sprendimų. Ne mažiau svarbūs buvo komfortas ir estetika. Dėl to šiame projekte užsakovas pasirinko austrų gamintojo „Herz Armaturen Ges.m.b.H.“ maišytuvus.

„Santechnikos įranga tokio pobūdžio objekte turi būti estetiškai patraukli, bet tikti intensyviai naudoti. Būtent šiais kriterijais vadovaujasi „Herz“ įmonė, jau 90 metų gaminanti estetiškai patrauklius maišytuvus ir vienu svarbesniu kriterijumi laikydama produkto ilgaamžiškumą. Savo produktams gamintojas drąsiai nurodo šešerių metų garantinį laikotarpį“, – komentuoja „Herz Baltija“ pardavimo vadovė Renata Žilinskienė.

Pasak pašnekovės, ne mažiau svarbus ekonomiškumo ir tvarumo kriterijus – šiame objekte gyvenamųjų patalpų sanitariniuose mazguose naudojami „Infinity“ serijos maišytuvai, kuriuos gamintojas ženklina „eco“ – ekologinės serijos ženkleliu, kas dėl produkto gamybos technologijų užtikrina taupesnį vandens sunaudojimą, mažesnį išleidžiamo vandens kiekį, tuo pačiu metu užtikrinant komfortišką vandens tėkmę. „Infinity“ serijos maišytuvai yra estetiškos elegancijos, kokybės ir dizaino bei aplinkos tausojimo derinys. Tokia tvarumo idėja ir nauda reikšminga tiek užsakovui, tiek gamintojui, tiek gamtai.

Gyvenamosiose patalpose įrengtose mini virtuvėlėse bei bendrojo naudojimo virtuvėse projekto vystytojas pasirinko kompaktišką universalų „Infinity“ plautuvės maišytuvą, kuris ne kartą panašiuose objektuose leido užtikrinti paprastą ir praktišką bei patikimą produkto eksploataciją.

„Dažnai keliamą techninę užduotį atitinka net kelių skirtingų dizainų produktai. Naujasis gyvenamasis pastatas buvo ta vieta, kur nekilo jokių iššūkių, – gamintojas patenkino užsakovo poreikius ir net suteikė galimybių pasirinkti“, – džiaugėsi R. Žilinskienė.

UAB „Morita“ dalyvavo abiejuose – „Chapters co-living“ ir „Chapters co-working“ projektuose, kuriuose tiekė lengvo tipo plienines ir skydines vidaus duris sanitariniuose mazguose, iš viso 256 durys. Bendrovė tiekia duris iš patikimo ir rinkoje puikiai žinomo durų gamintojo DRE.

Partnerių turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų