„Išmanusis miestas 9“ projekto dalyvė Viktorija Guerizec.

Nauja meno mokykla Druskininkuose – atliepianti vietos charakterį ir medinės architektūros tradiciją


Druskininkų savivaldybė kelia sau tikslus plėsti ne tik poilsio ir rekreacines zonas, bet ir kultūros, edukacines erdves. Ant Vijūnėlės tvenkinio kranto esanti 0,28 ha ploto teritorija numatyta M. K. Čiurlionio meno mokyklos Vytauto Kazimiero Jonyno Dailės skyriaus naujo pastato statybai.

Itin kūrybai palankioje vietoje meno mokyklą kuria Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto penktojo kurso studentė Viktorija Guerizec kartu su darbo vadovu doc. dr. Arnoldu Gabrėnu.

Druskininkai garsėja kaip kurortinis miestas, pasižymintis ypatinga gamtos ir architektūros derme. Pasak Viktorijos Guerizec, meno mokyklos architektūra ne tik turėtų atliepti vietos charakterį, medinės architektūros tradiciją bei išraiškingą kurorto architektūrą, bet ir atsižvelgti į klimato krizės problematiką bei siūlyti tvarų sprendimą.

„Dėl būsimo  M. K. Čiurlionio meno mokyklos Vytauto Kazimiero Jonyno Dailės skyriaus Druskininkų miestą matau ne tik kaip kurortinį miestą, bet ir menininkų bei menais besidominčių žmonių traukos centrą, kuris primintų apie jame gyvenusį vieną žymiausių Lietuvos menininkų, būtų šiuolaikine meno erdve, skatinančia domėjimąsi menu bei leidžiančia pamatyti nūdienos kūrėjų ir moksleivių darbus“, – sako architektė.

Druskininkai siekia, kad būsimame pastate edukacijos galimybės būtų numatytos ne tik pastato viduje, bet ir lauko erdvėse, taikant šiuolaikinius mokymo metodus, atveriant visuomenei meno kūrybos procesus, o pastato architektūrinė išraiška būtų ne tik unikali, bet ir subtiliai derėtų prie aplinkos.

V. Guerizec teigia Lietuvos miestų planavime vis dar pasigendanti inovatyvių sprendimų, atliepiančių klimato krizės problematiką, antropoceno ir posthumanizmo idėjas, tačiau džiaugiasi, kad žmogaus mastelis bei santykis tarp gamtos ir architektūros yra išlaikomas.

„Manau, ne tik Druskininkai, bet ir visi kiti Lietuvos miestai turėtų dalyvauti tokiuose projektuose kaip „Išmanusis miestas“, išgirsti jaunų architektų, kraštovaizdžio specialistų ir kitų disciplinų atstovų idėjas, kurios drąsiai ir inovatyviai siūlo darnius sprendimus visiems miesto gyventojams“, – sako V. Guerizec.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

„See Sea Park“: šviesos buveinė

„Osamu Morishita Architect and Associates“ priėmė iššūkį Fukui prefektūroje (Japonija) sukurti vietą, kurioje žmonės galėtų diegti naujoves ir plėtoti naujus…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų