Dažniausiai dangoraižiai konkuruoja savo aukščiu, tačiau, panašu, kad netolimoje ateityje jie varžysis ir savo formų išskirtinumu. Pristatome keletą neįprastų formų dangoraižių.
Dangoraižiai Niujorke
Architektūros studija „Hayri Atak“ suprojektavo įspūdingą dangoraižį, įsiliejantį į Manhatano panoramą. Jo amorfinė forma ir medžiagiškumas išskiria jį iš šalia esančių, geometrinių formų pastatų. Dangoraižio dizainas įkvėptas biologinių koncepcijų, kurios projektui suteikia organinį jautrumą tankiame miesto peizaže.
„Hayri Atak“ architektūros elementus supynė į vingiuotos formos struktūrą, kuri atrodo lyg būtų susisukusi savaime. Dangoraižio struktūroje esančios tuštumos sukuria vaiduokliško skaidrumo jausmą ir siūlo skirtingas interpretacijas, kurios priklauso nuo žiūrėjimo taško.
Architektūros studija „Oiio“ suprojektavo lenktą dangoraižį ir pavadino ilgiausiu pasaulio pastatu. Toks pastatas būtų vientisas, o viršūnėje esantis vingis būtų apgyvendintas.
Nepaisanti to, kad projekto pamatas būtų dviejuose skirtinguose taškuose, jis užimtų nedidelį plotą.
„Dažniausiai girdime apie naujausius aukščiausius pastatus ir stebimės kvadratinio metro kainomis tokiuose objektuose. Atrodo, kad nekilnojamojo turto aukštis lemia jo brangumą. Užsakovai bando maksimaliai padidinti aukštį, kuris nulemtų pastato prestižą. Kas būtų, jei aukštį pakeistume ilgiu? Jei mūsų pastatai būtų ilgi, o ne aukšti?“, – retoriškai klausia studija „Oiio“.
Dangoraižis Čikagoje
Architektų studija „MB Architects“ suprojektavo susuktą dangoraižį. Tokio tipo dizainas pastatą paverčia aerodinamiškesniu.
Būtent technologijų pažanga architektams ir statybininkams suteikia galimybę gerokai peržengti tradicinius dangoraižių konstrukcijos modelius. Susukti dangoraižiai yra dar viena šiuolaikinių miestų evoliucijos ženklas.
Tokios formos dangoraižis nuteikia optimistiškai, jog ateityje sulauksime dar įdomesnių architektūrinių sprendimų. Taigi gražiausia arba produktyviausia linija tarp dviejų taškų ne visada yra tiesi.