elektromobiliu ikrovimo stotele
Organizatorių nuotr.

„Panoramoje“ įrengta jau 30 elektromobilių įkrovimo stotelių – daugiausiai Lietuvoje


Sostinės prekybos ir laisvalaikio centras „Panorama“ tapo daugiausiai elektromobilių įkrovimo stotelių turinčiu prekybos centru Lietuvoje – nuo gruodžio pradžios „Panoramoje“ veikia net 30 „uniPark“ įkrovimo vietų, rašoma pranešime spaudai.

Investicijos į naujos infrastruktūros įrengimą požeminėje stovėjimo aikštelėje siekė apie 100 tūkst. eurų. Sprendimo imtasi atsižvelgiant į augantį elektromobilių skaičių ir lankytojų lūkesčius.

PLC „Panorama“ buvo įrengta 14 naujų krovos stotelių, turinčių po du įkrovimo lizdus. Iki šiol prekybos centro požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje buvo viena įkrovimo stotelė su dviem lizdais, tad iš viso dabar prekybos centre veikia 30 įkrovimo vietų.

Elektromobilių įkrovimo stotelės išsidėsčius -1 požeminės stovėjimo aikštelės aukšte.

elektromobiliu ikrovimo stotele

„Visuomet stengiamės naujoves pristatyti pirmieji – dar iki tada, kai jos tampa rinkos standartu. Didžiuojamės tapdami pirmuoju prekybos centru Lietuvoje, savo lankytojams galinčiu pasiūlyti net 30 elektromobilių įkrovimo vietų.

Tai laikome investicija į ateitį. Sprendimas yra glaudžiai susijęs su mūsų strateginiais tikslais tvarumo srityje. Norime ne tik patenkinti klientų lūkesčius, bet ir atitikti aukščiausius šiandienos tvarumo standartus“, – sako „Panoramos“ vadovė Birutė Kalanovaitė.

Neseniai PLC „Panorama“ buvo įvertintas tvarumo sertifikatu BREEAM bei gavo „Very good“ įvertinimą. „Tapdami dar draugiškesniais elektromobilių savininkams, taip pat toliau tęsdami prekybos centro atnaujinimo darbus artėjame prie „Excellent“ įvertinimo. Tai leis mums dar labiau sumažinti neigiamą poveikį aplinkai“, – tikina B. Kalanovaitė.

UAB „Stova“, valdančios prekės ženklą „uniPark“, investicijos į stotelių įrengimą siekė apie 100 tūkst. eurų, o elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimo darbai truko 3 mėnesius.

elektromobiliu ikrovimo stotele

Stotelių įrangą teikia išvystyta elektromobilių infrastruktūra garsėjančios Švedijos bendrovė „CTEK“, turinti daugiau nei dešimties metų patirtį rinkoje. Projektą iniciavo PLC „Panorama“.

„Mums tai strategiškai svarbus objektas, turintis didelį klientų srautą, kuriems aktuali tokia paslauga šioje lokacijoje. Matome, kad viešojo elektromobilių įkrovimo poreikis kyla labai sparčiai.

Prognozuojama, kad šio tipo automobilių skaičius per trejus metus išaugs penkis kartus iki 50 tūkstančių“, –  teigia „uniPark“ ženklą valdančios bendrovės vadovas Artūras Satkūnas.

Pasak jo, „uniPark“ įrengia krovos stoteles ir kitų savininkų valdomose objektuose. „Į mus kreipiasi vis daugiau tokių klientų. Infrastruktūros plėtrą veikia elektromobilių skaičiaus augimas bei Europos Sąjungos numatytas Žaliasis kursas ir Lietuvos institucijų užsibrėžti tikslai.

Žinoma, prie to prisideda ir žmonių noras tausoti aplinką bei tobulėjančios automobilių technologijos, leidžiančios vienu įkrovimu nuvažiuoti didesnius atstumus”, – sako A. Satkūnas.

Sužinoti laisvas stotelių vietas, rezervuoti laiką, užsakyti paslaugas ir tiksliai už suvartotą energijos kiekį atsiskaityti vartotojai gali „uniPark“ išmaniąja programėle. Įrengti įkrovimo taškai veiks visomis savaitės dienomis, prekybos centro darbo valandomis nuo 8–23 val.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Pasaulį keičianti inžinerija

Jeigu daug kam inžinerija asocijuojasi su sausu mokslu – jie labai klysta. Nuo pat žmonių civilizacijos kūrybiškumo atsiradimo laikų, inžinierių…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų