Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujamai Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisijai bendrovės „EPSO-G“ atstovai penktadienį, kovo 25 d., pristatė projekto eigą. Pasienyje su Baltarusija įrengto koncertinos užtvaro ilgis šią savaitę pasiekė beveik 300 kilometrų.
Apytikriai po mėnesio ketinama įrengti fizinį barjerą svarbiausiuose maždaug 100 kilometrų ilgio, projekto pirmojo etapo, ruožuose. Koncertinos užtvaras juose buvo pastatytas sausio pradžioje. Druskininkų, A. Barausko ir Adutiškio, pasienio užkardų ruožuose liko įrengti maždaug 30 kilometrų tvoros segmentų.
Visame pasienyje, kaip pranešama, statybų aikštelėse pastaruoju metu dirba apie 900 „EPSO-G” sutelktų rangovų darbuotojų, šios bendrovės statyboms naudoja daugiau nei 160 technikos vienetų: poliakalių, ekskavatorių, krautuvų, traktorių, kėlimo platformų ir kitų įrenginių. Traukiantis įšalui ir mažėjant užlietų ruožų skaičiui, darbų pasienyje tempas spartėja. Šiuo metu kasdien fizinis barjeras pailgėja maždaug 3 kilometrais. O visas daugiau nei 500 kilometrų ilgio fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija bus įrengtas iki rugsėjo.
Įrengiant fizinį barjerą prie pat valstybės sienos su Baltarusija ribos, pirmiausia tiesiamas koncertinos užtvaras iš 5 arba 6 spiralių, šalia koncertinos iš Lietuvos valstybės pusės montuojami tvoros segmentai. Pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (VSAT) reikalavimus pagaminti, nepalankioms oro sąlygoms ir dirvožemio poveikiui atsparūs tvoros segmentai tvirtinami prie įleistų į žemę stulpų. Tvoros viršuje tvirtinama koncertinos spiralė, o bendras tvoros su spirale aukštis daugelyje vietų siekia 4 metrus.
Projekto priežiūros komisijai vadovauja Ministrė Pirmininkė, o į komisijos sudėtį įeina vidaus reikalų, energetikos, krašto apsaugos, aplinkos ir finansų ministrai, VSAT vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkas ir projektą vykdančios įmonių grupės „EPSO-G“ atstovas.
BNS nuotr.