Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ užbaigė septintąjį statybų etapą Paupyje, Vilniaus Senamiestyje.
Ką tik baigtame etape pirkėjams pasiūlyta 190 butų nuo 30 iki 116 kv. m. ir trys butai per du aukštus su atskiru įėjimu bei terasa ant stogo. 95 proc. visų būstų jau parduoti.
„Šiame Paupio kvartale pirkėjams pasiūlėme skirtingus būsto tipus – nuo Senamiesčiui būdingų butų su itin aukštomis lubomis, būstų per keletą aukštų iki nedidelių studijų. Tai – gerosios urbanistinės praktikos, patikrintos Vakarų Europoje, padedančios sukurti socialinę gyventojų įvairovę rajone. Skirtingi būsto tipai skatina įsikurti tiek jaunus profesionalus, šeimas ar į miesto centrą grįžtančius vyresnio amžiaus žmones“, – sako „Darnu Group“ Turto valdymo direktorius Mantas Umbrasas.
Septintajame etape pabaigtas ir 5.600 kv. m. verslo centras – „Paupio Darboteka“. Čia „Darnu Group“ nuomininkams pasiūlė pilnai įrengtus biurus su bendromis ir privačiomis terasomis, bendram naudojimui įrengti du vidiniai kiemeliai, pritaikyti tiek darbui, tiek poilsiui. Šiandien čia išnuomota beveik 100 proc. biuro patalpų.
„Visame kvartale suprojektuoti vidiniai kiemai ir poilsio zonos, tiek gyventojams, tiek verslo centro nuomininkams. Kruopščiai atskirtos privačios ir viešosios erdvės, o kvartalo prieigos integruotos į Paupio žaliąsias erdves ir pasivaikščiojimo takus“, – sako M. Umbrasas.
Projekto autoriai – architektų studija „JP Architektūra“.
Evaldo Stakėno nuotr.
Išsaugota rajono istorija
Tarp Aukštaičių ir Paupio gatvių įkurdintas 7-asis etapas, kaip ir visas Paupio rajonas, yra dalis istorinio Vilniaus Paplaujos priemiesčio. Jame XVIII a. pirmoje pusėje buvo įsikūręs Antano Tyzenhauzo – LDK paiždininkio, Gardino seniūno, valstybės ekonomijų valdytojo – malūnas. Savo valdoje jis tuomet pasirūpino kelių infrastruktūra, o šalia malūno pastatė smuklę.
Būtent šios smuklės pamatai, dabartiniame sklype Paupio g. 50, buvo atidengti 2018 m. archeologinių tyrimų metu ir kaip Vilniaus paveldo dalis integruoti į „Paupio Darbotekos“ projektą – dalį jų galima pamatyti požeminiame parkinge, didesnė dalis integruota požeminiame biurų pastato aukšte.
Į septintojo etapo vystymą „Darnu Group“ investavo 32 mln. eurų, o iš viso į Paupio rajono konversijos projektą – per 150 mln. eurų. Šiemet vykusiuose tarptautiniuose MIPIM apdovanojimuose Paupys pateko tarp keturių geriausių urbanistinių projektų pasaulyje. Artimiausiu metu „Darnu Group“ čia ketina pradėti dar tris naujus etapus ir pirkėjams šiais metais iš viso pasiūlyti apie 170 butų ir komercinių patalpų.
Evaldo Stakėno nuotr.