Per metus atnaujinta 20 lauko sporto aikštynų prie ugdymo įstaigų: rekordinė investicija į visų vilniečių sveikatą 


Modernizuojant pasenusią Vilniaus miesto sporto infrastruktūrą, per 2023 m. sostinėje visiškai atnaujinta 20 sporto aikštynų prie ugdymo įstaigų. Aikštynų remonto projektų įgyvendinimui iš praėjusių metų savivaldybės biudžeto buvo skirta daugiau nei 7 mln. eurų, šiemet tolimesniam sporto aikštynų atnaujinimui numatyta kiek didesnė suma – 8 mln. eurų.

„Pagal viešosios sporto infrastruktūros plėtrą pirmaujame ne tik šalyje, bet ir visoje Europoje. Jau penktus metus atnaujiname stambiausius lauko sporto aikštynus prie Vilniaus mokyklų. Praėję metai darbų apimtimi buvo rekordiniai – pavyko visiškai rekonstruoti 20 aikštynų. Futbolo mėgėjų išmindžiotą žolę pakeitė kokybiška dirbtinė danga, sutrūkinėjusį aikštelių betoną – daugiafunkcė danga tinkama krepšiniui, tinkliniui, tenisui, kvadratui ar kitoms sporto veikloms“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Bendras atnaujintas aikštynų plotas – 6,5 ha, iš kurių daugiau nei 23 tūkst. kv. m užima dirbtinės dangos futbolo aikštės, per 19 tūkst. kv. m – universalios dangos aikštelės. Taip pat atnaujinta aikštynų bėgimo takų danga, pakabintos kamuolių gaudyklės, įrengtos daugiafunkcių lauko treniruoklių zonos.

„Visi atnaujinti sporto aikštynai yra prieinami ne tik moksleiviams, bet ir vietos bendruomenėms. Siekiame, kad moderni, patraukli sporto infrastruktūra nuo kiekvieno vilniečio namų nebūtų nutolusi per daugiau nei 500 m. Mokyklų, darželių tinklas mieste itin platus, todėl atnaujinta infrastruktūra – investicija į visų miesto gyventojų sveikatą ir gerą savijautą“, – sako Rokas Germanavičius, Vilniaus miesto savivaldybės Sporto ir sveikatingumo skyriaus patarėjas.

Didžioji dalis aikštynų remonto darbų pradėti vykdyti dar pavasarį ir užbaigti neprasidėjus naujiems mokslo metams. Pavyzdžiui, „Atgajos“ specialiojoje mokykloje ir Aleksandro Puškino gimnazijoje įrengti interaktyvūs įrenginiai, kurie tinkami ne tik sportui, bet ir mokymuisi; Barboros Radvilaitės progimnazijos aikštyne modernizuotos dvi krepšinio, tinklinio ir futbolo aikštelės, įrengta treniruoklių zona.

Atnaujinta sporto infrastruktūra naudojasi Žaros, Vasilijaus Kačialovo, Radvilų, Minties, Žvėryno, Santaros, Grigiškių, Fabijoniškių gimnazijų, Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos bendruomenės. 2023 m. taip pat atnaujinti VGTU inžinerijos licėjaus, Naujininkų, Kunigaikščio Gedimino ir Simono Stanevičiaus progimnazijų, Liepkalnio pagrindinės mokyklos, Naujamiesčio mokyklos, Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos lauko sporto aikštynai.

2024 m. Vilniaus miesto savivaldybės biudžete tolimesniam sporto aikštynų prie ugdymo įstaigų atnaujinimui numatyta 8 mln. eurų. Planuojama, kad tokios lėšų sumos užteks dar 20 ugdymo įstaigų stambiausių lauko sporto aikštynų atnaujinimui, tad bendras rekonstruotų aikštynų skaičius metų pabaigoje sieks 77.

Šiemet taip pat tikimasi užbaigti keletą didelės apimties sporto infrastruktūros rekonstrukcijos projektų Žirmūnų, Gabijos, Simono Konarskio gimnazijų ir Lazdynų mokyklos teritorijose. Per 2025 m. planuojama visiškai atnaujinti visų Vilniaus bendrojo ugdymo įstaigų lauko sporto infrastruktūrą.

Nuotraukos Sauliaus Žiūros.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Sostinės centre užbaigti 2 daugiabučiai

Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas,…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų