remeika

S. Remeikos dizaino studija siūlo funkcionalią mokymosi erdvę ir modernią turgavietę


Pietvakarių Lietuvoje, įsikūrę visiems gerai žinomi Jurbarko ir Lazdijų miestai, kuriems Sauliaus Remeikos dizaino studijos komanda yra numačiusi reikšmingus pokyčius.

Profesionalai pateikė du projektus, kuriais norima sukurti jaukias ir funkcionalias erdves, turistams, miesto gyventojams, kad jos pavirstų dar patrauklesniais ir jaukesniais miestų traukos centrais.

Šių miestų teritorijų atnaujinimo projektų ėmėsi jau 19 metų sėkmingai veikianti Sauliaus Remeikos dizaino studijos nariai: Saulius Remeika, Edvinas Makštys, Ugnė Meigytė, Tomas Zablockis.

Pirmasis projektas – Vytauto Didžiojo progimnazijos teritorija Jurbarke (53A pastato), kuriai buvo sukurta eksterjero, teritorijos ir interjero atnaujinimo koncepcija.

Antrasis – Lazdijų mieste esanti teritorija šalia jau suprojektuoto naujojo Lazdijų sporto centro, kurioje buvo pasiūlyta turgaus prekybinių paviljonų ir turgavietės koncepcija.

Pagrindinis komandos siekis „Išmaniojo miesto“ projekte – savo turima patirtimi, žiniomis ir kūribiškumu prisidėti prie teritorijų atnaujimo ir pritaikymo kuriamam šiuolaikiniam ir patogiam miestui.

Projekto dalyviai patikina, kad Vytauto Didžiojo progimnazijos teritorija pasirinkta dėl savo aktualumo. „Suprantame ugdymo įstaigų interjero svarbą, formuojant naujos kartos mąstymą, požiūrį į estetiką.

Labai svarbu, kartu su pokyčiais mus supančiame gyvenime, keisti ugdymo įstaigų architektūrinius ir interjero principus, išimti tai kas pasenę ir nebenaudojama, patobulinti tai ir pakeisti naujais dalykais, kurie žengia kartu su šiandienine estetikos, funkcijos ir skaitmenizacijos samprata“, – patikina profesionalai.

Sauliaus Remeikos dizaino studijoje dirbantys architektai ir dizaineriai yra prisidėję prie ne vieno  ugdymo įstaigų projekto kūrimo, nariai gilinosi į šiandienos aktualijas ir realius poreikius, todėl šiame projekte dalyviai patikina norintys pasidalinti sukaupta patirtimi.

Komanda siūlydama koncepciją sprendė šiandien minėtoje mokykloje esančias funkcines problemas, kūrė papildomas funkcines zonas kurių mokykla iki šiol neturėjo.

Antroje teritorijoje, esančioje Lazdijų mieste, dalyviai įžvelgė  prekybos erdvės potencialą. „Diskusijos su teritorijos atstovais metu buvo aptarta, kad nuošalesnėje miesto dalyje esanti teritorija galėtų būti naudojama kaip koncentruotas prekybininkų traukos objektas, ko pasekoje šioje erdvėje išsikėlėme tikslą sukurti ištisus metus veikiančią turgavietės erdvę.

Šioje teritorijoje numatėme uždaro tipo prekybinius pavilijonus, paruotuvėles, kuriose prekybininkai tūrėtų galimybę dirbti ištisus metus, taip pat numatėme atviro tipo prekyvietes, kuriose prekybininkai prekiautų prekybinėmis ir prekybinių švenčių dienomis“, – apie savo viziją pasakoja projekto autoriai.

Pasak jų, pagrindinis tikslas buvo įveiklinti turgavietę, kad ji tūrėtų galimybę dirbti nuolat. Dėl to, joje numatyta galimybė įrengti maitinimo zonas su lauko terasomis. Kurdami pavilijonų architektūrą, komandos nariai siekė švarios minimalistinės krypties, kad turgus taptų estetiškai sutvarkyta vieta traukianti aukštus estetinius reikalavimus keliančius pirkėjus.

Siekiant didesnio jaukumo turgaus teritorijoje, numatytos žaliosios zonos su želdiniais, vietos kuriose būtų galima pasėdėti pailsėti, todėl prekyvietė paprastomis dienomis gali tapti laisvalaikio zona, traukos vieta su maitinimo zonomis.

S. Remeikos studijos komanda įgyvendino ne vieną svarbų projektą. Vienas paskutinių – modernus biurų centras, kurį sudaro du pastatai, sujungiami stikline galerija. Pirmasis pastatas – 375 m. kv. biuras, kuriame suprojektuotos atviro ir uždaro tipo darbo vietos, du pasitarimų (konferencijų) kambariai, administratorės darbo vieta, virtuvėlė ir pagalbinės patalpos (san. mazgai).

Antrame dviejų aukštų pastate, projektuojamame 380 kv. m. plote, sukurtos uždaro tipo darbo vietos, buitinės darbuotojų patalpos (persirengimo patalpos, dušinės, san. mazgai), suprojektuota konferencijų salė. Stiklinėje, pastatus jungiančioje galerijoje numatomas nuotraukų/paveikslų eksponavimas.

Projektuojamas interjeras industrinio stiliaus. Vyrauja modernios, šiuolaikiškos formos. Interjere integruojamos esamos pastato konstrukcijos: paliekamos atviros lubos, inžinerinės komunikacijos, kolonos.

Taip sukuriama interjero pagrindinė spalvinė gama (bazė). Pagrindiniai šios bazės elementai: liejamos betono imitacijos grindys, atviros betoninės kolonos, juodų atspalvių sienų dangos. Uždaro tipo darbo vietose įrengiamos ažūrinės metalinės lubos, siekiant sukurti jaukią darbo erdvę išlaikant stilistiką.

Bazinę spalvų gamą papildo šilti atspalviai: kiliminė danga, kuri tarnauja ir siekiant pagerinti akustines savybes. Interjero baldinėje apdailoje naudojamos baldinės plokštės, padengtos medienos lukštu, akustinės plokštės, dengtos spalvotu audiniu.

Numatyti spalvingi baldai. Interjere be visa ko suprojektuota moderni, darbo erdvėms pritaikyta apšvietimo sistema: pagrindinis apšvietimas kombinuojamas su trekine apšvietimo sistema ir paslėptu LED apšvietimu.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų