Saudo Arabija ruošiasi naujai aukso karštinei – pradeda nuo infrastruktūros


Šiandien statybos sudaro procentus viso Saudo Arabijos bendro vidaus produkto. Nepaisant didelio statybos projektų augimo, šalies gyventojai ir toliau tenkinasi esama infrastruktūra. Dėl to vyriausybė, kurios šių metų planuose buvo skiriami net 67 procentai  investicijų į statybas, inicijavo didelių infrastruktūros projektų plėtrą. Bendra jų vertė siekia 800 milijardų JAV dolerių (686.64 milijardų eurų). 

Panašu, kad greiti statybos tempai, nemažina vyriausybės apetito. Teigiama, kad transporto plėtra gali prisidėti prie didesnio statybos pramonės augimo. Todėl kitais metais skirta daugiau nei 37 mlrd. eurų transporto, telekomunikacijų, vandens, žemės ūkio ir kitoms su tuo susijusioms infrastruktūros projektams. Kitais metais bus baigtas pirmasis metro tinklas šalyje.  

Valstybės ekonomikos augimui nemažesnę įtaką atlieka ir privačios iniciatyvos. Abdullah A. M. Al-Khodari sūnų kompanija buvo įsteigta 1966 metais. Bendrovė, pasinaudodama septintojo dešimtmečio naftos bumu, daugiausiai siekė plėtoti šalies kelių tinklą. Nors kelių tinklo plėtra kurį laiką buvo sustojusi, naftos karštinė iki šiol yra šalies ekonomikos variklis 

Infrastruktūra energetikos projektams vystyti 

Persijos įlankoje planuojamas milžiniškas pramonės rajonas, kuriame numatyta vandens gėlinimo jėgainė, uostas, kelios naftos platformos. Skaičiuojama, kad šis projektas atsieis 34,2 milijardo JAV dolerių (29.31 eurų) ir sukurs 12 000 darbo vietų.  

Daugiausiai Saudo Arabijos naftos yra išgaunama Rytų provincijoje, kurioje yra didžiausias pasaulyje naftos telkinys. Tikimasi, kad įgyvendinus šį projektą pavyks padidinti naftos pajėgumus ir papildomai perdirbti 900 tūkstančiai barelių naftos per dieną. Vis dėlto, jeigu to nepavyktų pasiekti, jau ruošiamas atsarginis planas.  

Saudo Arabijos kultūros kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Kaip sako Saudo Arabijos energetikos ministras Al Falih, suprantama, kad laukia nemažai iššūkių, tačiau jau dabar ieškoma būdų panaudoti atsinaujinančius energetikos išteklius ir sumažinti priklausomybę nuo naftos.  

Pirmoji Saudo Arabijos vėjo jėgainė  General Electric” buvo atidaryta vos prieš kelis metus. Tačiau tai tik pradžia. Praėjusią savaitę paskelbtas naujas ir labai ambicingas tikslas – iki 2023 metų pagaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių 9,5 gigavatų energijos. Vietinio kapitalo ir tarptautinės bendrovės bus kviečiamos teikti pasiūlymus dėl atsinaujinančios energijos projektų. Šį mėnesį (rugsėjį) vyriausybė surengs pirmuosius viešuosius konkursus. Tai bus ne tik vienas didžiausių tokio pobūdžio projektų, tačiau ir pirmasis Saudo Arabijos viešojo ir privataus sektoriaus projektas. 

Statys miestą 

Tarp MEGA projektų numatyta miesto statyba. Iki 2029 metų iškils ekonominis miestas, kuriuo bus siekiama spręsti būsto trūkumo problemą. Taip pat, kitais metais duris atvers Saudo Arabijos statybų pramonės stiprybės simbolis, aukščiausias pasaulyje pastatas – Jeddos bokštas.  

Saudo Arabijos karalius Salmanas pradėjo įgyvendinti jau kelis metus puoselėtą pasaulio kultūros centro projektą. Tai modernūs 100 000 kvadratinių metrų pastatai, kuriuos suprojektavo architektų firma Snohetta”. Centre numatytas muziejus, biblioteka, kino teatras, auditorija, parodų salės. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų