„Išmanusis miestas 9“ projekto dalyvis Aurimas Dambrauskas.

Senosios Anykščių dvarvietės teritorijai kuriama vizija jungia architektūrą, gamtą ir žmogų


Anykščių senosios dvarvietės teritorija (ONIXTI) šiaurinėje miesto dalyje turi svarbų istorinį ir kultūrinį kontekstą, kurį norima išsaugoti ir įveiklinti. Didžiausias iššūkis čia – suderinti laidžią ir integruotą želdynų sistemą su žmogaus veikla.

Šios užduoties ėmėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto penktojo kurso architektūros studentas Aurimas Dambrauskas kartu su darbo vadovu doc. dr. Dariumi Linartu, kurie sieks sukurti Anykščių miestui patrauklią ir išskirtinę erdvę, atspindinčią miesto identitetą, įtraukiančią, supančią gamtą bei įkvepiančią menininkus bei lankytojus.

Anykščių dvarvietė.

Ši teritorija A. Dambrauską pirmiausia patraukė dėl savo gamtinės aplinkos bei užduoties sukurti menininkų rezidenciją.

„Toks projektas labai tinka prie mano baigiamojo darbo temos – modulinės architektūros. Sieksiu įveiklinti Anykščių senosios dvarvietės teritoriją, sujungti architektūrą ir gamtą bei suteikti jai identitetą, kurį būtų galima lengvai atpažinti“, – sako projekto dalyvis.

Projektuojamoje teritorijoje šiuo metu yra Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos pastatas su priklausiniais, Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos pastatas ir Anykščių Šv. Aleksandro Neviškio cerkvė. Pasak A. Dambrausko, norint sukurti darnesnius miestus, labai svarbu atsižvelgti į esamų teritorijų ir pastatų įveiklinimą.

„Ne tik Anykščiai, bet ir nemažai kitų Lietuvos miestų ir miestelių turi puikių žaliųjų erdvių ar kultūrinių objektų, kurie paprasčiausiai nėra tinkamai įveiklinti, o tai spręsti padeda tokie projektai kaip „Išmanusis miestas“, – sako architektas.

Taip pat kaip vieną iš didesnių problemų Lietuvos miestuose A. Dambrauskas įvardija dviračių takų, kai kur ir pėsčiųjų takų trūkumą, nepakankamai patogų viešąjį transportą bei per didelį pasikliovimą automobiliais.

„Be esamų pastatų įveiklinimo, miestų planavime ne mažiau svarbu atsižvelgti į dviračių, pėsčiųjų takų bei viešojo transporto tobulinimą. Tai padėtų spręsti visuomenei aktualias problemas, tokias kaip stovėjimo vietų trūkumą, eismo spūstis bei aplinkos taršą“, – teigia projekto „Išmanusis miestas 9“ dalyvis.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų