Skaitmeninės vyriausybės ir išmanieji oro uostai: kaip pasikeis pasaulis 2030 metais?


Pirštų antspaudų nuskaitymas, dideli ekranai ir kišenėje telpantys kompiuteriai – tai tik kelios technologijos, išpranašautos prieš kelias dešimtis metų. Nors šiandien išmanūs sprendimai mus supa kone kiekviename žingsnyje, noras sužinoti, kas laukia netolimoje ateityje, niekur nedingo – „Huawei“ prognozuoja, koks pasaulis bus po dešimties metų.

Sumanusis pasaulis 2030 metais: viską pakeis informacijos srautai

„Huawei Technologies“ vadovo Baltijos šalyse Ricky Chen manymu, šiuo metu pradėtos diegti pažangios technologijos, tokios kaip 5G ryšys, dirbtinis intelektas ir daiktų internetas, padės sukurti informacijos srautą, pakeisiantį mūsų gyvenimą daugelyje svarbių sričių. Skaitmeninės technologijos lems visuomenės gerovės revoliuciją, padėdamos panaikinti atskirtį ir netolygumus švietimo, sveikatos apsaugos ir viešųjų resursų srityse, ir taip sukurdamos skaitmeninę lygybę.

Ekonomikoje proveržį sukurs išmanūs robotai, tapę pagrindine darbo jėga. Kadangi jie sudarys svarbią visuomenės dalį, valstybės valdymo lygmenyje, siekiant geriau prisitaikyti prie pasikeitusių piliečių reikmių, bus sukurtos į žmones orientuotos skaitmeninės vyriausybės. Robotai iš žmonių perims sunkius ir nuobodžius darbus, todėl, žvelgiant iš kultūrinio gyvenimo perspektyvos, gyventojų prioritetu taps ne materialinė, o dvasinė gerovė. Be to, įvairių skaitmeninių sprendimų diegimas aplinkos apsaugos srityje padės geriau sekti ir kontroliuoti anglies junginių emisijas bei taip apsaugoti mūsų planetą.

„Tikiu, kad nauja ryšių, kompiuterijos ir ekosistemos karta padės tvirtą pagrindą 2030 metų sumaniajam pasauliui. Kur kas platesnio spektro ir didesnio greičio tinklas, paremtas 5G, Wi–Fi 6 ir kvantiniais ryšiais, sujungs fizinę ir skaitmeninę tikroves, taip sukurdamas integruotą realybę“, – teigia Ricky Chen.

Skaitmeninė transformacija palies visas pramonės šakas 

2030 metais sumanusis pasaulis negalės egzistuoti be skaitmeninės pramonės revoliucijos, todėl jau dabar būtina pradėti diegti naujoviškus telekomunikacijų sprendimus vyriausybės, transporto, finansų ir energetikos srityse.

Vienas sėkmingiausių skaitmeninės transformacijos pavyzdžių – tarptautinis Šendženo oro uostas. Įdiegus „Huawei Horizon Digital“ platformą, apimančią daiktų interneto, didžiųjų duomenų, vaizdo įrašų debesijos, geografinės informacinės sistemos ir išmanaus valdymo centro sprendimus, skrydžių punktualumas išaugo 87 proc., 4 milijonais sumažėjo autobusais iš vieno terminalo į kitą pervežamų keleivių skaičius bei padidėjo oro uosto erdvių saugumas. Buvo įdiegta ir veido atpažinimo technologija, leidusi 60 proc. pagerinti tapatybės tikrinimo efektyvumą, ir taip sumažinanti tikimybę keleiviams oro uoste pamesti dokumentus.

Bankinio sektoriaus skaitmenizacija taip pat padės pasiekti realios naudos. 5G ryšys reikšmingai išplės finansinių institucijų elektroninių sistemų galimybes. Tai leis bankų filialams ir bankininkams kur kas geriau palaikyti ryšį su mažmeninės prekybos ir verslo klientais bei dėl šios priežasties geriau patenkinti jų reikmes. „China Merchants Bank“, įdiegęs didžiųjų duomenų platformą ir dirbtinio intelekto sprendimus visoje verslo grandinėje, sugebėjo ženkliai pagerinti skolinimo rizikos kontrolę, duomenų saugumą ir vartotojo patirtį.

Padidins elektros tinklo priežiūros efektyvumą

Ricky Chen mini dar vieną skaitmeninės transformacijos sferą – energetiką. Tradicinėje energijos tiekimo grandinėje integruoti modernių technologijų sprendimai stipriai pagerins jungiamumo, valdymo, saugumo, ir gebėjimo prisitaikyti prie besikeičiančių poreikių galimybes.

Be skaitmenos sprendimų neįsivaizduojamas ir elektros perdavimas bei paskirstymas – dirbtinis intelektas 90 proc. pagerina elektros tinklo priežiūros ir įrangos identifikavimo operacijų efektyvumą. Šios išmaniosios kompiuterijos technologijos valdo Kinijos viešųjų įkrovimo stotelių infrastruktūrą, kuria naudojasi jau pusė milijono elektromobilių, o skaičių iki metų pabaigos tikimasi padidinti dar dvylika kartų.

„Džiaugiamės galėdami dalyvauti šiame skaitmenizacijos laikmetyje. Bendradarbiaudami su ekosistemos partneriais, vyriausybėmis ir verslo atstovais, tikimės sukurti tvirtą sumanaus pasaulio, kuriame egzistuos naujo tipo ryšiai, kompiuterija, platformos ir ekosistema, pagrindą“, – Ricky Chen.

Zaha Hadid architektų vizualizacija


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų