„Išmanusis miestas 9“ projekto dalyvis Jurgis Vaišvila.

Skaudvilės senamiestyje projektuojamas naujas medinis objektas, puoselėjantis miestelio unikalumą


Beveik 5 ha ploto kultūros paveldo teritoriją Tauragės rajone, Skaudvilėje, siekiama paversti patrauklia, jaukia, modernia ir šiuolaikine miesto vieta, sukurti jaukias erdves renginiams, turistams, miesto gyventojams.

Sukurti naują Skaudvilės senamiesčio konceptą, išsaugant kultūros paveldo ypatumus, ėmėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto penktojo kurso architektūros studentas Jurgis Vaišvila ir vadovas doc. dr. Arnoldas Gabrėnas.

Skaudvilės senamiestis turi seną istoriją, čia saugoma daug urbanistinių elementų. Architektas Jurgis Vaišvila įžvelgė šios teritorijos unikalumą, susijusį su kultūros paveldu ir medine architektūra, kuri yra reikšminga Skaudvilės istorijai ir tradicijoms.

Kurdamas šios teritorijos regeneracijos projektą J. Vaišvila siekia sukurti miesto erdvę – pastatą, kuris atspindėtų miestelio istoriją ir tradicijas, kartu padidintų teritorijos patrauklumą ir turistų srautą.

„Noriu patobulinti šią teritoriją kurdamas medinį pastatą, kuris būtų šiuolaikiškas, bet kartu laikytųsi vietos architektūros tradicijų ir charakteristikų. Į pastatą noriu įtraukti senąją Skaudvilės gaisrinę, kuri yra miestelio istorijos dalis.

Norėčiau šį kultūros paveldo objektą inkorporuoti į mano projektuojamą pastatą kaip svarbų elementą, kuris prisidėtų prie teritorijos patrauklumo ir istorijos išsaugojimo“, – sako projekto dalyvis.

Skaudvilės miestas.

Pasak J. Vaišvilos, medžio naudojimas pastatuose yra sena tradicija Lietuvoje, taip pat ir Skaudvilėje, todėl jis nori išnaudoti šią vietos ypatybę, todėl kuria pastatą, kuris būtų šiuolaikiškas, bet kartu puoselėtų ir išsaugotų miestelio unikalumą ir paveldą.

„Daugumos Lietuvos miestų ir miestelių planavime pastebiu aplinkosaugos, saugumo, socialinės įtraukties ir istorinio paveldo išsaugojimo problemas. Turime monofunkcius rajonus, skirtus tik vienai veiklos sričiai (pavyzdžiui, prekybai, pramonei ar gyvenimui). Tokios zonos neleidžia miestui organiškai augti ir vystytis, nes jos neįtraukia įvairių žmonių poreikių ir veiklų.

Taip pat trūksta žaliųjų erdvių, miestų planavimas dažnai yra orientuotas į automobilių judėjimą ir statymą, o ne žmonių poreikius“, – sako architektas. Savo kuriamu Skaudvilės senamiesčio regeneracijos projektu jis sieks pritaikyti savo idėjas ir kūrybiškumą sprendžiant šias miesto planavimo ir urbanistikos problemas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų