„Spa Vilnius Anykščiai“


Prabangus keturių žvaigždučių viešbutis įrengtas rekonstruotame buvusio viešbučio „Šilelis“ pastate, statytame 1989 metais. Jį sudaro du pastatai: penkių aukštų viešbutis su rūsiu bei baseinų ir pirčių kompleksas. Taip pat čia yra nedidelė konferencijų salė ir restoranas. Anot projektą parengusių UAB „SP Architektų grupė“ architektų, po viešbučio rekonstrukcijos išliko pastato funkcinė-planinė ir konstruktyvinė schema, stengtasi išlaikyti pastato architektūros charakterį.

Po rekonstrukcijos patalpų plotas šiek tiek padidėjo. Daugiau erdvės išgauta ir išmontavus senąsias pertvaras, pagilinus rūsį, kur buvo įrengti masažo kambariai, druskų vonios, ventiliatorių patalpa. Po rekonstrukcijos statinyje buvo įrengti du liftai.

Šalia viešbučio pastatytas naujas elipsės formos netaisyklingo kūgio formos priestatas, kuriame įkurtas baseinų ir pirčių kompleksas. Šis kankorėžį primenantis kompleksas su senuoju pastatu buvo sujungtas įstiklinta galerija. Siekiant išgauti neįprastą priestato pavidalą, naudotos trikampės formos, formuojant tūrį jos leido sukurti perėjimą taip, kad nesimatytų laužytų ovalo linijų.

Visame „kankorėžio“ formos baseino ir pirčių komplekso fasade beveik nebuvo pasikartojančių detalių, konstrukcija turėjo būti „aprašyta“ ir išpildyta statybose neįprastu tikslumu, kad atskiri, netaisyklingų formų gaminiai susijungtų į norimą vientisą sudėtingą erdvinę formą. Kadangi viešbučio pastatai yra supami gamtos, miške, apdailai pasirinktos tokios plokštės, kurias lengva valyti, ant kurių neauga kerpės ar samanos. Statyboms Lietuvoje patys optimaliausi yra silikoniniai tinkai – jie atspariausi nepalankiems oro veiksniams.

Viešbučio vėdinamojo fasado karkasui naudotas ekstruduotas aliuminio karkasas, skirtingoms komplekso erdvėms buvo parinkti geriausiai tinkami dažai.

Projektuodami pastato apšvietimą užsakovas ir architektai daug dėmesio skyrė progresyvioms technologijoms – energijos taupymas ir šviesos kokybė buvo esminiai reikalavimai. Projekte buvo daug netradicinių apšvietimo sprendimų. Pastate, kur įrengta SPA zona, šviestuvai įmontuoti į vadinamuosius kankorėžio „spyglius“. O viešbučio fasado dalyje, kur yra balkonai, apšvietimas įrengtas balkonų paviršiuose. Kur jų nėra ir yra nedaug langų, buvo padarytos specialios šviestuvų nišos – joms, beje, prireikė nemažai kruopštaus darbo. Šviestuvų šviesa nukreipiama taip, kad sklistų įstrižai – iš apatinio kampo į viršutinį ir atvirkščiai. Todėl šviesos spinduliai atrodo tarsi laužyti. Pastatų interjeras kurtas iš kokybiškų natūralių, ekologiškų, lengvai prižiūrimų ir valomų medžiagų. Viena pagrindinių apdailos medžiagų – natūralaus ąžuolo faneruotė. Langai pasirinkti ne plastikiniai, o mediniai, pagaminti iš klijuotos pušies. Pastato interjero autorė architektė Gintė Pamerneckienė pasakojo, kad norėjosi, jog įspūdinga centrą supanti gamta būtų kuo labiau juntama ir viduje: viešbutyje ir baseinų pastate. Kai kuriuos interjero autorės sprendimus įgyvendinti nebuvo lengva, pavyzdžiui, formuojant reljefines lubas ir sienas terapiniame druskų kambaryje, įrengtame senojo pastato rūsyje.

Visame pastate buvo įrengtas grindinis ir geoterminis šildymas. Nors šiam sprendimui prireikė nemažai investicijų, per 10–15 metų tokį šildymą pasirinkęs užsakovas tikrai pajus didžiulę piniginę naudą. Be to, tokio šildymo sprendimai yra palankūs aplinkai, o tai ypač aktualu Anykščiuose, kur graži gamta. Dar vienas pliusas, kad tai – atsinaujinanti geoterminė energija, kuri niekada nepasibaigs. Vandentiekio sistemoms pasirinkti itin kokybiški, sertifikuoti vamzdžiai, kuriems suteikiama net 40 metų garantija. Tai patikimas ir saugus vandentiekis, todėl tikimybė aplieti ir sugadinti turtą šiame objekte minimali.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų