Užmirštą Kėdainių teritoriją prikelti ketinančios architektės įžvelgia neišnaudotą jos potencialą


Nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas 8“ dalyvaujanti Kėdainių rajono savivaldybė ketina atnaujinti buvusį Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro pastato teritoriją ir pastatą.

 

Šio iššūkio imasi trijų architekčių komanda „KAD“, kurią sudaro „Vilniaus Tech“ architektūros studentės Ditė Mickevičiūtė, Kamilė Vasiliauskaitė ir Aistė Gaidilionytė.

Svarstydamos apie ateities miestą, merginos teigė, kad jame turėtų būti ir šiek tiek chaoso. „Ateities miestas turėtų būti gyvas, chaotiškas, dinamiškas, nuolat kintantis, prisitaikantis, besiadaptuojantis, atviras ir įvairus. Tai turėtų būti saugi vieta augti ir skleistis visiems ir viskam“, – teigiama komandos „KAD“ atsakyme.

Merginos pasidalijo tuo, kas jas įkvepia projektuoti. Anot jų, viskas yra susiję ir įkvėpti gali bet kas – net dalykai, iš pirmo žvilgsnio niekaip nesusiję su architektūra. D. Mickevičiūtę labiausiai įkvepia minimalizmas ir paprastumas. „Mažiau yra daugiau“, – tokią žymaus architekto Mieso van der Rohe frazę pateikia mergina. Jos kolegė A. Gaidilionytė įkvėpimo dažnai semiasi menininko Allano Wexlerio kūryboje. „Mane įkvepia šio menininko darbuose atsispindintis besąlygiškas dėmesys detalėms“, – sako ji. K. Vasiliauskaitė įkvėpimo ieško tyrinėdama fikcines erdves ir pasakojimus.

Komanda „KAD“ ketina pateikti buvusios Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro pastato teritorijos ir pastato atnaujinimo viziją. Šio Kėdainių objekto likimas jau daugybę metų yra neišsprendžiamas, todėl architektės tikisi, kad jų projektas pralauš ledus. Architekčių komanda „KAD“ nekantrauja pristatyti savo viziją ir šią miesto apleistą teritoriją įsivaizduoja kaip miesto vartus.

„Labiausiai sudomino gamtinė teritorijos aplinka, ryšys tarp miesto ir parko, tai, kad teritorija iš karto matoma įvažiavus į miestą, veikia kaip tam tikri miesto vartai. Taip pat įdomus pastato kontekstas – tarpukario paveldas“, – teigiama komandos „KAD“ atsakyme.

 

„Išmanusis miestas“ – tai analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris apjungia savivaldybes bei architektūros, urbanistikos, inžinerijos, kraštovaizdžio architektus profesionalus, kurie projekto metu drauge siekia atkurti mažuosius miestus ir padidinti jų konkurencingumą Lietuvos miestų kontekste.

Per 7 metus yra sukurti 168 projektai – ateities vizijos savivaldybių teritorijoms. Dalis jų jau yra realizuoti: Elektrėnuose įrengtas rekreacinis parkas, Kuršėnuose – išmanusis tiltas. Ignalinoje planuojamas įgyvendinti sporto ir sveikatingumo centro „Šuolis“ projektas. Dalyviai yra motyvuojami rengėjų ir rėmėjų įsteigtais piniginiais prizais (prizinis fondas 10 000 €) bei dovanomis. Komandą gali sudaryti – 1-7 asmenys. Pagrindinis prizas teikiamas 2-ose kategorijose – profesionalų ir studentų.

Daugiau informacijos ir registraciją rasite čia.

ismanusis miestas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų