Sukūrė kavinę iš 29 jūrinių konteinerių. Rezultatas Jus nustebins


Taivane atidaryta nauja „Starbucks“ kavinė sukurta iš 29 laivybos konteinerių. „Starbucks“ – didžiausias ir populiariausias kavinių tinklas pasaulyje. Kavinės pasižymi inovatyviu dizainu. Tačiau japonų architektas Kengo Kuma suprojektuotas dizainas sukuria išskirtinę kavos kultūros nuotaiką net ir „Starbucks“ imperijoje. 

„Starbucks“ Taivane yra pirmoji bendrovės kavinė Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. 29 balti jūrų uosto konteineriai sudėlioti į tinklo formą. Tarp konteinerių yra 320 kvadratinių metrų ploto erdvės. 

Kengo Kuma sako, kad jo vizija atitinka dabartinę „Starbucks“ dizaino tendenciją. Iki šiol buvo sukurta bent 40 kavinių, kuriose konteineris naudojamas kaip pagrindinis pastato blokas. Šį kartą buvo panaudoti 29 jūriniai konteineriai. Jie pabrėžė pramoninį kavinės įvaizdį. Pagrindinė kavinės struktūra susideda iš stačiakampių sijų.

Statinio interjerui panaudotas natūralus medis ir tekstilė. Tai suteikia lengvumo ir jaukumo. Kavinės lankytojų dėmesio niekas neblaško, galima mėgautis puodeliu kavos ir stebėti kraštovaizdį, pasijusti aplinkos dalimi.

Statinio fasado dalis išmarginta ryškiomis spalvomis: geltona, žalia, mėlyna, juoda… 

Padeda išvengti apribojimų

Iš pirmo žvilgsnio konteinerio konstrukcija atrodo sudėtinga ir nepatvari, tačiau Kuma naudoja daugybę stoglangių. Taip natūrali šviesa visą struktūrą paverčia malonia erdve „Starbucks“ gėrimų degustacijai.

Laivybos konteinerių panaudojimas yra tinkamas sprendimas, kai dėl įvairių apribojimų, numatytoje vietoje negali iškilti tradicinis pastatas. Konteinerių naudojimas populiarėja ir dėl gamtos apsaugos motyvų.

Kaip sako „Starbucks“ atstovai, laivybos konteinerių naudojimas yra pramonės atliekų ir medžiagų mažinimo ir pakartotinio naudojimo bandymas.

Jūriniai konteineriai – tai dažniausiai 6,1-12,2 metrų ilgio plieninės dėžės. Jos yra atsparios vandeniui, labai tvirtos ir ilgaamžės. Jūrinių konteinerių panaudojimo galimybės tampa vis platesnės. Štai, prieš metus, vokietis Christophas Krause juos sumanė panaudoti ne pagal paskirtį ir iš 86 nebenaudojamų jūrinių konteinerių pastatė viešbutį. „Dock Inn“ – tapo pirmuoju Vokietijoje iš konteinerių suręstu ekonominės klasės viešbučiu.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų