Taip ir neužbaigti Maskvos namai Vilniuje bus nugriauti


Vilniuje bus griaunamas taip ir neužbaigtas statyti Maskvos kultūros ir verslo centras, geriau žinomas kaip Maskvos namai. Projektas buvo statomas netoli Vilniaus senamiesčio, A. Juozapavičiaus gatvėje.

Apie planus griauti neužbaigtą objektą savo feisbuko paskyroje pranešė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Propagandos mašinos projektas Vilniuje uždaromas dar net neatidarytas!

Beveik užbaigtus statyti Maskvos namus radau kaip palikimą tapęs meru 2015 metais. Ir architektūriškai, ir geopolitiškai pastatas būtų svetimkūnis Vilniaus širdyje, o ir pastatytas, kaip vėliau paaiškėjo, ne pagal statybos leidimą. Tuomet galimybė nutraukti šį Maskvos projektą daugeliui atrodė mažai tikėtina, bet nuėjome ilgą teisinį kelią ir esame štai čia – Maskvos namai bus demontuoti.

Jei kas nors klaus, kodėl griaunamas beveik baigtas pastatas, ar jo neįmanoma pritaikyti kitoms reikmėms – jis pastatytas aukštesnis, nei leistina, architektūriškai svetimkūnis, funkciškai neišbaigtas bei neracionalus.

Laimėjome teismus, tad sklypas grįžta valstybei. Procedūros, tikėtina, dar užtruks bent keletą mėnesių, bet esminis darbas pabaigtas. Istorijoje beliko padėti tašką.

Kas po to? Svarstysime, kam geriausiai panaudoti šį sklypą, atliksime alternatyvų vertinimą, ir pateiksime savo išvadas Nacionalinei žemės tarnybai. Tačiau viena aišku – ši vieta priešais Gedimino pilį neteks propagandos mašinai“, – rašo R. Šimašius.

2016 metais Vilniaus miesto apylinkės teismas iš dalies tenkino VTPSI ieškinį ir pripažino, kad 2008 metais išduotas šio objekto statybos leidimas yra neteisėtas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų