Tauragės rajonui kurianti architektė: prioritetas turi būti teikiamas strateginiam vėjo panaudojimui


Poilsiavietė Balskų kaime, ant dešiniojo Jūros kranto, viena mėgstamiausių Tauragės rajone. Pakrantė smėlėta, yra pavėsinių, lauko baldų, todėl ji vietinių gyventojų ir svečių aktyviai naudojama poilsiui, maudynėms ir kitoms laisvalaikio pramogoms. Įžvelgiama, kad ši teritorija galėtų prisidėti prie Tauragės miesto tvarumo vizijos.

Realizuoti savo kūrybines idėjas ir profesines mintis šioje teritorijoje nusprendė Vilniaus Gedimino technikos universiteto architektūros magistro studentė Silvija Janavičiūtė su darbo vadovu prof. Sigitu Kuncevičiumi. Dalyviai siūlo suprojektuoti rekreacijos, harmonijos centrą, o jo viena iš svarbiausių funkcijų taptų vėjo energijos gamyba.

„Magistro darbe dėmesį skiriu bioklimatinei architektūrai, kuri šiandien atlieka itin svarų vaidmenį. Esant tokiai situacijai, kai visame pasaulyje suvartojami milžiniški energijos kiekiai, siekis sumažinti CO2 taršą ir emisijas skatina atsižvelgti į ekologiškus energijos gamybos būdus ir atsinaujinančių išteklių panaudojimą“, – atkreipia dėmesį projekto dalyvė.

Kadangi S. Janavičiūtė savo magistro darbe tiria bioklimatinių strategijų taikymo galimybes, projektuojant energiškai nepriklausomą pastatą Lietuvos mikroklimato sąlygomis, dėl to savo žinias nusprendė pritaikyti ir vienoje iš Tauragės teritorijų.

Pasak dalyvės, strateginis vėjo panaudojimas gali padėti pasiekti išties puikių rezultatų. Pirmiausia, vėjo energijos surinkimo technologijos neišskiria toksiškų atliekų, neteršia vandens, neišskiria į orą toksiškų medžiagų ar teršalų; energijos naudojimas sumažina iškastinio kuro naudojimą, kuris yra šiltnamio efektą sukeliančių dujų, sukeliančių visuotinį atšilimą, kilmė.

„Atlikau tyrimą, kurio metu konkurso „Išmanusis miestas 9“ siūlomas Mažeikių, Jurbarko ir Tauragės teritorijas tyriau lyginamąja analize vėjo stiprumo ir krypties aspektais. Išsirinkti sklypą Tauragėje prie Balskų tvenkinio paskatino kelios priežastys: teritorija yra atvira, neužstatyta, su nežymia augalija (pavieniais medžiais, miškų masyvai pakankamai nutolę nuo sklypų), šalia vandens, vadinasi, nėra kliūčių vyraujančiam vėjui. Šie aspektai lemia, kad sklypuose turbulencija palyginti maža, o vėjo greitis, palyginti su kitų kategorijų vietovėmis, yra didesnis. Dėl to, tikėtina, pavyks maksimaliai surinkti vėjo energiją“, – sako S. Janavičiūtė.

Pasak dalyvės, naujasis harmonijos centras padėtų tiek vietiniams gyventojams, tiek svečiams iš naujo atrasti šios vietos privalumus, prisidėtų prie patrauklios, funkcionalios erdvės sukūrimo ir kartu prie Tauragės miesto tvarumo vizijos.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų